Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Felgi nieoryginalne a gwarancja w ASO


Jumar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesienią planuje zmienić fabryczne 18 calowe koła na mniejsze 17tki . Ceny orginalnych nissanowskich alufelg nie zachęcają do zakupu, wiec zastanawiam się nad dobrymi oponami i niemieckimi alufelgami Dezenta lub Alutec'a. Auto jest nowe i nasuwa mi sie pytanie czy nie spowoduje do jednak utraty gwarancji gdy będe np musiał pojechać do ASO z jakimś problemem w okresie zimowym? Oczywiscie rozwazam alufelgi o parametrach identycznych z tymi od Nissana czyli rozmiar felgi: 17x7J ET40, rozstaw śrub 5x114,3mm, otwór centrujący 66,1mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi jako takie nie mają nic do gwarancji o ile zachowasz ogólny obwód koła , odpowiednie ET oraz opona nie bedzie haczyć o nadkole.

Jednym słowem musi być takie koło jaka była homologacja. 

Osobiście kupowałem mniejsze felgi nieorginalne plus opony w salonie Nissana, w normalnej cenie rynkowej.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli felga ma identyczne parametry jak te oryginalne które dopuszczone są w specyfikacji samochodu oraz jeśli mają atest (nie chiński) to wszystko jest w porządku. ASO też sprzedaje inne felgi a nie tylko Nissana.
:-)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się opłaciło zamówić w ASO.
Wyszło trochę taniej niż w necie.
Wraz z montażem.
Zapytaj niech ci dadzą ofertę.
Najczęściej z okazji zimy mają komplety całe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zmienić na 17'' wieć zmieniasz specyfike pojazdu, który był homologowany na 18''. Jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu z winy innego rozmiaru koła to będzie twoja wina. Zaraz ktoś pewnie powie ,że to nie ma zanczenia itp i jakie może to spowodować uszkodzenia itp itd... pierwsza rzecz to oczyt predkości będzie inny no i dane idące do ECM będą inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zmienić na 17'' wieć zmieniasz specyfike pojazdu, który był homologowany na 18''. Jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu z winy innego rozmiaru koła to będzie twoja wina. Zaraz ktoś pewnie powie ,że to nie ma zanczenia itp i jakie może to spowodować uszkodzenia itp itd... pierwsza rzecz to oczyt predkości będzie inny no i dane idące do ECM będą inne. 
Paplesz bzdury.
Homologacha Qashqaia przewiduje kola 16, 17, 18 i 19".
Holologacja jest na wszystkie typy konkretnego modelu a nie na każdą opcję z osobna.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MirekCC said:

Paplesz bzdury.
Homologacha Qashqaia przewiduje kola 16, 17, 18 i 19".
Holologacja jest na wszystkie typy konkretnego modelu a nie na każdą opcję z osobna.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Oczywiście wiesz lepiej .. :)))))) ... Nie będe tracić czasu na dalsze ciągniecie rozmowy z Tobą bo nie ma to sensu jeśli wszytko wiesz .

Użytkownik zadał pytanie i wyapda odpowiedzieć ... tak więc zmana średnicy koła zmienia parametry rejestracji prędkości i kilka innych elementów z tym powiązanych.  Nie ma to jakiegoś w sumie historycznego znaczenia , nie mniej trzeba wiedzieć o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej paplasz bzdury.

W homologacji masz dokładnie napisane jakie felgi i opony są dopuszczone.

Jest wyraźnie wyszczególnione jakie rozmiary mogą zostać użyte.

I w homologacji, i w instrukcji stoi jak byk.

Rozmiary opon:

215/65R16

215/60R17

215/55R18

225/45R19

Rozmiary felg:

16x6,5J ET40

17-19x7,0J ET40

rozstaw śrub 5x114,3mm

 

PS

I w jednym się z Tobą zgodzę.

Masz rację twierdząc, że ja wiem lepiej od Ciebie.

Możesz to potwierdzić jednym telefonem do któregokolwiek ASO Nissan lub Działu Obslugi Klienta Nissan

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, OsobaNN napisał:

Oczywiście wiesz lepiej .. :)))))) ... Nie będe tracić czasu na dalsze ciągniecie rozmowy z Tobą bo nie ma to sensu jeśli wszytko wiesz .

Użytkownik zadał pytanie i wyapda odpowiedzieć ... tak więc zmana średnicy koła zmienia parametry rejestracji prędkości i kilka innych elementów z tym powiązanych.  Nie ma to jakiegoś w sumie historycznego znaczenia , nie mniej trzeba wiedzieć o tym. 

Oczywiście masz rację,ale tylko pod względem zamiany koła na inny wymiar niż homologowany.Co do pozostałej kwestii Mirek ma 100% racji.

Proszę,wypis z homologacji J11 Zespół opona -koło

215/65/R16   16x6.5J

215/70 R17   17x7.0J

215/55/R18  18x7.0J

225/45/R19  19x7.0J

To wszystko jest dopuszczone w Polsce homologacją do użycia w Qashqai'ach

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło na to co napisałem na początku:P.

Felga może być nieorginalna, ale rozmiar musi mieć homologowany. Inaczej może się ubezpieczyciel przyczepić, w razie czego. Bardziej sprawdzają stan opon i obecność jednakowych opon na osi. To mi się zdarzyło, jak mi gość wyjechał i była mała obcierka z jego winy.

Gdybyś dawał opony extremalnie szerokie, wymagające podginania rantów nadkoli, szorujące po wnętrzu nadkoli przy skręcaniu, czyli kolidujące z nadwoziem i w jakikolwiek sposób zaburzające możliwości jazdy to byłby problem. Jak felgi mają rozmiar homologowany i dobrze dobrane opony (nie za szerokie i nie za wąskie do felgi i odpowiedniej wysokości), tak żeby obwód koła się nie zmienił to będzie OK.

Edytowane przez drds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, drds napisał:

Felga może być nieorginalna, ale rozmiar musi mieć homologowany. Inaczej może się ubezpieczyciel przyczepić, w razie czego.

 

Ubezpieczyciel jedynie sprawdza rozmiar opony, wysokość bieżnika i zachowania jednakowych opon na osi. Nie jest w stanie stwierdzić danych technicznych felgi patrząc na nią :) A na ściąganie koła nie musisz się zgodzić :D 

 

@OsobaNN nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie masz pojęcia w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przymierzam się do założenia w moim Nissanie nowych kół aluminiowych i ogumienia. Znalazłem ładne felgi 18'', ale nieznacznie szersze od homologowanych. Zamiast 18x7,0J ET40 planuję  18x7,5J ET40 dla których zalecany rozmiar opon to 225/50R18 lub 235/50R18 przy nieprzekroczaniu dopuszczalnej 2% zmiany średnicy całego koła (odpowiednio -0,54% dla 225 i +0,91% dla 235). 

Czy widzicie jakiś problem techniczny bądź prawny? 

Zakładam, że opony 235 powinny się zmieścić i nie obcierać o nadkola, ponieważ Nissan dopuszcza zakładanie łańcuchów śniegowych na najszersze opony 225 do Qashqaia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawny bardziej.W razie puk,ubezpieczyciel jak dojdzie do tego że są felgi rozmiarowo nie homologowane,może cofnąć wypłatę odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...