Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] zgrzyt o poranku !!!!


Gość nemo78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!!

Nadeszly mrozy i w związku z tym mam pewne pytanie do Was, bo być może ktoś z Was miał coś takiego...

Otóż, rano gdy jest na minusie przy odpalaniu primery ('92 1,6 16V) tuż po przekręceniu kluczyka, na 2-4 sek. pojawia sie dziwne "zgrzytanie" (nie wiem jak to dokladnie opisac). Jak temp. jest powyzej 0 to jest normalnie.

Czy mam sie czym przejmowac??, jesli tak to co to moze byc, i jak sie do tego zabrac????

 

dodam ze olej to 5W40 Magnatec GTX full syntetyk wymienialem 1000 km temu....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zaraz po uruchomieniu cos rzegocze to na bank napinacz lancucha nie trzyma cisnienia,po nocy zaraz po uruchomieniu kilka sekund trwa zanim zrobi sie cisnienie i wypcha napinacz,mialem tak w almerze i primerze i o ile rozrzady wytrzymuja 300 i wiecej tys. to czesto napinacze leca na szczescie to drobny problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to zgrzytanie :?: u mnie też zgrzytało już po odpaleniu zimnego silnika a nie przy kręceniu a jednak to był rozrusznik. Z powodu nadmiernego zabrudzenia wnętrza pyłem ze szczotek element który się obraca pod wpływem pola magnetycznego kręcił się za długo i dlatego zgrzytało jeszcze chwile gdy już silnik pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie u mnie zgrzyta tuz po odpaleniu.... i chyba zgodze sie z kolega raptusem ze to napinacz (no bo co innego???).

Jeszcze pytanie - czy robic cos z tym??, czy to raczej nie ma wiekszego wplywu na zywotnosc silnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...