Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zarowki H7 do n16tki??


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj torche sobie posmigalem po podwarszawskich zadupiach( po zmroku) i doszedlem do wniosku ze lepsze swiatla to ja mialem w moim sportingu( 90/100w na odzielnych kablach)

wiec z racji ze w almie nie chce eksperymentowac z zarowkami mocniejszymi chcialems ie poradzic jakie haluxy kupic? co polecacie? moze jakies philipsy a mozesz os ram???????????:)))

co konkretnie dobrze sie sprawdza w tych reflekotrach

dla nie obeznanych w ty, co posiadam to jest to alma z przed syfu z renault. :)))))

 

 

czekam na porady

+ kosztaaaaaa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem H7 Osram Coll Blue - szt. 33 zł, świeciły wyraźnie lepiej, do tego takim swiatłem zbliżónym do barwy dziennej (czyli takie białe), ale w ciągu pół roku szlak trafił obie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kupiłem miesiac temu Philipsy+30% wiecej swiatła 20 zł 1 szt, i jak narazie jestem zadowolony.

Znajomy kupił Philips weatherVision 19 zł i bardzo sobie chwali .

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam philipsy GT130...i jak narazie tfu, tfu, jak na H7 mam je baaardzo długo, jakieś pół roku albo i lepiej ;-) świecą na biało....ostatnio pojawiły się philipsy night guide, podobno super sprawdzają się przy jeździe w nocy, bardziej oświetlają pobocze i takie tam, i następnym razem te wypróbuję......te pierwsze kosztują chyba koło stówy za komplet, a te drugie...nie pamiętam, jutro sprawdzę na półce ;-) nigdy nie testowałam żarówek osram, a można by spróbować.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powie tylko jeżeli chodzi o Osrama to jest produkt najwyzszej połki ale tylko w żarówkach tradycyjnych, jeżeli chodzi o samochodowe to lipa. Nawet nie chcieli mi ich wziąć jako reklamacje, a na tradycyjne zarowki Osram daje 3,6 lub 10 lat gwarancji.

Nie próbowałem jeszcze Phila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość almerka2003

ja miałem osrama tez szybko padły teraz niedawno kupiłem philipsa blue vision zobaczymy jak długo wytrzymaja ale w nocy swieca super daja bielsze siwatło kupiłem 4 sztuki po 27 sł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeżyłem horror :evil: . Musiałem po ciemku wymienić żarówkę H7 prawego swiatła mijania. Nie wiem jak w innych N16, ale w mojej 2.2 DI na wysokości tej żarówki jest zbiorniczek wyrównawczy....Mordowałem się 30 minut!!! Może japończyk włoży tam rękę, ale moja się tam po prostu nie mogła zmieścić :shock: .

Po raz pierwszy poważnie zdenerwowałem się na mój samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeżyłem horror :evil: . Musiałem po ciemku wymienić żarówkę H7 prawego swiatła mijania. Nie wiem jak w innych N16, ale w mojej 2.2 DI na wysokości tej żarówki jest zbiorniczek wyrównawczy....Mordowałem się 30 minut!!! Może japończyk włoży tam rękę, ale moja się tam po prostu nie mogła zmieścić :shock: .

Po raz pierwszy poważnie zdenerwowałem się na mój samochód.

heh mialem to samo. Ja postanowilem wykrecic ten zbiorniczek i urwala sie sruba! wiec skonczylo sie na tulejowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek Sobota
heh mialem to samo. Ja postanowilem wykrecic ten zbiorniczek i urwala sie sruba! wiec skonczylo sie na tulejowaniu.

 

Hmm, ja tez ostatnio wymieniałem obydwie. W sumie to nawet łapek nie obtarłem za mocno, a mam niemałe. Trzeba trochę pokombinować, ale da się bez wyciągania. Na pocieszenie dodam że są samochody w których tylko serwis wymienia żarówki przednich świateł, bo np. trzeba do tego wyciągnąć cały reflektor.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w n16fl wymieniłem bez żadnych kłopotów.

 

 

Apropos problemów z wymianą to, żeby wyminić w corolli wersja 8,5 to pół samochodu trzeba rozebrać.

 

w tico trzeba zdemontować nadkola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ! :wink:

przed almą miałem własnie taką rokle :) e11

 

z ciekawości pytam, czemu nie zostałeś przy toyocie :?:

 

podobno autka nie do zajeżdzenia. Gdyby dało mi się kupić corollę z kratą przed wejściem ustawy vatowskiej to pewnie bym jeździł corollą

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości pytam, czemu nie zostałeś przy toyocie :?:

podobno autka nie do zajeżdzenia. Gdyby dało mi się kupić corollę z kratą przed wejściem ustawy vatowskiej to pewnie bym jeździł corollą

pozdrowionka

 

w sumie dziwne

bo mialem toyotke od nowosci z salonu (e11 z 1998r. HB made in japan)

alme kupilem uzywaną 2 letnią (odliczylem 50%vatu)

w sumie to chcialem odmlodzic wóz i miec klime

no i mam :) poki co nienarzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żarówki osrama od ponad roku czasu i jest gitarrra!

 

A konkretnie jakie masz?

 

Ja dziś kupiłem Philipsy NightGuide i jutro je założę i przetestuję (31 euro za 2 sztuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żarówki osrama od ponad roku czasu i jest gitarrra!

 

A konkretnie jakie masz?

 

Szczerze, nie pamiętam. Wiem, że na opakowaniu było napisane "+30%". Mam opakowanie w bagażniku. Jak nie zapomnę, to napiszę jak one się nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ale świecą faktycznie duzo lepiej od standardowych tungsram-ów

Kazde zarowki +xx% beda swiecily lepiej od standardowych! Ale bardziej interesuje mnie jak pytalem wyzej uzytkownika Niute te jego philipsy nightguide

 

ps. w innym autku mialem tungsramy +60% - zywotnosc mialy przeszlo 14miesiecy, czy dalej inny uzytkownik sie nimi cieszy? nie wiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde zarowki +xx% beda swiecily lepiej od standardowych!

Ja osobiście nie wierzę bezgranicznie we wszystko co jest napisane ze względu na wszechobecny marketing i dlatego podzieliłem się swoim spostrzeżeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie wierzę bezgranicznie we wszystko co jest napisane ze względu na wszechobecny marketing...

Zapewne jak wiekszosc rozsadnie myslacych, ja przetestowalem juz osramy, tungsramy i philipsy (wszystkie +xx%) ale interesuje mnie konkretnie opinia o 3-in-1

 

A porownujac je do standardowych - to jest widoczna roznica, czasami tylko nie ma roznicy pomiedzy zarowkami +xx% - a jest w cenie i w orientacyjnym czasie uzytkowania (czyt: przepalania sie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was z trwałością? Do tej pory jeździłem na Osramach i 2 razy wytrzymały mi 360-365 dni. :evil: Teraz mam Narva i zobaczymy. :lol: A propos wymiany to rzeczywiście przeszkadza zbiornik płynu do wycieraczek, szczególne aby zciągnąć wtyczkę, ale jak zejdzie to już OK. inne auta potrafią mieć gorzej...Pozdro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wymiany to rzeczywiście przeszkadza zbiornik płynu do wycieraczek, szczególne aby zciągnąć wtyczkę

No nieco rzeklbym 'upierdliwe' jednak idzie sobie poradzic, za drugim razem idzie sprawniej :lol:

 

Co do wytrzymalosci to juz wczesniej napisalem, mialem w innym autku tungsram +60 (tam byly H4) i wytrzymaly mi 14miesiecy, pozniej autko sprzedalem i... nie wiem czy dalej 'trzymaja'

 

Wczoraj zmienilem na philipsy nightguide, nie doczekalem sie jakiejs konkretnej opinii porownujac je do chociazby jakichs +xx% wiec kupilem zeby sie przekonac 8)

 

Korzystalem rowniez wczesniej z GT130 i sa lepsze niz +xx%, ale kazdy swoje chwali a jak sie przepali to bedzie obrzydzal innym, tak juz jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zmienilem na philipsy nightguide, nie doczekalem sie jakiejs konkretnej opinii porownujac je do chociazby jakichs +xx% wiec kupilem zeby sie przekonac 8)

No to może chociaz od Ciebie się dowiemy jaki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...