Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zarowki H7 do n16tki??


Gość vqsoft1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o żarówkach orygianlnych sprzedawanych w salonie. U mnie jak narazie 16 miesięcy i świecą i nie narzekam. To jedna z lepszych rzeczy w tym samochodzie poza oczywiście tym, że dziwnie parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

sprawdzałem takie żarówki:

standardowe, philips+30%, philips bluevision+50%, osram cool blue+30%, osram silverstar+50%

najlepsze z nich, bezkonkurencyjne są osram silverstar.

EDIT przypomniało mi się, żeporządne sa też philipsy bluevision (2. miejsce u mnie) ale w mżawce są mniej skuteczne niż świecące na bialutko osram silverstar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

zabij a nie powiem bo nie pamiętam dokładnie. W intercarsie po zniżce płaciłem CHYBA z 60 czy 70 zł za 2 sztuki H7. Ale warto zwłaszcza że żywotność jest w nich dobra jak na wysokowydajne żarówki ( w toyocie jeżdżą ponad 2 lata, mi wytrzymały chyba rok około, ale jeżdżę zawsze na światłach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, zgodnie z obietnica i przypomnieniem przez Marb-a krotka oponia o tych zarowkach (tych= philips 3-in-1 nightguide), mam je niedlugo obecnie alma stoi u blacharza wiec tyle ile przejezdzilem to wam opisze.

 

1. jezeli jezdzisz w 80% po miescie - nie kupuj

2. jezeli jezdzisz 50/50% zmien na zarowki jakiekolwiek +XX%

3. jezeli jezdzisz czesciej noca, poza terenem zabudowanym, gorskim itp - kup 3-in-1, jednak rownie dobrze sprawdza sie +XX%

 

3-in-1 faktycznie lepiej "doswietlaja" lewa strone drogi, prawe "doswietlenie" pobocza, znakow drogowych jest prawie identyczne lub zblizone do tungsramow +XX% Jezeli chodzi o dlugosc strumienia swiatla, to jest ono rowniez zblizone lub prawie identyczne jak w tungach

 

Faktycznie maja rozna barwe w centralnej czesci, lewej i prawej. Czy to pomaga? Kwestia przekonania lub wmowienia sobie, za te 3-in-1 zaplacilem okolo 85zl komplet. Za tungsramy +50% zaplacilbym okolo 55zl. Jako ze wiekszosc trasy pokonuje poza terenami zabudowanymi, dalsze trasy przewaznie jezdze noca to i tak po przepaleniu sie tych zarowek bede rozwazal powrot do tungsramow +50%.

 

Nie wiem jak z zywotnoscia tych 3-in-1. Napewno napisze Wam jezeli sie ktoras przepali :twisted: Dodam, ze naleze do tej grupy kierowcow ktorzy calorocznie jezdza na swiatlach.

 

U mnie sa soczewkowe reflektory, wiec pryzmaciki ladnie odcinaja, nie wiem jak te zarowki zachowuja sie w lustrach, sa dwa rodzaje tych zarowek. Takze testowane wlasnie w Almie N16FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to zadałeś mi klina,

 

Chciałem kupić "NightGuide" ale po Twojej recenzji już chyba nie kupię

 

czy możecie mi pomóc podjąć odp deyzję?

 

najczęśniej jeżdzę po zachodzie słońca czyli szarzyzna...

 

czy powinienem kupić

NightGuide

VisionPlus

 

czy coś z serii

 

BlueVision

SilverVision

 

a może iść na całość i kuoić 4 Power2Night (krótkie i długie)

w mordę sam już nie wiem

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorka ;)

 

Ale kupilem je bo jakos nie potrafilem uzyskac opinii uzytkownika, ale nie takiej typu: wydalem sporo kasy to musza byc dobre. Bo niektorzy nie potrafia przyznac sie do porazki.

 

Jezeli mi sie przepala, kupie albo SilverVision albo Tungsram +50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba typowo losowe... jedne mi wytrzymaja kilka miesiecy, inne przeszlo rok. Jezeli ktos uzywa zarowek typu +wiecej swiatla to musi sie liczyc z ich szybszym zuzywaniem sie (zasada cos za cos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wymienilem H7-prawa w almie FL bez wiekszych problemow.

Po wyjeciu oryginalnej zarowki zobaczylem ze jest zwykla Osram made in Germany-wytrzymala prawie 3 lata i 50 000 km.

A teraz opowiem co przeczytalem w Auto swiecie na temat zarowek byl tam mega test:

 

- Nie kupowac zarowek z Azji, bo nie spelniaja zadnych norm tj. swieca krzywo i za mocno lub za slabo, mimo ze niektore z nich maja atesty

 

- Nie kupowac zarowek z niebieskim szkielkiem, bo to zwykla sciema te zarowki i tak swieca na bialo a nie na blekitno, poza tym zarnik w tej zarowce musi byc mocniejszy i dlatego produkuje wiecej swiatla i ciepla i taka zarowka szybciej sie przepala.

 

- Zarowki ktore maja napisane +30%, +50% swiatla tak naprawde daja tylko od 4-8% wiecej swiatla, tak wykazaly specjalistyczne testy, dotyczy to zarowno produktow renomowanych np. Philips, Osram jak i dziadostwa z Azji

 

-Najlepiej kupic zwykle biale, standardowe zarowy np. Philips(zwykle), Osram Bilux, Tesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiję żarówki z lekko niebieskim szkiełkiem firmy Elta. Generalnie miałe je też w VW i działały znacznie dłużej niż w Almie więc dlatego podejrzewam, że to jednak coś z elektryką Nissana.

 

Co do ceny to cieszę się tylko, że komplet kosztuje koło 50 zł za 2 szt. H7 bo inaczej pewnie bym nie używał. Ale za to różnica w świetle jest deamatyczna. Normalne świecą swiatłem żółtym podczas gdy te dają jasne białe światło podobne do xenonów. i wszystkie znaki się pięknie wybijają w tym świetle. Poprzednio używałem Philips Rally (ale takie z homologacją) jednak zupełnie wymiekły przy tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w końcu kupiłem 4 szt osram silverstar

 

dam znać jak działają

 

jeszcze nie wiem gdzie mogę kupić białe w5w osram

 

w ofercie osram ma ale na allegro brak :( a niebieskim phillips zdecydowanie nie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...