Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Straszne wibracje podczas jazdy


gumisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od powrotu z długiej podróży tzn. 4,500km auto zaczeło strasznie sie trząsc podczas jazdy ze stała predkościa lub przy przyspieszaniu na począdku myslałem ze to opony bo mam m/s założone ale wczesniej nie bylo tak a to moj drgi komplet , Autko jezdzi normalnie brak jakich kolwiek innych objawów .Wszystko wibruje w srodku tylko jak przyspieszam lub jade ze stałą prędkością po puszczeniu gazu przestaje to samo jak wcisne sprzęgło odgłos w aucie jest taki prawie jak by siue tylne okno uchyliło , poprostu strasznie niekomfortowo.

Dodam jeszcze ze sprzeglo prawie nowe z dwumasą, nie ma luzów na kołach, niewiem co jeszcze , pytajcie

Macie jakieś może pomysły gdzie szukać, co sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkleiły się ciężarki z felgi, opona dostała "guza" (zrobiło się jajo), padło wyważenie wału, padł któryś z krzyżaków.....

uszkodziło przegub wewnętrzny tylny ,osłonę przegubu , piasta dostała luzu (to z pewnoscią by huczało), coś ze skrzynią nie tak,

rozwaliło poduszkę pod silnikiem czy skrzynią biegów. 

generalnie dużo rzeczy i trzeba sukcesywnie sprawdzać,na pierwszy ogień wyważenie kół i stan amorów .a nawet tulei w zawieszeniu czy luzu nakrętek przegubów przy kołach.

dwumasy nie wykluczałbym tylko dlatego ze niedawno była wymieniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki KrisT, ale chyba cześć byśmy odrzucili ponieważ koła, opony (sprawdzone bez guzow i odksztalcen ) , przeguby, piasty (przód nowe są), krzyżaki - napewno ten efekt by sie utrzymywał nawet bez wciskania sprzęgła czy puszczenia gazu logicznie myslac , chyba ze sie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99procent krzyżak. Ja tak miałem jak mi najpierw zaczynał zdychać krzyżak wału przy tylnym dyfrze. Po wymianie było ok. Drugi raz jak mi zaczął padać krzyżak przedniego wału. Wymień i sprawa będzie rozwiązana. Jeśli kupisz coś lepszego niż Febest to daj znać gdzie. Ja nic lepszego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchi miałeś 100% racje padł krzyżak przy tylnym dyfrze , niewiem czy sa lepsze czy gorsze krzyzaki ja zamowilem TOYO wiec zobacze jak to bedzie sie sprawowac

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się do tematu.

Pathfinder 2.5 diesiel, 2007r, 147tys, automat:

W czwartek auto było u mechanika, były wymieniane drążki kierownicze, osłona-guma lewego przegubu, olej, filtry i zrobiłem mu program.. natomiast dwa dni po tym zacząłem odczuwać delikatne wibracje/trzęsienie podczas przyspieszania od 80 do 100km/h w góre. Czy to będzie tak jak pisaliście krzyżak ?

Mogło być tak, że już się kwalifikował do wymiany a po programie szybciej się rozwalił czy to raczej mega zbieg okoliczności ?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiększony moment obr mógł go dobić.... sprawdz go.(większe siły, większe naprężenia itd.. itp..) Jeśli to nie krzyżak to cała masa innych rzeczy.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...