Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Note 1.4 benz. komputer


Samick56
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od 4 miesięcy jestem właścicielem Nissan Note 1.4 benzyna rok 2010 , odkupiony od pierwszego właściciela.

Jest to mój pierwszy samochód z komputerem .Komputer wyświetla średnie spalanie , ilość kilometrów do przejechania na danej ilości paliwa i coś tam jeszcze :).

Jako że to pierwszy samochód z komputerem podczas jazdy często zmieniałem sobie wyświetlane dane aż w końcu jedynym parametrem który wyświetlałem i ktory mi wystarczał była informacja ile jeszcze mogę przejechać kilometrów na posiadanym w baku paliwie. Ostatnio jednak zauważyłem że jak na początku podczas jazdy mogłem zmieniać wyświetlane dane tak teraz nie mogę podczas jazdy zmienić wyświetlanego parametru tylko cały czas wyświetla mi się informacja o ilości kilometrów do tankowania .Nie wiem co z tym zrobić , czy może robię coś nie tak ? czy powinienem jakoś zresetować komputer ? Nawet nie wiem jak to się robi ? i czy jest to jakaś usterka czy po prostu źle obsługuje komputer . Proszę o pomoc .

Pozdrawiam wszystkich 

Samick56

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Nie bardzo wiem co się tam zdarzyło. Masz na kierownicy po lewej stronie kilka przycisków. Min przycisk ''i''. Właśnie nim zmieniasz to co cię interesuje. Nie napisałeś w jaki sposób zmieniałeś do tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , zmieniałem wskazania przyciskiem na kierownicy , teraz w momencie uruchamiania silnika przyciskiem "i" mogę zmieniać i wyzeruję wartości ale juz podczas jazdy przycisk "i" tak jakby przestaje reagować . A  było na początku inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz radio - zwykłe, czy navi ?

Piszę na podstawie NC3 w Pulsarze.
W navi jest funkcja, którą można blokować, że czegoś tam nie można zmieniać w czasie jazdy. Nie używałem jej nigdy więc nie wiem co blokuje. Może tędy droga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykle radio bez navigacji. Z tego co widzę komputer działa bo widzę że w miarę przejechanych kilometrów wartość się zmienia ale przycisk "i" nie reaguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Normalnie reaguje, a w czasie jazdy nie reaguje. Trudno na odległość coś wydedukować. Samo z siebie się tak stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo z siebie, porostu któregoś dnia w czasie jazdy chciałem zobaczyć jakie jest spalanie i niestety przycisk "i" wogole nie reaguje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak przywrócić ustawienia fabryczne. Jak pisałem wcześniej to mój pierwszy samochód z komputerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zegarach masz też takie dwa wystające bolczyki jeden jest od ustawiania godziny a drugim zmieniasz wskazania komputera. Sprawdź czy tym sposobem będziesz mógł zmieniać to będziesz wiedział czy to problem z wyświetlaczem czy z klawiszami w kierownicy czy jeszcze coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, ten bolczyk przy zegarach zmienia dane więc wychodzi na to że coś z przyciskiem na kierownicy, czy to jakoś samemu idzie rozebrać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz rozbierać. Sam pisałeś, że na postoju wszystko działa, a problem masz tylko w czasie jazdy. Coś grzebałeś i zapewne niechcący zablokowałeś tylko możliwość zmiany ustawień w czasie jazdy. Tak przynajmniej zrozumiałem Twoje wcześniejsze wypowiedzi.
Instrukcji dot. ustawień kompa nie masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej G napisał:

Po co chcesz rozbierać. Sam pisałeś, że na postoju wszystko działa, a problem masz tylko w czasie jazdy. Coś grzebałeś i zapewne niechcący zablokowałeś tylko możliwość zmiany ustawień w czasie jazdy. Tak przynajmniej zrozumiałem Twoje wcześniejsze wypowiedzi.
Instrukcji dot. ustawień kompa nie masz ?

To jest Note I, tutaj jest podstawowy komputer. Nie ma żadnych ustawień więc nie ma możliwości nic zablokować. 

W tej sytuacji albo przycisk nie łączy albo taśma już niedomaga. Nic więcej tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z tym, rano wracałem z pracy, kiedy jechałem prosto przycisk "i" nie działał, kiedy musiałem skręcac w lewo lub w prawo przy skrecie kierownicy przycisk "i" działa czyli stawiam na taśmę. 

Dziękuję wszystkim za okazana pomoc i uważam temat za zamknięty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...