Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai pytania przed zakupem


lesniczy00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym zmienić obecny samochód i jednym z typów jest własnie Qashqai.

Celuję w wersję N-connecta, 1.3 140KM. obecnie jeżdżę Megane 3 Grandtour 1.5 dci.

W związku z powyższym kilka pytań o Wasze opinie.

1. Jakie są Wasze opinie o światłach mijania/drogowych LED? Dają radę? Jak to wypada w porównaniu z tańszymi soczewkami z halogenami? 

2. Bagażnik - czy jest wystarczający? Obecny kombiak pojemnościowo jest ok, obawiam się że w Nissanie może czegoś brakować.

3. Wyciszenie - czy po lifcie jest dużo lepiej niż przed? Jeżdżę często w trasy i obwodnicą do pracy. Miło by było mieć w miarę cicho w samochodzie.

4. Relingi - nie macie żadnych problemów w połączeniu okna dachowego z transportem np rowerów?  

5. Ogólnie wrażenia z użytkowania. Co Wam się podoba lub denerwuje po dłuższym czasie? 

 

Po uwagę biorę również Leona, Ceed'a, i30. Nissan natomiast wizualnie i wyposażeniowo wydaje się bardzo atrakcyjny :)

 

Dzięki za  pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w wakacje 1.5 dci to o tym moge coś powiedzieć....

1. Światła dają rade - jednak jak do tej pory w nocy miałem okazje jechać z 5 razy - teraz sciemnia sie wczesniej to sie okarze - fajne doswietlanie zakrętó - swiatla podąrzają za ruchem kierownicy przy ostrzejszym skręcaniu

2. Bagażnik - po przesiadce z sedana - sporo mniejszy - szczerze mowiac wręcz wydaje sie za mały - zależy co chcesz wozić - do zwyklego uzytkowania jak najbardziej, do wozenia wózka i bagaży - na pewno nie bedzie kombinowanie

3. Diesel fajnie wyciszony - silnika nie slysze prawie wcale - tez mam obwodnice i autostrade na codzien - przy 140 i wyzej slychac już szum opon itp 

4. NIe uzywam

5. Podoba sie wyglad, dobrze sie prowadzi, wygodniejszy niz sedan, wewnatrz przestronniejszy, porownywalem z ceed kombi i i30 kombi - jednak wyglad bardziej mi sie podobal mimo brakującego bagaznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień użytkuję wersje przed liftem 1.2, ale miałem okazję pojeździć tydzień wersją poliftową z silnikiem, który ciebie interesuje. W sumie zrobiłem kilkaset kilometrów w trasie i wokół komina.

Różnica przed i po lifcie to kilka drobnych spraw zauważalnych w użytkowaniu, ale najważniejsza to silnik. Nowy 1.3 dużo lepiej się zbiera niż 1.2. Doceniłem to zwłaszcza w ruchu autostradowym w trakcie zmiany na lewy pas. Operacja odbywała się bezstresowo. Zużycie paliwa na podobnym poziomie. Nawet zacząłem zastanawiać sie czy nie wymienić auta na polifta, a jedyny powód to silnik.

Bagażnik faktycznie mały, różnicę zauważy zwłaszcza ktoś kto użytkowa kombi, w moim przypadku byłaa to Toyota Avensis III.

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lesniczy00 napisał:

Witam wszystkich,

Chciałbym zmienić obecny samochód i jednym z typów jest własnie Qashqai.

Celuję w wersję N-connecta, 1.3 140KM. obecnie jeżdżę Megane 3 Grandtour 1.5 dci.

W związku z powyższym kilka pytań o Wasze opinie.

1. Jakie są Wasze opinie o światłach mijania/drogowych LED? Dają radę? Jak to wypada w porównaniu z tańszymi soczewkami z halogenami? 

2. Bagażnik - czy jest wystarczający? Obecny kombiak pojemnościowo jest ok, obawiam się że w Nissanie może czegoś brakować.

3. Wyciszenie - czy po lifcie jest dużo lepiej niż przed? Jeżdżę często w trasy i obwodnicą do pracy. Miło by było mieć w miarę cicho w samochodzie.

4. Relingi - nie macie żadnych problemów w połączeniu okna dachowego z transportem np rowerów?  

5. Ogólnie wrażenia z użytkowania. Co Wam się podoba lub denerwuje po dłuższym czasie? 

 

Po uwagę biorę również Leona, Ceed'a, i30. Nissan natomiast wizualnie i wyposażeniowo wydaje się bardzo atrakcyjny :)

 

Dzięki za  pomoc 

 

Ad1. Obecnie posiadane ledy to niebo a ziemia do poprzednich żarówek H11

Ad2.W C4 miałem podobny, ale jak się obniży podłogę to dla mnie jest OK

Ad3.Jest znacznie ciszej

Ad4.Do tej pory nic nie woziłem - nie mam zdania

Ad5.Wszystkie nowe modele mają lepsze wyposażenie w stosunku do poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 08:50, lesniczy00 napisał:

Witam wszystkich,

Chciałbym zmienić obecny samochód i jednym z typów jest własnie Qashqai.

Celuję w wersję N-connecta, 1.3 140KM. obecnie jeżdżę Megane 3 Grandtour 1.5 dci.

W związku z powyższym kilka pytań o Wasze opinie.

1. Jakie są Wasze opinie o światłach mijania/drogowych LED? Dają radę? Jak to wypada w porównaniu z tańszymi soczewkami z halogenami? 

2. Bagażnik - czy jest wystarczający? Obecny kombiak pojemnościowo jest ok, obawiam się że w Nissanie może czegoś brakować.

3. Wyciszenie - czy po lifcie jest dużo lepiej niż przed? Jeżdżę często w trasy i obwodnicą do pracy. Miło by było mieć w miarę cicho w samochodzie.

4. Relingi - nie macie żadnych problemów w połączeniu okna dachowego z transportem np rowerów?  

5. Ogólnie wrażenia z użytkowania. Co Wam się podoba lub denerwuje po dłuższym czasie? 

 

Po uwagę biorę również Leona, Ceed'a, i30. Nissan natomiast wizualnie i wyposażeniowo wydaje się bardzo atrakcyjny :)

 

Dzięki za  pomoc 

 

Ad 1. LEDy spełniają swoją role znakomicie, kolejny samochód może być bez alufelg, ale LEDy będzie miał na 100%. Tutaj są LEDy skrętne, w górach znacznie to pomaga.

Ad 2. Bagażnik w porównaniu do mojego poprzedniego kombi jest maleńki, trudno spakować się w 3 osoby na dłuższe wakacje, ale ogólnie wszystko się da zrobić :)

Ad 3. Wyciszenie jest na satysfakcjonującym poziomie. Nie słychać klekotania diesla, spokojnie można podróżować z prędkością autostradową przez wiele godzin = w czerwcu byłem w Macedonii (+Grecja i Albania po trochu), a teraz z końcem sierpnia w Chorwacji.

Ad 4. Mam, ale póki co nie używałem

Ad 5.
Na plus: spalanie (ok. 5l/100km bez PSJ), poziom komfortu, ogólna sylwetka samochodu, widoczność z przodu

Na minus: jakość wykończenia - trzeszczące boczki, spasowanie elementów karoserii, znaczne przekłamania i ogólne działanie termometru zewnętrznego (szczególnie w zimie), słabe audio, kiepska jednota multimedialna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 08:50, lesniczy00 napisał:

Witam wszystkich,

Chciałbym zmienić obecny samochód i jednym z typów jest własnie Qashqai.

Celuję w wersję N-connecta, 1.3 140KM. obecnie jeżdżę Megane 3 Grandtour 1.5 dci.

W związku z powyższym kilka pytań o Wasze opinie.

1. Jakie są Wasze opinie o światłach mijania/drogowych LED? Dają radę? Jak to wypada w porównaniu z tańszymi soczewkami z halogenami? 

Nie jeździłem LEDami w nocy ale halogeny sa tragiczne. Do przodu świeca jako tako, ale boki zupełnie nie, jak robisz w nocy skręty o 90 stopni (jak ja na osiedlu) wjeźdżasz w ciemność, do tego stopnia że kiedyś niemal wjechałem w auto sąsiada, który zaparkował przy samym skrzyżowaniu, cud sprawił, że go minąłem)

2. Bagażnik - czy jest wystarczający? Obecny kombiak pojemnościowo jest ok, obawiam się że w Nissanie może czegoś brakować.

Bagaznik jest ok dla 4 osobowej rodziny, jak wywali się deski do modelowania przestrzeni to zyskuje się sporo miejsca. (bez desek podłoga nie jest płaska po złożeniu foteli). Bagażnik ma fajny kształt do pakowania, teraz w sedanie mam wiekszy ale niski i długi - tragedia. 

3. Wyciszenie - czy po lifcie jest dużo lepiej niż przed? Jeżdżę często w trasy i obwodnicą do pracy. Miło by było mieć w miarę cicho w samochodzie.

Po FL duuużo się zmieniło na plus. Mogłem to sprawdzić bardzo empirycznie (o 15 oddałem przedlifta a o 18 odjechałem polfitem)

4. Relingi - nie macie żadnych problemów w połączeniu okna dachowego z transportem np rowerów?  

Relingów nie miałem więc nie mam pojęcia (Acenta)

5. Ogólnie wrażenia z użytkowania. Co Wam się podoba lub denerwuje po dłuższym czasie? 

Super autko, przerobiłem 3 sztuki, w tym jedną po FL. Ostatnio jeździłem znowu na jeździe testowej i to naprawdę super samochód. Nie za duży nie za mały bardzo zgrabny, ładny w środku i na zewnątrz. Wszystko przemyślane i ergonomiczne, no prawie wszystko. Teraz w dodatku ma nowe radio z TomTom i nowe kamery. Gdyby nie to, że mam 3 dzieci brałbym, a tak zdecydowałem sie na braciszka czyli Xa. 

 

Po uwagę biorę również Leona, Ceed'a, i30. Nissan natomiast wizualnie i wyposażeniowo wydaje się bardzo atrakcyjny :)

Hmmm no to albo chcesz zwykły samochód albo kompaktowego SUVa, trochę dziwny ten zestaw, na pewno wiesz co chcesz kupić? (jakbyś napisał myslę nad Sportage, Tucsonem, QQ czy Atecą... to bym rozumiał)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

Teraz w dodatku ma nowe radio z TomTom

MA, ale w żaden sposub nie znajduje radarów i ma problem z wyznaczeniem objazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryszard48 napisał:

MA, ale w żaden sposub nie znajduje radarów i ma problem z wyznaczeniem objazdów

A Nissanowska znajduje? Przecież tomtom to uznana marka jeśli chodzi o navi tak mi się wydaje...

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ten TomTom jest zaszyty w NISSANIE i to robi wielką różnice .Dzisiaj zrobiłem trase  do Krosna  i z powrotem  jakies 500 km, fotoradarow chyba było ze 3 na trasie :samochod-rodzinny:Odziwo żaden nie  ostrzega że się zblizamy ,to ci TOM TOM :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Na wstępie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Przez jakiś czas wstrzymałem się z komentarzami do czasu jazdy testowej, którą odbyłem.

Ogólne moje wrażenia są na plus, poniżej kilka refleksji.

1. Silnik 140KM daje w miarę rade

2. Wyciszenie jest w miarę ok. Pojawiły się momentami spore szumy powietrza, ale tłumaczę to po części pogodą i silnym wiatrem.

3. Skrzypienia nie zanotowałem, oprócz boczków drzwi.

4. Wizualnie  z zewnątrz i w środku samochód mi odpowiada.

5. Bagażnik - tu temat najbardziej się komplikuje. Spora różnica na minus w stosunku co mam teraz. 

 

Wiem że nie do końca można odnieść klasę C i nadwozie kombii do Suva, niemniej Nissan pozostaje nadal w  opcji do wyboru. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lesniczy00 napisał:

Panowie, 

Na wstępie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

 

Przez jakiś czas wstrzymałem się z komentarzami do czasu jazdy testowej, którą odbyłem.

Ogólne moje wrażenia są na plus, poniżej kilka refleksji.

1. Silnik 140KM daje w miarę rade

2. Wyciszenie jest w miarę ok. Pojawiły się momentami spore szumy powietrza, ale tłumaczę to po części pogodą i silnym wiatrem.

3. Skrzypienia nie zanotowałem, oprócz boczków drzwi.

4. Wizualnie  z zewnątrz i w środku samochód mi odpowiada.

5. Bagażnik - tu temat najbardziej się komplikuje. Spora różnica na minus w stosunku co mam teraz. 

 

Wiem że nie do końca można odnieść klasę C i nadwozie kombii do Suva, niemniej Nissan pozostaje nadal w  opcji do wyboru. 

 

 

Bagażnik kombi zawsze będzie miał większy od crossovera. Kia Sportage ma nieco większy bagażnik  bo jest 10 cm dłuższa i większość tej przestrzeni wylądowała w bagażniku. Ale Kia w w wersjach nie topowych jest raczej słabo wyposażona. A nawet w topowych wymagane sa pakiety, które w QQ dostajesz w 2 wersji wyposażenia (np. system awaryjnego hamowania, czy elektryczny ręczny z AH). Pomijając fakt, że na wygląd i w środku i na zewnątrz QQ ją bije na głowę. (moje zdanie) Moim zdaniem bagażnik QQ dla 4 (2+2) osobowej rodziny jest ok. 

QQ miał problem z szumem koło lusterka kierowcy gdzieś w okolicach 120 km/h nie wiem jak to teraz wygląda czy coś poprawiono. W moim egzemplarzu po FL było z tym nieco lepiej ale nie znikło całkiem. Być może teraz już to całkiem poprawili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...