Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Szarpie przy ruszaniu... Czyżby sprzęgło?


Gość Maciek C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :) OD jakiegoś tygodnia zaobserwowałem w mojej P11 1,6 dziwny objaw, otóż auto jak jest nagrzane (temp w połowie wskaźnika, czyli norma) szarpie przy ruszaniu. Przy delikatnym dodawaniu gazu poszarpuje gdiześ do 2000rpm, dopiero jak się mocniej przyciśnie, to zaczyna "iść"... To samo występuje jak np się zredukuje do 2-jki czy 3-jki i wciśnie gaz, jak są za niskie obroty, to zaczyna szarpać nieprzyjemnie :( Najgorsze jest to, że pozostaje praktycznie sam z tym problemem, pytałem się wcozraj 2 pasażerów, czy coś zauważyli, a oni oczywiście że nie :) Do tego sprzęgło łapie dość wysoko (od początku tak łapało) i podejrzewam, że to może być, to ale mogę się też mylić? Jak samodzielnie sprawdzić sprzęgło? Jest jakiś sposób? Auto ma instalacje gazową, nie wiem przypadkiem, czy to nie wina właśnie instalacji, po przełączeniu na benzyne objawy są jakby mniejsze, ale nie wiem czy to nie jest spowodowane tym, że ogolnie zawsze na gazie będzie słabsze... Czy ktoś zna jakiś dobry warsztat w Katowicach gdzie ktoś sensowny by wsiadł, przejechał się i orzekł w czym tkwi problem? Chciałbym być pewien, albo prawie pewien co mu jest, zanim pojade z pretensjami do gazowników, albo wymienić sprzęgło do warsztatu.... A właśnie, jakie są ceny kompeltnego sprzęgła do P11 1,6 GA16DE? Bo cene robocizny już znam :) Za wszelką pomoc, oraz wskazanie dobrego warsztatu od nissanów w Katowicach będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy gaz regulowales i zmieniales filtr gazu i powietrza? U mnie to pomoglo z tym ze u mnie mocy nie mial. Ale u Ciebie moga byc inne objawy. Zacznij od tego. No chyba ze nie dawno te rzeczy robiles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie sprzegło ale moze je sprawdzic w prosty sposób zaciagnij reczny, wrzuc pierwszy bieg i sprobuj tak ruszyc (z zaciagnietym recznym) jesli silnik zgasnie to znaczy ze sprzegło jest dobre jesli zacznie sie slizgac to znaczy ze jest juz na wykonczeniu. Ja kupowałem ostatnio komplet sprzegła zamiennik japoński za 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mogę Ci pomóc w ten sposób ponieważ jak Ty mialem identyczny problem i okazało się że nawalił parownik od instalacji gazowej koszt w moim przypadku ok. 350zł i jest już ok., a możesz to sprawdzić tak, że poprostu przełącz na benzynke i zobacz czy owy problem także występuje odpowie Ci to na pytanie czy to wina instalacji czy też nie. (na 99% to wina instalacji gazowej i na benzynie będzie bajera). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...