Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Frontier błąd U1000


Zohan29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Nissan frontier czyli durza navara z USA podczas jazdy na desce rozdzielczej pojawiał się choinka więc się zatrzymałem zgasielm samochód i sprawdzam błędy wyskoczyl blad u1000 niby go skasowelem lecz nie moglem juz odpalic samochodu przed tym problebem wyakakiwaly mi bledy od  skrzyni takie jak p0717 oraz p0734. Samochód był u elektro mechanika który stwierdził że to wina kompa po wymianie kompa samochód dalej nie odpala zachowuje się jak by był ciągle w trybie na skrzyni D. Co może być przyczyną tego może ktoś miała podobny problem bo ja już nie wiem elektro mechanika też rozłożył ręce :(( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U1000 to problme z CAN.. najcześciej coś nie komunikuje się. P0717 to czujnik prędkoścy wyjścowej na skrzyni biegów. Nie wiem jaki silnik i jaka skrzynia wiec nic więcej nie można powiedzieć. Generalnie TCM nie odbiera prawidłowego napięcia sygnału z czujnika lub jest nieregularność . P0734 to nieodpowiedni stosunek przełożenia 4go biegu co łaczy sie z P0717 bo to może skazywać na to samo. Procedura diagnostyczna ogolnie jest dość długa ... sprawdził bym monitor danych z automatu i zobaczył co wyjdzie... jeśli padł któryś czujik to można łatwo naprawić. Może też byc usterka mechaniczna - np blokowanie sie zaworu sterowania lub niewłaściwym działaniem zaworu elektromagnetycznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...