Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Doświetlenie zakrętów


krzychu1103nissan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy macie wiedzę na temat doświetlenia zakrętów czy da się włączyć za pomocą komputera czy jest taka możliwość nissan 2017 x-trial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez osobnego modułu nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory doswietlajac zakret (w Tekna) "poruszaja" sie w lewo i prawo wiec potrzebny jest raczej jakis modul/adapter dodatkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjniej reflektory przednie w wersji Fuli LED mają dynamiczne doświetlanie zakrętów (skrętne lustro). Szkoda, że nie ma fabrycznego doświetlania halogenami w każdej wersji co jest standardem w wielu markach. BTW. Czy halogeny w X do czegoś się w ogóle nadają, bo te z QQ po FL niczego nie oświetlały więc do roli doświetlania się zupełnie nie nadawały. Szkoda było kasy na moduł jak ktoś zapodał. W Ceed'dzie fajnie to jest zrobione bo w lampie głównej jest dodatkowa żarówa chyba H4, która świeci po prostu w bok po skręceniu kierownicą. Jeździłem przez tydzień to efekt jest piorunujący. Przy skręcie o 90 stopni oświetla nam bok jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim QQ (Acenta) też mnie to irytowało (brak doświetlania). Nawet kupiłem moduł doświetlania (przeciwmgielnymi) i miałem na wiosnę to wszystko zamontować. Ale skradli mi auto i kolejny QQ już ma ledowe i dynamiczne doświetlanie. Więc nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Czech napisał:

W poprzednim QQ (Acenta) też mnie to irytowało (brak doświetlania). Nawet kupiłem moduł doświetlania (przeciwmgielnymi) i miałem na wiosnę to wszystko zamontować. Ale skradli mi auto i kolejny QQ już ma ledowe i dynamiczne doświetlanie. Więc nie ma tematu.

QQ ma akurat statyczne doświetlanie. Dynamiczne ma X :) BTW jak to jest zrealizowane w QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QQ też ma dynamiczne. Kręcę kierownicą  reflektor z tej strony w którą skręcam zmienia kierunek świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czech napisał:

QQ też ma dynamiczne. Kręcę kierownicą  reflektor z tej strony w którą skręcam zmienia kierunek świecenia.

Ooo to super. Gdzieś mi się kiedyś rzuciło w oczy w danych, że statyczne, ale jak patrzę na cennik faktycznie nic nie pisze jakie tylko że jest z LEDami.

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, JACKO29 napisał:

Szkoda na to pieniędzy.

Ten moduł nie ma nic wspólnego z fabrycznym doświetleniem zakretów.

Fabrycznie doświetlenie zakretów działa poprzez skręt kierownicy i jest połaczony z ABS z ktorego zczytuje prędkość.

Doświetlanie działa najczęsciej do okreslonej predkości(najczesciej 25km/h)

A to z Allegro uruchamia sie tylko poprzez fizyczne właczenie kierunkowskazu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie rewelacyjnie ale świecą na boki. Jak  planowałem zamontować to doświetlenie to myślałem również o wymianie żarówek w przeciwmgielnych na diodowe, LED-y.

Edytowane przez Czech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek3 napisał:

Szkoda na to pieniędzy.

Ten moduł nie ma nic wspólnego z fabrycznym doświetleniem zakretów.

Fabrycznie doświetlenie zakretów działa poprzez skręt kierownicy i jest połaczony z ABS z ktorego zczytuje prędkość.

Doświetlanie działa najczęsciej do okreslonej predkości(najczesciej 25km/h)

A to z Allegro uruchamia sie tylko poprzez fizyczne właczenie kierunkowskazu.

 

 

Szkoda mówisz...a gdzie dostaniesz fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czech napisał:

Może nie rewelacyjnie ale świecą na boki. Jak  planowałem zamontować to doświetlenie to myślałem również o wymianie żarówek w przeciwmgielnych na diodowe, LED-y.

Poprzednio jak były okrągłe można było dokupić zestaw Osram albo Philips miał takie z adapterami do różnych aut DLR + doświetlanie. Coś koło 800 zł to chyba kosztowało. Pewnie świeciło ładnie. Te prostokątne gówienka fajnie wyglądają ale świecenie to chyba słabiutkie (czy one we mgle coś w ogóle dają?). Skoda ma chyba fajnie zrobione bo ma halogeny podwójne część to halogen a część to doświetlanie. Można? Można!

2 godziny temu, piotrek3 napisał:

Doświetlanie działa najczęsciej do okreslonej predkości(najczesciej 25km/h)

A to z Allegro uruchamia sie tylko poprzez fizyczne właczenie kierunkowskazu.

Widziałem gdzieś na alledrogo dedykowany moduł do danego auta, który współpracował z CANem i oferował znacznie więcej. brał pod uwagę na pewno prędkość, nie pamiętam czy też kierownicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Tytan o którym pisałem, jest sterowany procesorem. Można go zaprogramować do wielu aut. Jest sterowany z CAN. Załączanie może być kierunkami, skrętem kierownicy. Może też uwzględniać prędkość.

http://docs.digitalsystems.pl/file/DOKUMENTACJE_DOCUMENTATION/DS454/030 INSTRUKCJA_INSTRUCTION/DS454.IU.PL.1101.001.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Czech napisał:

Moduł Tytan o którym pisałem, jest sterowany procesorem. Można go zaprogramować do wielu aut. Jest sterowany z CAN. Załączanie może być kierunkami, skrętem kierownicy. Może też uwzględniać prędkość.

http://docs.digitalsystems.pl/file/DOKUMENTACJE_DOCUMENTATION/DS454/030 INSTRUKCJA_INSTRUCTION/DS454.IU.PL.1101.001.pdf

No to mógł być faktycznie nawet ten. Z tego co widzę to brakuje mu tylko jednej rzeczy (widziałem to w skodzie): podczas cofania zapalają się oba światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia tylko modułu, ale konstrukcji całej lampy. Lampa musi posiadać odpowiednią homologację. Nie wystarczy zapalać lampy przeciwmgłowej bo ona swieci zupełnie inaczej. Charakterystyka takiego doświetlania jest szczegółowo opisana w przepisach. Każda przeróbka we własnym zakresie powoduje, że narażasz się na konsekwencje - szczególnie jak będziesz miał poważniejszy wypadek i za auto wezmą się biegli. To samo jak byś przypadkiem miał wypadek za naszą zachodnią granicą. Możesz mieć spore problemy za nieautoryzowaną ingerencję w systemy a w szczególności oświetlenie (szczególnie  wymiana żarówek na LED albo chiński ksenon). Tam na wszystko musi być TÜV. Inaczej kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...