Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa ABS 47660 EB60A zamienna z jakim nr?


Kris_Ka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy pompa abs 47660 EB60A jest zamienna z jakas inna? czy np. 47660 EA270 bedzie pasowac? Podejscie do wezy jest takie samo. Czy ktos probowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć jakąś używaną.

Mnie za nową w ASO podali cenę 12 tys zł..........

Kupiłem używaną za 150 zł. Działa bez zarzutu już 5 rok

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, w Aso 14 tys. Ale co lepsze, wczoraj wymontowalem pompe i zrobilem z nia 300 km pod Łódz do serwisu i okazuje sie ze... pompa sprawna. Jestem w kropce. Komputer wykazuje blad C1110, autodiagnostyka blad „22” i „23”. I nie wiem czego sie czepic. Wydalem 4,5 stowy na diagnozę, paliwo do serwisu i spowrotem, wymontowanie i zamontowanie pompy i dalej jestem w pukncie wyjscia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 autodiagnostyka wywala 22 i 23 praktycznie przy byle usterce.... obojętnie czy to bedzie czujnik ABSu przy kole czy czujnik ciśnienia na pompie hamulcowej....

Autodiagnostyke nie należy brać na poważnie, bo cuda pokazuje. Interfejs i dokładne oznaczenie kodu powie co jest grane, choć czasem i to jest bardzo ogolnikowo opisane.

Odnośnie kodu C1110 to coś z elektryką , połączeniem, kostka, przewód , słaby styk.... oczywiście jeśli pompa i sterownik jest na 100% dobry.

C1110 Possible Causes

  • Faulty Anti-Lock Brake System (ABS) Actuator And Electric Unit
  • ABS Actuator And Electric Unit harness is open or shorted
  • ABS Actuator And Electric Unit circuit poor electrical connection

Trzeba poczytać zachodnie fora , to może naprowadzić dokladnie gdzie szukać. 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy problem niestety dalej nie rozwiazany. Instalcja sprawdzona - wszystko ok. Podpieta pompa o nr 47660 EB40A niestety nie pasuje. W mojej sa dwa czujniki cisnienia, w EB40A tylko jeden. Na ten moment nadal szukam pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Eureka. Po dwoch latach jazdy bez esp wreszcie znalazlem moja pompe na jednym ze znanych polskich (?) portali aukcyjnych. Koszt 100 zl. Dobrze ze sprzedawca nie wiedzial, ze zaplacilbym za nia wielokrotnosc tej kwoty :D Pompa wymoeniona, wszystko dziala!

Reasumujac, wizyta w ZMserwis w Ozorkowie byla strata czasu i pieniedzy straconych nie tylko na wycieczce do nich ale i poszukiwaniach usterki gdzie indziej. Panowie wprowadzili mnie w blad twierdzac ze moja pompa jest sprawna a usterka tkwi w czyms innym. 

Dziekuje wszystkim za porady. Temat do zamkniecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...