Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Micra immobilizer = problemy


Ja1012

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję małej porady dotyczącej typowego problemu dla naszych Micr. Otóż od 2 miesięcy kupiliśmy mojej lubej piękną czarną Micrę 1.2 82KM w wersji sport z 2006 roku. Od około tygodnia zaczęły się problemy z martwą stacyjką, co gorsza w takiej sytuacji nie możemy nawet zamknąć auta pilotem - czy to typowe? Po sprawdzeniu akumulatora, okazało się, że ma 3 ampery zamiast 5. Podładowaliśmy go, i w sumie przez kilka dni był spokój po czym dziś znowu dostaję telefon, że nie można zamknąć autka po dojechaniu od firmę :( 

Dodam, że jak dotąd wystarczy, że auto postoi trochę czasu np. godzinę i znowu można odpalić i dojechać do celu. 

Jeszcze jedno, zauważyliśmy, że mamy ostatnio troszkę wody w bagażniku. Sprawdziłem wczoraj i faktycznie, nawet w kabinie z lewej strony siedziska tylnego też trochę mokrego było. Uważacie, że padła nam stacyjka czy, że woda powoduje jakąś zwarę i rozładowuje akumulator? 

Czy w przypadku problemów z immobilizerem nie da się zamknąć auta z pilota?

 

Dzięki za pomoc,

Arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problem został rozwiązany - w tym wypadku problemem była klema plusowa akumulatora, a dokładniej górny bezpiecznik, który był pęknięty i w zależności od temp otoczenia raz zwierał styk, a raz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na wodę to radzę wywalić stare gąbki lamp tylnych i uszczelnić to na własną rękę. U siebie zrobiłem pianką do wygłuszania - bo ma zamknięte pory, więc nie chłonie wody (jak ta gąbka fabryczna). Nawet dziurami na śruby woda się sączy do bagażnika w tym aucie. :-)

 

PS Czarny kolor w ogóle nie pasuje do tego autka, bo jest ono wesołego kształtu, a czarny jest nudny i smutny. Nie rozumiem jak można te dwa aspekty łączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...