Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana preta anteny


Gość dr0m

Rekomendowane odpowiedzi

:idea: Wymiana preta anteny

 

W N14 mozna smialo wymienic sam pret anteny bez potrzeby rozkrecania tak wielu rzeczy jak przy wymianie calkowitej:

:arrow:

- odkrecic widoczna srube

- podwazyc plastikiowa zaslepke

- odkrecic druga srube (pod zaslepka)

- wysunac antene / przesuwajac ja nieco w prawo a nastepnie do gory

Widac, ze od anteny biegnie kabel oraz rurka, w ktorej schowany jest pret antety.

- podgrzac plastikowa rurke u nasady by moc ja latwo zsunac

- wysunac caly pret anteny mozliwie najdalej na zewnatrz po to by wyszedl jej drugi koniec z rurki

- uciac / upilowac koncowke anteny (te wewnetrzna, ktora ogranicza maksymalne wysuniecie anteny) -- dzieki tem mozna z latwoscia wyjac stary pret anteny z czarnej nasady

- wsunac od gory nowa antene po czym od dolu zaslepic ja srubka (wkretem) -- najlepiej przygotowac / nagwintowac to wczesniej

- schowac pret w plastikowej rurce i wsunac ja do nasady

- umiescic antene, dokrecic i zaslepic

 

Done! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dominik86st

no fajnie fajnie, akurat coś dla mnie bo mam krzywą tą antenę i albo "pieje" gdzieś w kosmos albo się ociera o dach, tylko skąd ja do cholery wezmę drugą antenę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea: Wymiana preta anteny

 

W N14 mozna smialo wymienic sam pret anteny bez potrzeby rozkrecania tak wielu rzeczy jak przy wymianie calkowitej:

:arrow:

- odkrecic widoczna srube

Fajnie :lol: Ja poleglem w tym miejscu. Sruby ani drgnely i boje sie je zniszczyc, bo beda wieksze problemy. Ma ktos jakis sprawdzony sposob na odkrecenie tego badziewia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje śruby od anteny lałem wszystkimi specyfikami jakie tylko miałem!I nic!W końcu wziołem wiertarke zerwalem te śrubki.Następnie kombinerkami wyciągnołem pozostałości po nich.No i co dalej?Ano spawarka do ręki i w miejscu gdzie były te śrubki przspawałem delikatnie malutkie nakrętki.Pomalowałem minią przykręciłem antene i wszystko działa!Wiem że jest to mało subtelny sposób ale skuteczny.Może są mniej inwazyjne ale ja już byłem zdesperowany bo mi pod anteną rdza szalała i wyłaziła na dach.Fatalnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...