Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tabliczka znamionowa - jaka w tym modelu?


Mario700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Kupiłem 2 lata temu Note-a E11 z 2007 roku. Okazało się, że był bity i klepany. No więc zostały pewne niedoróbki.

Jedną z nich jest brak tabliczki znamionowej. Wyrobiłem sobie nową ale to jest kawałek kartki papieru z nadrukiem, ofoliowany i przytwierdzony zupełnie w innym miejscu, niż powinien.

Teraz zamawiam z alledrogo nową tabliczkę pseudo-oryginalną. Tylko jak macie u siebie, czy powinna być tam tabliczka metalowa naklejana, czy czarna naklejka?

U mnie na belce między drzwiami jest tylko ślad po czymś klejonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej tabliczce piszesz ??

Bo z VIN jest pod maską na grodzi....tam są wybite numery. Drugie są między drzwiami a siedzeniem pasażera też bite.

http://prntscr.com/pf8xdn

Na belce jest naklejka z kodem lakieru, jak oderwiesz już jej nie przykleisz.

Tabliczka-znamionowa-Ford-Citroen-Peugeo

Podobna jest od ogumienia i ciśnienia w oponach i ja mam jeszcze kilka.

http://prntscr.com/pf8w9m

Wszystkie to naklejki ale z nadrukiem, jak odkleisz już nie przykleisz bo naklejka się podrze.

Metalowa jest tabliczka z VINem pod szybą z prawej strony patrząc od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że VIN znajduje się również na podszybiu z lewej strony. W fabrycznej szybie jest zakryty ponieważ brak oczka. Po wymianie przedniej szyby na której mam  oczko pokazał się VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalną i z oczkiem od samego początku.....właśnie chcę ja wymieniać bo trochę podrapana od wycieraczek.

Ta tabliczka jako jedyna jest aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, M@reS napisał:

Ja mam oryginalną i z oczkiem od samego początku.....właśnie chcę ja wymieniać bo trochę podrapana od wycieraczek.

Ta tabliczka jako jedyna jest aluminiowa.

 VIN mniej więcej jak na fotce. Ja w miałem pecha i w jednym roku wymieniłem dwie szyby. Obecna jest w porządku i dobrej firmy ale pod słońce jakieś kropki z powietrzem lub piaskiem są widoczne. 

VIN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. O VIN tutaj nie chodzi, tylko o znamionową M@reS, właśnie taką, jaką wrzuciłeś na zdjęciu, tylko na allegro drukują taką czarną ze znakiem wodnym Nissana. Udało mi się dodzwonić wczoraj do salonu i gość mówił, że w tamtym momencie dokładnie nie mógł tego sprawdzić ale najprawdopodobniej powinna być tam czarna naklejka.

Czy jak taką naklejkę nakleję na belce między drzwiami, to będzie ok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gdzie VIN, dopuszczalny ciężar i kod lakieru jest na 100% BIAŁA

Taka jak ta.  Czarna tabliczka jest jedynie na podszybiu ale jest aluminiowa.

 

6d8eab63405f94725665872b6955

Dopytaj tutaj.....

https://archiwum.allegro.pl/oferta/tabliczka-naklejka-znamionowa-nissan-qashqai-i7125758829.html

A co do innej naklejki to jak ktoś kto się orientuje będzie chciał od Ciebie odkupić autko, to może już mieć uprzedzenia. Nawet jak potem zobaczy że naklejka jest inna to będzie szukał przyczyny. Te naklejki się nie niszczą, jedynie podczas blacharki i malowania belek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi gościu zrobił taką, czarną (nie wiem, czy VIN powinno się upubliczniać czy nie, więc jakby co zakamuflowałem ;]

No i właśnie zastanawiam się, czy ją przyklejać, bo gdybym chciał sprzedawać auto, to tak jak piszesz, różnie mogą patrzeć. Chociaż ktoś, kto się nie interesuje tym szczegółem - tak jak np. ja kupowałem - może nawet nie zwrócić na to uwagi. Natomiast jakbym sam chciał teraz kupić nowszego Note-a, to bym już szukał 1.6, 110 Km, automat - tylko nie wiem, czy automat dobrze się sprawuje. Na polskie drogi miejskie manual to mordęga...

 

tablznamion.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...