Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nie równa praca silnika


sylwekj

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moim nissana rano jak go odpalam strasznie nie równo pracuje jak dodaje gazu strasznie się dławi kopci na czarno , później przechodzi lecz podczas ruszania na 1,2 biegu znów strasznie szarpie i kopci i po kilku sekundach przechodzi jedzie normalnie na reszcie biegów normalnie jedzie a na komuterze nie pokazuje żadnego błędu, szukam pomocy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup używkę czujnika położenia wałka rozrządu i podmień. Będziesz wiedział co dalej. Jak nie pomoże podmiana to szukaj dalej, ale ja będę obstawiać na lekko już rozciągnięty łańcuch. Mówisz o czujniku wałka rozrządu, tym który wchodzi w blok silnika z boku, czy odłączyłeś czujnik położenia wału rozrządu, ten co jest na dole silnika? W tym modelu jak mi się wydaje są różne czujniki i nie da się ich zamienić miejscami, szukaj używki. Możliwe, że ja jeszcze gdzieś taki czujnik mam, za jakieś grosze mogę ci podesłać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

raz nalałem trefnego paliwa i pozapychał mi się filtr , po wymianie cały bak paliwa i w trasie jak poziom spadł do takiej wysokości że w baku tam gdzie jest smok nie wlewało się paliwo do tej osłony smoka po kilku szarpnięciach paliwo się nalało i tak przejerzdżał ok 3km i znowu to samo ,okazało się że w osłonie smoka naprzeciw rurki przelewowej jest silikonowy zaworek(przez ten zaworek dostaje się paliwo do osłony smoka jest ona w kształcie słoika) który był zabrudzony i nie działał, po wyczyszczeniu i nawierceniu 4 otworów fi4mm w dolnej części w/w osłony wszystko wróciło do normy, teraz paliwo samo się uzupełnia  a po dojechaniu do domu zmieniłem paliwo (bak pod tylną kanapą 3 wkręty, szybkozłączki trzeba przesunąć żeby je rozsprzęglić , duża nakrętka plastikowa trzyma całość w baku ,ostrożnie przekrecając wyciągać zeby nie uszkodzić czujnika paliwa) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...