Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Za bogata mieszanka - czuć benzyne w spalinach


myszorek1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum, posiadam Micrę z 2004 roku z silnikiem 1.0 benzyna + gaz. Mam problem ze zbyt bogatą mieszanką - objawia się to okopconą rurą wydechową, czarnymi świecami, falującymi obrotami na postoju i strzelaniem z wydechu przy hamowaniu silnikiem i zapachem benzyny/gazu na postoju. Spalanie wg mnie w normie, max 7 litrów a zazwyczaj okolice 5-6. W porównaniu do Micry k11 ta wydaje się bardzo wolna także jest to też możliwy objaw, nie wiem jak powinna jeździć bo taką już kupiłem. Na stacji diagnostycznej diagnosta potwierdził w spalinach zbyt bogatą mieszankę. Wystrzały z wydechu doprowadziły do  jego rozsadzenia także teraz mam założony nowy wydech. Wrzucam wideo z pracy 2 sond - do 3 minuty micra stała na postoju na niskich obrotach, dalej od 3 minuty jest pokazana jazda - starałem się w okolicach 3 tys obrotów trzymać, temperatura płynu to 92st. Co do % przepustnicy to przy max wciśniętym pedale podczas jazdy pokazuje 83% - nie wiem czy tak ma być czy nie. Co mogę sprawdzić aby zdiagnozować problem to piszcie a sprawdzę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje informacji na temat sond lambda ,mam nissana micre k11 automat po lifcie ,i chce wymienić sondę za katalizatorem lecz nie wiem jaką mam kupić  .

Tester wskazał duże napięcie i błąd P0138 itd 

Nigdzie nie ma informacji skąd pobrać numer lub schemat pod ten silnik tych 2 sond przed i za katalizatorem ,możne ktoś podpowie jaka tam ma być .

Przed mam LSH 25      025........ 263/264.

A szukam numeru i sklepu gdzie zakupić ta która jest za katalizatorem.'

Czekam na wasze podpowiedzi z góry 1432811729_sond2za.jpg.4887351cc32b0ccac5d949d4d4da8951.jpg .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...