Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Check engine i sonda lambda


addiw17

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W trakcie jazdy zaświeciła się kontrola check engine. Diagnostyka wykazała problem z drugą sondą lambda. Mechanik stwierdził, że w wydechu między sondami lambda zrobiła się dziura wielkości kciuka, w związku z czym ją zaspawał.
Miał nawet gotową nową sondę, ale sprawdzili napięcie na grzałce i na sondzie (przepraszam, jeśli coś pomieszałem) i wszystko działało jak należy. Tyle co wyjechałem od mechanika i kontrolka zaświeciła się ponownie.
Komputer tym razem pokazał błąd grzałki sondy. Skasowali go, ale stwierdzili, że na pewno pojawi się ponownie i że najprawdopodobniej problem leży w obwodzie łączącym sondę z komputerem, a tego nie są w stanie sprawdzić.
Rzeczywiście, po przejechaniu z 7 km znów się zapaliła.

 

Czy macie jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez gazu, benzyniak. Może załączę zdjęcie wydruku, który dostałem. To jest pospawali  wydech i pierwszy raz wyjechałem od mechanika.

 

Mam tu jeszcze pierwszą notatkę od mechanika: "Odczytany błąd wskazujący na nieprawidłowe działanie drugiej sondy lambda - weryfikacja usterki wykazała 
nieszczelność układu wydechowego przed katalizatorem. Miało to wpływ na prawidłowe działanie sondy lambda. Po usunięciu nieszczelności
sonda podaje prawidłowe wartości"

 

 

73075018_552208175595972_7474112598284173312_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod kłopotu :D :laie_67: wskazuje na grzałkę, sprawdź rezystancję na białych w sondzie i czy z instalacji auta idzie po przekręceniu kluczyka 12V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie.

Zapalała się kontrolka w różnych momentach.

Pojechałem do znajomego zmierzył napięcie było ok.

Okazało się że, sonda była zamiennikiem i dorabiane kable były źle połączone.

Wymienił połączenie i od tego czasu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...