Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[R51] Klapa bagażnika nie otwiera się


Beast
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku dni pojawiał się u mnie problem z tylną klapą, która mimo, że centralny zamek otwierał drzwi to ona sama zostawała zamknięta. I tak raz się otwierała, raz nie. Aż do dzisiaj kiedy zablokowała się na amen. W ogóle nie słychać żeby zamek w niej pracował podczas otwierania auta. Posiadam system bezkluczykowy. Macie może pomysły jak ją otworzyć i od czego zacząć sprawdzanie awarii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc otworzyć klapę musisz zdemontować tapicerkę klapy od środka. Niestety trzeba będzie otworzyć szybę bo inaczej plastik nie zejdzie. Uważaj, pod apteczką mogą być dwa wkręty. Reszta jest na szybkozłączkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie (od pasażera), w uchwycie do zamykania jest śruba. Dostępna jest od dołu. Nie uda ci się zdjąć plastiku do otworzenia klapy. 

Możesz za to spróbować odkręcić uchwyt szyby aby ją otworzyć. Powinno być łatwiej. 

Powodzenia 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a awaryjne otwieranie klapy? to na wypadek braku napięcia, nie działa? otwierana kostka na dnie tapicerki, jest pod nią dojscie do cięgła, którym o ile pamiętam da sie odblokować od srodka klapę gdy np nie ma akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma u mnie czegoś takiego, a przynajmniej nie mogę znaleźć. Próbowałem rozkręcić ale od środka to jakaś masakra. Poza tym pozostaje pytanie co zrobić jak już klapę uda się otworzyć? 

Edytowane przez Beast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma awaryjnego otwierania. Dziwna sprawa. 

Jak otworzysz to odkręć śrubę od spodu, ;) zdejmij plastik i patrz co się nie rusza przy otwieraniu. 

Potem wymień lub napraw. To tak w skrócie :)

Ot taka partaninka na długi weekend 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie masz skorodowany lub zabrudzony mechanizm otwierania na rejestracją, spróbuj potraktować to wd lub czymś podobnym. Miałem podobne problemy poskutkowało, a potem do oporu smarem do zamków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie udało mi się otworzyć klapy awaryjnie, od środka ciężko rozkręcić osłonę i bałem sie, że z moim szczęściem pourywam zaczepy. Już miałem mocno skopany nastrój aż tu nagle zamek sam odpuścił więc dalej poszło prosto. Nie wiem co tam się stało, bo jak odpuścił to wszystko działało. Nasmarowalem co się da i mam nadzieje, że będzie już ok. 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji USA jest taka mała kwadratowa klapka, jak się ją otworzy masz bezpośredni dostęp do cięgiełka  zamka klapy i można otworzyć od środka. 

DSC06998m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Powiem Wam, że bez sensu jest rozwiązane to w wersji EU. Po ściągnięciu tapicerki oczom ukazuje się piękna dźwignia do odblokowania klapy. Ciekawe co zdecydowało o schowaniu jej wewnątrz, czy oszczędności czy bezpieczeństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, camo napisał:

pewnie w EU zrezygnowali z tej klapki  żeby uchodźcy nie mogli wyskakiwać z bagażnika w czasie jazdy  ;P

Hehehe. W sedno.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...