Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Adblue 1.5 dci


Magnum666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

Czy spotkaliście się z komunikatem "adblue fault. Range 850km"?

Po wystapiniu komunikatu dolałem 10 litrów adblue, przejechałem 20 km, komunikat mie zniknął za to pojawiła się żółta kontrolka check engine.

Czy można skasować ten komunikat samemu czy tylko ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w instrukcji jest, aby po wlaniu adblu wlaczyc zaplon na minute - aby laserowy czujnik skalibrowal nowy poziom płynu, potem wylaczyc i dopiero odpalic auto... mozesz sprobowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Maździe takie coś wystąpiło i okazało się że masa od sterownika AdBlue gdzieś znikła ( prawdopodobnie częsty problem ) , może to samo dzieje się w Nissanach .  Po przeczyszczeniu styków poziom był już prawidłowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie znajdziesz nic ciekawego. Mi się pojawił komunikat wlałem 5l ( bo tyle tylko miałem), odpaliłem auto i po chwili komunikat zniknął. Jeżeli nadal woła o uzupełnienie to jedź do serwisu... Kiedyś była chyba jakaś akcja serwisowa na adblue, może Twój QQ jeszcze na niej nie był.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz - jak masz odpowiednią instrukcje - ja do auta dostałem instrukcje z marca 2018  gdzie o adblue nie ma ani słowa, zadzwonilem wiec na infolinie nissana z zapytaniem czyja bedzie wina jak auta stanie z powodu braku adblue bo w instrukcji nie wyczytałem nic że mam sie tym przejmować - w ten sam dzien przysłali mi na meila link do pdf z kolejną wersją instrukcji chyba z czerwca czy lipca 2018- gdzie już o adblue jest napisane co i jak:

https://nissan-cec.my.salesforce.com/sfc/p/#b0000000Hg9Z/a/0N000000LeWK/2oNUn4N4Zjb__BadOzPh6bRSikIpb_GyZe32Qk5NmGw

W razie czego moge wysłać pdf na meil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na serwisie. Pierwsza informacja jaką dostałem to, że jest to usługa płatna mimo, że auto jest na gwaracji. Prawdopodobnie zapowietrzył się układ i należy go odpowietrzyć  (prawdopodobnie przez podłączenie kompa i wykonaniu nastaw i adaptacji). 

Zapytano mnie również czy czytałem instrukcję obsługi. Niestety nigdzie w instrukcji nie znalazłem informacji na ten temat. Dlatego zapytałem o to tutaj (być może coś w instrukcji przeoczyłem).

Nie znalazłem również informacji ile dolać adblue.

Pomijam już fakt, że w książce pojazdu nie ma nawet informacji jaka jest pojemność zbiornika adblue.

W serwisie określono, że 5 l. może zostać niezauważone przez czujnik.

Edytowane przez Magnum666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za aktualną instrukcję.

W mojej nie było informacji o adblue.

Wg. Instrukcji komunikaty, które mi się pojawiły wskazują na usterkę. Tak więc tylko ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, z tego co mi mowiono czy wyczytałem, zbiornik ma chyba 16 lub 18 litrów. W razie czego jakbys chciał walczyć - zawsze możesz wziąć instrukcje któa dali do auta i udowodnić im że nie ma tam nic o adblue itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przy 33 tys dolałem na maksa weszło z 13l, po przejechaniu 2tys km zapaliło się że za 850 km bedzie koniec dolałem tyle ile się dało weszło 2litry, po przejechaniu 100km znikły ostrzeżenia i itp. Zrobiłem 1tys km znów ten sam komunikat.. dolałem 0.5l i zrobiłem 50km znikło i wczoraj się pojawiło dolałem 300ml i dziś znikło. Czytałem na zagranicznych forach że często pada pompa adblue.. Dziś jeszcze spróbuje wypompować adblue i zalać świeżego na stacji. Na poniedziałek mam umówiony serwis..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dokładnie komunikat?

Z tego co pamiętam są dwa rodzaje:

1. Adblue fault.

2. Adblue low....

Daj znać co zdiagnozowano w serwisie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ad blue fault zawsze taki sam.. ale znika po dolewce następnie kontrolka silnika znika z reguły po przejechaniu kolejnych 50km.. czasem mniej czasem więcej w zależności czy często gaszę silnik.. Nie dotarłem do serwisu i nie wypompowałem tylko dolałem 0.5l i zrobiłem z 300km do tej pory z uwagi na sytuacje w kraju mało teraz jeżdżę bo praca domowa:-) pewnie temat powróci jak zacznie się jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...