Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oryginalnego radia Qashqai J11 2014 na chińczyka


Leszekp_bb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam ale można taką zdobyć i założyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Leszekp_bb napisał:

Mała poprawka: połączyłem się z CarPlay poprzez Bluetooth (nie Wifi-omyłka) skutecznie,   a następne łączenie przez kabel USB zablokowało całkowicie kontakt.

Żeby korzystać musisz kupić przejściówkę :

https://pl.aliexpress.com/item/32830020041.html?spm=a2g0o.detail.1000023.1.61d63667rfjFSD

18 minut temu, Guzior napisał:

Pytanie do tych kolegów, którzy już używają sprzętu jakiś czas, czy macie jakąś folię ochronną na wyświetlaczu?

Miałem założoną którą dociąłem od tabletu ale jak świeciło słońce pod odpowiednim kątem to odblask był na tyle duży że nie było widać nic na wyświetlaczu , więc ją usunąłem .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt do uzytkownikow iOS (iphone). Nie majac tego dodatkowego kabelka do Apple Car play, integracja ios + android dziala ok? Mam tutaj na mysli korzystanie przez Dasaite z sieci wifi udostepnionej przez iOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 18:30, Makrys napisał:

Mi pomogła wersja :HCT6__9.0_ota(20190603)升级包 aby mieć podział ekranu. Podczas instalacji nic mi się nie zmieniło. Podobno jest nowsza wersja oprogramowania ale nie chce mi się wgrywać. Zawsze po wgraniu nowego oprogramowania Android powinno się przywrócić system do ustawień fabrycznych

Czy to oprogramowanie otrzymałeś na maila od producenta ? Instalowałeś przez USB czy czytnik kart w radiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wojtek74 napisał:

Czy to oprogramowanie otrzymałeś na maila od producenta ? Instalowałeś przez USB czy czytnik kart w radiu ?

Dostałem linka do ściągnięcia z neta. Wgrywałem przez kartę sd. Przez usb nie chciało mi przeprowadzić aktualizacji. 

Musisz mieć odpowiednie oprogramowanie np: Jeśli mas radio na PX6 to musi być PX6-9.0 ( wersja androida ), oraz MCU  najnowsze jest V3.40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 18:30, Makrys napisał:

Mi pomogła wersja :HCT6__9.0_ota(20190603)升级包 aby mieć podział ekranu. Podczas instalacji nic mi się nie zmieniło. Podobno jest nowsza wersja oprogramowania ale nie chce mi się wgrywać. Zawsze po wgraniu nowego oprogramowania Android powinno się przywrócić system do ustawień fabrycznych

To ja mam pytanie czy chodzi o podzial ekranu = widok z kamer po wlaczeniu wstecznego? 

Nic nie wgrywalem i podzial mam (jesli chodzi o ten ze zdjecia) a kupilem przed Leszkiem ten sam model radia.

P. S. Zerkne w wolnej chwili na wersje softu. 

IMG_20191125_202917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podział ekranu = widok z kamer po włączeniu wstecznego? - niestety ale nie.

Jak masz możliwość włączyć podział ekranu to możesz to wykorzystać:

1 część ekranu to np mapy google

2 część ekranu to np  radio lub yanosik , co będziesz chciał.

Taka sama funkcja jest w smartfonach

1-1.jpg

Edytowane przez Makrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dobra opcja pogmeram w sprzecie zgodnie ze wskazowkami. Dzieki. 

 

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze testy w trasie, Janosik chodzi super na sprzęcie natomiast radio ustawione na RMF kilka razy traciło odbiór i zmieniało nadawcę.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Guzior napisał:

Dzisiaj pierwsze testy w trasie, Janosik chodzi super na sprzęcie natomiast radio ustawione na RMF kilka razy traciło odbiór i zmieniało nadawcę.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

A ja wymieniłem na płetwę rekina z CHRL i o dziwo Dasaita trzyma sygnał lepiej niż NC3 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wymieniłem na płetwę rekina z CHRL i o dziwo Dasaita trzyma sygnał lepiej niż NC3 . 
Ja mam w swoim płetwę oryginał i jeżdżąc na starym radiu z nawi nie zdarzyło mi się żeby radio zgubiło sygnał, Dsaita niestety gubi ma za to inne zalety

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam radia bo za duzo w nich reklam a w wiadomosciach 90procent to bzdury (statystyki kryminalne plus polityczne bzdety) . Bardzo dobra opcja w androidzie to czytanie tekstu przez lektora (np strony www) a muzyke mozna chocby przez spotify sluchac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zeke napisał:

Ja bym nie ryzykował zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Makrys napisał:

Ja bym nie ryzykował zakupu

Uzasadnisz jakoś? To nie allegro, tutaj kasę odzyskasz w przypadku braku dostawy. Sklep na ali od 2013r, prawie 95% pozytywnych opinii. Zastanawiam sie tylko nad jakością....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle ze jakosc moze grac tu glowna role.

Tylko raz sie zawidlem na ali bo towaru nie dostalem, Chinczyk zaprzysiegal sie ze wyslal (traking tez na to wskazywal). Chinczykowi napisalem ze nie dostalem ale wartosc zbyt niska zeby drzec koty to mi wyslal jeszcze raz. Oni podobno dostaja jakies dotacje jak do UE wysylaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zeke napisał:

Uzasadnisz jakoś? To nie allegro, tutaj kasę odzyskasz w przypadku braku dostawy. Sklep na ali od 2013r, prawie 95% pozytywnych opinii. Zastanawiam sie tylko nad jakością....

Firma nie znana. Czy będzie wsparcie ? Brak obsługi kamer 360. Brak procesora DSP. Brak opinii na temat tego radia.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zeke napisał:

Kamer oryginalnych pewnie nie obsługuje . Co do jakości to każdy chińczyk to ryzyko , ale co dzisiaj nie jest robione w Chinach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wojtek74 napisał:

Kamer oryginalnych pewnie nie obsługuje . Co do jakości to każdy chińczyk to ryzyko , ale co dzisiaj nie jest robione w Chinach .

Np. Qashqai nie jest robiony w chinach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam się po kilku tygodniach walki z radiem w zakresie współdziałania z opcją CarPlay. Sprzedawca przysyłał kilka linków z kolejnymi App., które nic nie wniosły pozytywnego, jedynie zamieszały w interfejsie PX6. Ostatecznie , nie mam kontaktu z CarPlay - oprogramowanie powróciło do wersji PX6 (tak jak w dostawie). Wygląda na to,  że wersja zakupu z wgraną opcją   PX6 z CarPlay,  nie jest jeszcze dopracowana. Zwrócę się tej sytuacji do Sprzedawcy z wnioskiem, dopłaty do wersji CarPlay -Box.  Drugie rozwiązanie, jest żądanie zwrotu dokonanej opłaty za CarPlay wgranej do sprzętu, przed wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z CarPlay dałem sobie już spokój, ale  nie daje mi spokoju kiepska jakość obrazu wyświetlacza. Brak jest wg mnie koloru czerwonego - obraz niezależnie od nadawcy (Youtube, video, kamera ..), jest szaro-bury. Nie mogę znaleźć

funkcji, która pozwoli na dokonanie regulacji kolorystyki obrazu. Będę wdzięczny za wskazówki.

Mój nabytek:https://pl.aliexpress.com/item/32993926906.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3c6026cfxkta8y&algo_pvid=35122fd1-2649-498c-8602-69ac3a5147eb&algo_expid=35122fd1-2649-498c-8602-69ac3a5147eb-6&btsid=034e9c0d-dd6a-42e6-8fc8-d6c1796c0cc8&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach prób mieszania w ustawieniach znalazłem funkcję korekta koloru : trzy prostokąty

  • Deuteranomalia (zielony -czerwony)  -ten był fabrycznie zaznaczony

  • Protanomalia (czerwony-zielony)

  • Tritanomalia (niebieski-żółty)

  • Zmieniłem x na  (czerwony-zielony) i jest już normalnie.

Ale nie jestem w stanie szybko  odnaleźć tą funkcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś bez j.polskiego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...