Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almerka N16 1,5 - dużo pali !


Gość gregu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od paru miesiecy mam almerke n16 1,5 2001r od poczatku mam jakby wrazenie ze tak do 3,5 tys obrotow jest ona troche mulasta - (porównuje do Corsy z silnikiem 1,4 60KM!) Dopiero poyzej 3,5 tys czuje przyjemnosc z jazdy. Mam pytanie czy Almery tak maja czy z moja cos jest nie tak?

 

Druga sprawa to spalanie... w miescie pali okolo 11 litrow benzyny, w trasie ponizej 8,5 zejsc nie moge - a dodam ze jezdze z naprawde lekka noga. Az boje sie pomyslec jakie byloby spalanie gdybym mial cięższą noge ....

 

Moze ktos z was mial podobny problem albo wie co moze byc nie tak z tym silnikiem? Takie spalanie robi ogromne spustoszenie w moim portfelu !!!

Pozdrawiam

gregu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hai :)

 

h ehe ja tez jestem skromnym wlasniecielem ''klamerki'' 1,5 n16 ...

i musze powiedziec ze co do mulowania na niskich obrotach to zjawisko wystepuje rowniez u mnie :(( ( moze juz tak jest ) a co do spalania to z tym roznie bywa .... w miescie spali nie mniej jak 10 l / 100km a zdarzalo sie nawet i 13l / 100km...maly smok :(( co do trasy najlepszy moj wynik to 7-8 l/100 km jadac caly czas ze 140 km/h ....

wiec co do ekonomiii raczej to nie nalezy .... :(

 

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam almerke 1,5 2001 - mulasta to ona i moze do 3 tys jest, ale paliła mi benzyny w miescie ok 8,5 (max latem) po trasie schodzila do 7 - 7,5l/100

 

Teraz smigam na sekwencji i pali ok 8 - 9 w trasie (w zaleznosci od stylu) po miescie wole nie sprawdzac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to spalanie... w miescie pali okolo 11 litrow benzyny, w trasie ponizej 8,5 zejsc nie moge - a dodam ze jezdze z naprawde lekka noga. Az boje sie pomyslec jakie byloby spalanie gdybym mial cięższą noge ....

Moze ktos z was mial podobny problem albo wie co moze byc nie tak z tym silnikiem? Takie spalanie robi ogromne spustoszenie w moim portfelu !!!

 

Moja pali 12-13 w mieście (jak pieprzony Jaguar :o ) przy cięższej nodze i głównie krótkie przeloty (15-20 km dziennie)

Pewnie coś jest zasyfiałe ale przy każdym przeglądzie ODMAWIALI czyszczenia / wymiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wasze Almery panowie dużo palą. U mnie maksymalne spalanie nie przekroczyło 7l/100km. Minimalne jak na razie 6,2l/100 km.

heh jakbym jezdzil non stop kolor po trasie 90-100 to bym tyle spali. ale z racji ze roznie sie jedzie raz 100 raz 180 to pali tyz roznie.

imo 7litrow to mi sporting 1.1 przed obrobka glowicy spalal! cos te kunie zrec musza no nie? Chyba ze jedziesz w trybie "kapelusz mode"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to norma ze Almera pali ponad 11 w miesice i 9 na trasie? -przeraza mnie to!

 

Mialem kiedyś Scenica 2l, 140KM - palil 7,5 w trasie i 9 w miescie - ale przy jakiej mocy - osoagó to nawet nie można porównywać.

 

Panowie naprawde nic nie mozna zrobic zeby ta Almera mniej palila? ...czytalem cos o przepływce... czy to moze miec jakis wiekszy wplyw na spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam mola 1.5 , jazda zaczyna sie od 4krpm. ale moja pali min w trasie 6l a srednio 7, w miescie wiecej niz 8 nie zjada.
tyle mniej wiecej to powinno palic ;) przy normalnej jezdzie u mnie po miescie jak jezdzilem delikatnie to wychodzilo 7,2-7,5 (wersja przed FL 90KM)

P.S. moim zdaniem lepszy silnik(przed FL) bo moment dostepny byl od 2800obr./min. a nie tak jak w poozniejszych wersjach od 4000 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne...

moze to ze mam 98KM

ale mi po miescie pali 8,6-8,8l

trasa ok 7l

 

Mam podobne spalanie (ten sam motor). W zimie przekraczałem 9l/100 ale nieznacznie. Czasem na trasie było 7,5-8 ale tylko wtedy gdy dostawał bardziej w pytę czyli obroty pod "szóstkę" i częste wyprzedzanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam mola 1.5 , jazda zaczyna sie od 4krpm. ale moja pali min w trasie 6l a srednio 7, w miescie wiecej niz 8 nie zjada.

 

Generalnie jazda Almerami N15 czy N16 zaczyna sie od 3500 obrotow. Po prostu tak zostaly stworzone te silniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam mola 1.5 , jazda zaczyna sie od 4krpm. ale moja pali min w trasie 6l a srednio 7, w miescie wiecej niz 8 nie zjada.

 

Generalnie jazda Almerami N15 czy N16 zaczyna sie od 3500 obrotow. Po prostu tak zostaly stworzone te silniki :)

praktycznie wszystkie 16V wolnossace takie sa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy powyzej 3,5k to mozna sie przyzwyczaić - mialem kiedyś Civica 1,4 i też trzeba bylo go wkręcić na 4k zeby czerpać przyjemność z jazdy... :D

 

Ale to spalanie to masakra :evil: A swoja droga to nie rozumiem dlaczego jest aż tak rożnica w spalaniu między dwoma takimi samymi egzemplarzami?

 

Chyba muszę pomyśleć o zagazowaniu mojej almy ...

Czy możecie mi polecić dobry a niedrogi warsztat w Wawie gdzie moga mi "dobrze" zamontować instalke?

Co do typu instalacji to chyba sekwencja za względu na kolektor i OBD...ale jaka? BRC? ...a może coś innego? Zależy mi na niskich kosztach... ale żeby to nie był też szajs.

Za wszelkie sugestie bedę wdzięczny...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam 1,8 i pali mi po miescie ok. 9l przy obecnych warunkach, latem bylo ok. 8,5l. mi sie wydaje ze to sporo zalezy od tego jak sie jezdzi a wcale wolno nie jezdze ;) gregu wez skorzystaj z wyszukiwarki bylo sporo tematoow na temat instalek gazowych, po co to 10 razy walkowac w 10 rooznych tematach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu kiedy Renault zaczął psuć robotę japończykom w Nissanie i przerabiać japońskie silniki, które uważam za jedne z najlepszych na świecie zaczęły się kłopoty. A jak wiadomo Renault zawsze dużo paliły. Np. R. Talia 1.4 pali w mieście więcej niż mój japoniec. Więc wniosek nasuwa się sam : „Jeśli macie w kieszeni 1500 funtów kupcie coś japońskiego i nic w nim nie poprawiajcie” -Top Gear :lol: . Właśnie tą myśl powinni sobie wziąć do serca inżynierowie i specjaliści z Renault ! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...