Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Przeciwmgłowe są, ale.......................


Gość raflo997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klosz lampy przedniej mieści 2 lampy,tą z żarówką h4 i jeszcze druga,przeciwmgłowa czyli halogen,ponieważ do tej pory myślałem że są to światła drogowe(długie).Problem w tym że niemam do nich włącznika :oops: .Gdzie znajduje sie u was pstyczek włączniczek do halodżenów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla jasności: halogenowe światła są praktycznie wszystkie, tzn. tzw. krótkie, długie, przeciwmgłowe - wynika z rodzaju użytej żarówki. natomiast ta druga żarówka w reflektorze jest jednowłóknowa i załącza się w momencie włączania tzw. długich - jest to refletor zwany dalekosiężnym, takie wspomaganie długich i nie każda primera je ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosz lampy przedniej mieści 2 lampy,tą z żarówką h4 i jeszcze druga,przeciwmgłowa czyli halogen,ponieważ do tej pory myślałem że są to światła drogowe(długie).Problem w tym że niemam do nich włącznika :oops: .Gdzie znajduje sie u was pstyczek włączniczek do halodżenów???

Temat stary jak Primera P10 ;)

Znajomy też ma W10 i dwukomorowe lampy przednie, a dodatkowo przeciwmgłowe w zderzaku. Kiedyś kombinował żeby zapalić wszystkie możliwe śwatła i za cholerę nie mógł zapalić tych wewnętrznych w lampie głównej. Potem postanowił je rozebrać i okazało się że tam nie ma żarówki! Ba, nawet nie było w lustrze wycięcia na żarówkę!

Lampy były robione najprawdopodobniej identyczne na wszystkie rynki, a konfiguracje żarówek były różne w różnych krajach. Stąd te zagadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy sš 2 komorowe,sš w nich żarówki i kable podpięte do wišzki która wychodzi od głównego klosza z H4,ale zacholere nieda sie ich włšczyć,jak dorobić taki włšcznik,bo koło el.lusterek go niema.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy sš 2 komorowe,sš w nich żarówki i kable podpięte do wišzki która wychodzi od głównego klosza z H4,ale zacholere nieda sie ich włšczyć,jak dorobić taki włšcznik,bo koło el.lusterek go niema.Pozdrawiam

 

jaki włącznik kolego wszystko jest sterowane przy kierownicy może troche jasniej jezeli wszystko jest podpiete to poszukaj moze przełacznik przy kierownicy nie działa albo cos sie gubi po drodze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla przeciwmgielne sa na dole w zderzaku. I to do nich podejrzewam jest ten wlaczik przy sterowniu lusterkami. Jesli nie masz przeciwmgielnych w zderzaku to nie masz tego wlacznika. Te w lampie to sa dlugie. Jak pociagniesz wajche do siebie lub pchniesz od siebie to powinny sie wlaczyc te dwie pozostale. A na pewno nie sa spalone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgłowe są w zderzaku, a przełącznik mam po lewej stronie kierownicy nad bezpiecznikami.Pozdrawiam Primerka p1o 1996r Invitation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niewiem jak wam to wytłómaczyć(bo od początku był problem ze zrozumieniem mnie)albo jak narysować :roll: ,ale dorobiłem sobie wył/wł do przeciwmgłowych(których niemam w zderzaku)tylko w lampie głównej.Elektryk stwierdził że kable dochodziły do bezpieczników i ginęły,no ale już mam.

 

Dzięki DYLSON za wytłumaczenie jak się włącza "długie"światła :idea: bo nissan to mój 3 samochód i nigdy niewiedziałem jak to sie robi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki chcialem tylko pomoc :wink: A to moje tlumaczenie bylo spowodowane tym ze nie do konca wiedzialem o co Ci chodzi. Bo przeciwmgielne nie sa w lampie tylko na dole wzderzaku. A w wiekszosci primer te drugie zarowki w lampie przedniej sa do dlugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reflektory.JPG

 

To nie są przeciwmgłowe tylko drogowe.

 

Powinne zapalać się razem z długimi a nie jakimś dodatkowym przełącznikiem. Powiedz to elektrykowi i niech tak podłączy bo nie wyobrażam sobie jak będziesz te światła przełączał, popychasz dzwignię od długich i co, jeszcze załączasz ten przełącznik? To po pierwsze niewygodne a po drugie trochę niebezpieczne szczególnie dla tych co cię w nocy mijają a ty szukasz właśnie przełącznika żeby zmienić światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak to opisujecie, że pogubić się można ;)

Z tego co ja wiem samochód posiada:

 

-światła postojowe

-światła mijania

-światła drogowe (długie)

-światła przeciwmgielne.

 

Postojowych jak sama nazwa wskazuje używamy tylko gdy samochód nie jest w ruchu i są to najsłabsze światła. Światła mijania wykorzystujemy podczas zwykłej jazdy w dzień lub w nocy na terenie zabudowanym. Palą się jednocześnie ze światłami postojowymi (co widać gdy przepali się żarówka świateł mijania). Światła drogowe (długie) wykorzystywane są na nieoświetlonym terenie niezabudowanym w nocy, ale tylko gdy nie istnieje ryzyko oślepienia innych kierowców, pieszych itd... (światła mocne). Wszystkie te trzy powyższe znajdują się w jednym kloszu. Światła przecimgielne znajdują się w osobnym kloszu, najczęściej jak najniżej przy drodze, aby zapewnić sobie największą skuteczność i zawsze muszą być używane wraz ze światłami mijanie (kto użyje długich podczas mgły od razu zorientuje się, że to kiepski pomysł ;) ). Światła przeciwmgielne nigdy nie są instalowane w jednym kloszu z pozostałym oświetleniem. Przypomnę tylko że świateł przeciwmgielnych przednich wolno jedynie używać gdy widoczność we mgle jest mniejsza niż 50 metrów gdyż w przeciwnym razie zamiast pomagać w jeździe oślepiają innych kierowców. Spora część samochodów posiada jedynie światła przeciwgilene tylne, a przednie jedynie jako wyposażenie dodatkowe. Tak czy inaczej zawsze włącznik umożliwia włączenie światej przeciwmgielnych przednich i tylnych lub jedynie tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

do raflo997

przyczyna jest prosta. Masz wersję auta w której światła drogowe i mijania są zrobione na jednej żarówce. Auto było walone i wstawili nowe reflektory - zamienniki, które sprzedaje sie chyba tylko w wersji na 2 oddzielne żarówki (takie lampy miały wersje SLX i GT). Aby za bardzo nie podpadało ktoś podpiął wtyczkę do żarówki od świateł dorogowych która biegła donikąd.

PS. Ja też nie mam żarówek w kloszu od rzekomych świateł drogowych

Tomi P10 1.6SRi 1995

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie był bity sprawdzali w nissanie i w warsztacie blacharskim ( moj znajomy) wyczytałem gdzieś na forum że schodziły z takimi lampami ale bezpodłączenia sdzczególnie w końcówce serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Jestem nowym posiadaczem primery p10 2.0LX 92r. Korzystałem z opcji "szukaj", ale nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, a brzmi ono następująco: jaki rodzaj zarówek wchodzi w miejsce tych wewnętrznych rzekomo drogowych świateł. Nie posiadam tam żarówek a chciałbym je zamontować. Wprawdzie mam wersję ze światłami mijania i drogowymi na jednej żarówce, ale często jeżdżę w nocy i dodatkowe latarnie by mi się przydały. Pozdrawiam wszystkich maniaków NISSANA i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol
Witam,

 

Jestem nowym posiadaczem primery p10 2.0LX 92r. Korzystałem z opcji "szukaj", ale nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, a brzmi ono następująco: jaki rodzaj zarówek wchodzi w miejsce tych wewnętrznych rzekomo drogowych świateł. Nie posiadam tam żarówek a chciałbym je zamontować. Wprawdzie mam wersję ze światłami mijania i drogowymi na jednej żarówce, ale często jeżdżę w nocy i dodatkowe latarnie by mi się przydały. Pozdrawiam wszystkich maniaków NISSANA i dzięki za odpowiedzi.

 

 

Żarówki typu H3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiatla przeciwmgielne w P10 w zderzaku, wygladaja tak jak w moim awatarku:

<----------------------

 

W moim przypadku lampy przednie sa jedno zarowkowe, tj mam tylko jedna zarowke H4.

Mogą tez byc lampy dwu zarowkowe, o czym pisze kolega Raf4rb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...