Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki rozrząd wybrać?


MasterChef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

Pokopałem trochę, ale chciałbym Was zapytać o kwestie rozrządu. Mianowicie muszę się za to zabrać a nie wiem na co się zdecydować. Czy to faktycznie loteria i nigdy nie wiesz na co trafisz? Myślałem o zestawie Ashika (jeśli się nie pomyliłem w nazwie), ewentualnie Japanparts, ET EngineTeam. Nie wiem. Któryś z kolegów tutaj wspominał że FAI Autoparts tłuką w Chinach i jakośc kiepska. A tamte pozostałe? To też Chiny? Czy może zdecydować się na ASO, ale tutaj koszt pewnie kosmiczny a i tak pewności nie ma...

Sprawdzalem na początek tutaj : https://m.euautoczesci.pl/katalog-czesci/zestaw-lancucha-rozrzadu-15065/nissan/pathfinder/pathfinder-r51/20643-2-5-dci

Nie wiem czy admin przepuści linka, ale wrzuciłem dla orientacji nad czym myślę.

Poradźcie pls...

z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

ale wszystko, co powinieneś wiedzieć o rozrządzie napisał już SQ9... Weź sobie do serca to, co człowiek w pocie czoła wygrzebał z odmętów serwisów nissana całego świata i korzystaj z jego wiedzy i doświadczenia. Powodzenia - sprawa łatwa ale problemów wiele do rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sq9mcs napisał:

Rozrządy do YD25 to jedna wielka loteria. Pozostaje tylko ASO.

Dzięki Sq9mcs, no właśnie tego się obawiam. A jaki mniej więcej koszt wymiany w ASO?

3 godziny temu, ert napisał:

czołem,

ale wszystko, co powinieneś wiedzieć o rozrządzie napisał już SQ9... Weź sobie do serca to, co człowiek w pocie czoła wygrzebał z odmętów serwisów nissana całego świata i korzystaj z jego wiedzy i doświadczenia. Powodzenia - sprawa łatwa ale problemów wiele do rozwiązania. 

Przeczytałem wpisy sq9mcs na temat rozrządu - niesamowitą robotę człowiek zrobił. Nie mniej jednak dopytuję, bo jak sam potwierdził zamienniki to loteria, ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana w ASO. Nie wiem ile zaśpiewają ale ogarnięty mechanik na oryginalnych podzespołach zrobi to o niebo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sq9mcs napisał:

Wymiana w ASO. Nie wiem ile zaśpiewają ale ogarnięty mechanik na oryginalnych podzespołach zrobi to o niebo lepiej. 

Też pomyślałem o mechaniku. Mam ogarniętego człowieka. Powiedz jeszcze gdzie zdobyć oryginały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na Allegro. Są oferty z oryginalnymi częściami. Generalnie oryginalne potrzebujesz łańcuchy i napinacze, reszta jak dostaniesz. Zużycie ślizgów musisz ocenić po rozebraniu rozrządu. Ważne jest to aby nie zapomnieć o napinaczu wałków balansujących i podkładce pod koło pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 07:11, sq9mcs napisał:

Ja kupiłem na Allegro. Są oferty z oryginalnymi częściami. Generalnie oryginalne potrzebujesz łańcuchy i napinacze, reszta jak dostaniesz. Zużycie ślizgów musisz ocenić po rozebraniu rozrządu. Ważne jest to aby nie zapomnieć o napinaczu wałków balansujących i podkładce pod koło pompy paliwa.

Czy np. coś takiego będzie ok? https://allegro.pl/oferta/rozrzad-lancuch-nissan-pathfinder-r51-2-5-7549571016

przy czym ja mam 2005r. ale nie wiem czy to w tym momencie ma znaczenie.

Dzięki za cierpliwość i wyrozumiałość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sq9mcs napisał:

Tak to jest to.

A coś takiego? Chyba też powinno być ok? Numery są inne niż w twoim poście dot. montażu oryginalnych łańcuchów. Czy mają one znaczenie? Jak twoim okiem to wygląda, brać czy nie?

Dzięki wielkie.

https://allegro.pl/oferta/rozrzad-lancuch-kpl-oryginal-nissan-pathfinder-r51-6889903511

Edytowane przez MasterChef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sq9mcs napisał:

Też będzie nawet ślizgi są. Numery mogą być inne bo Nissan wydaje kolejne generacje części.

Ok. Dzięki wielkie. Kupię ten zestaw w  takim razie. Gdybym miał jeszcze jakieś pytania to pozwolę sobie pytać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sq9mcs napisał:

Też będzie nawet ślizgi są. Numery mogą być inne bo Nissan wydaje kolejne generacje części.

A możesz jeszcze tutaj rzucić okiem? Znalazłem ten sklep bo jakos mam pewne opory przed alle..o . Co o tym sądzisz? Mają też napinacze, cena ok. 400 zł/sztuka o ile się nie mylę. Zgłupiałem już i nie wiem co robić...

https://cm4x4.pl/osprzet-silnika/563-lancuch-rozrzadu-navara-d40-pathfinder-r51-13028eb300.html

Edytowane przez MasterChef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...