Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Cieknie olej ma ktos jakis pomysl?


Gość PabloP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zagladnalem tak spobie dzisjaj pod maske i co :( i cieknie mi olej spod takich czarnych zaslepek, (dekielkow) nie wiem jak to fachowo nazwac,

z lewej strony pod pokrywa głowicy, skrywaja zapewnie srube i lozyska walkow rozrzadu tak sobie dedukuje ze nic tam wiecej byc nie moze.

 

Historia zaczela sie tak ze cos tam sobie musialo podciekac widac bylo taki zatluszczony slad zpod tego tylnego ale nie bylo widac zeby cos cieklo po ostatniej wycieczce tak okolo z 4800 km otworzylem mache i bok caly w oleju wytarlem i widac ze spod tych zaslepek wycieka

Przewalilem cale forum i ksiegi serwisowe i nic nie znalazlem

W zwiazku z tym pytanie

 

czy mozna je bezkarnie wyjac dolozyc silikonu lub masy uszczelkowej i je osadzic czy zakupic nowe i czy w ogole Ktos spotkal sie z podobnym problemem?

 

bo mojego mechanika nie ma a za tydzien znowu 2100 km przede mna

 

dzieki za wszelakie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu pokrywy zaworów (bo o tej chyba mowa) uszczelnia się silikonem właśnie miejsca styku głowicy silnika z tymi półksiężycami w uszczelce. To z pod nich ci cieknie? Ale dla pewności możesz wymienić całą uszczelkę pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macias-1981

EJ Panowie bzdury piszecie!!! Chłopak zadał konkretne pytanie a wy wmawiacie mu co innego...Jak to jest, co??? Mam ten sam problem bo tez mi cieknie z tych plastikowych zaślepek...i nawet mi nie mówcie że z pod pokrywy!!! Teraz prosze bardziej zorientowane osoby o podpowiedz co z tym zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ale mnie skolowali poszedlem powycierac do golego metalu i niestety widac spod tych polksiezycy plastikowych spod pokrywy moze troche pod srodkowa sruba ale to raczej na sile szukane no nic jutro podskocze do innego mechanika to napisze co i jak bo troche sie tego zebralo dzis na plastikach na dole hmmm :? :-k

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj z wizyta u mechanika po pokreceniu sie po miescie widac wyraznie cieknie spod plastiku spod polksiezyca tylnego z pod tego z przodu tez sie poci po obgladnieciu do wymiany uszczelka spod pokrywy czyli to co pisaliscie niestety

ale lepszy numer bo jak zaproponowalem wymiane filtra i oleju w skrzyni to sie skrzywili popatrzyli to automat i powiedzieli ze nie zajmuja sie automatami i to sie ceni

polecam kazdemu z podkarpacia porzadne chlopaki Kolbuszowa kolo Kosciola A. Charchut firma Bratek

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj z wizyta u mechanika po pokreceniu sie po miescie widac wyraznie cieknie spod plastiku spod polksiezyca tylnego z pod tego z przodu tez sie poci po obgladnieciu do wymiany uszczelka spod pokrywy

pozdr

 

daj znać jakie koszty itp.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka 40-50 pln,wymienic mozna samemu-mechanik wezmie od 20 -40,pamietac trzeba ze po zdjeciu pokrywy zaworow w 2.0 sa 4 oringi gumowe jezeli ich nie wymieniamy to pasowalo by masa silikonowa posmarowac tak dla spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no i zrobione uszczelka wymieniona calosc kosztowala 70 PLN-ow

uszczelka 54 i robota tsk ze nie sa to jakies kosmiczne pieniadze zobaczymy co dalej do tej pory jak always na razie sucho

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...