Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbo timer nissan qashqai


adi2412

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Nie mo

W dniu 29.02.2020 o 11:10, Mao napisał:

Czy warto schładzać turbosprężarkę

https://youtu.be/jVC47jGoGTA

Nie mogę sobie wyobrazić takiej jazdy - by po forsownej jeździe, ale normalnej (nie specjalnie by mi udowodnić) zaraz wyłączyć silnik.

Więc czy trzeba cyrklować z jakimiś zapalonym silnikiem na postoju: nie.

99,9999% użytkowników tego nie robi, to są miliardy pojazdów na świecie przez lata, 90% kierowców (a już kobiet, których jest podobno połowa) nawet nie wie jaki ma silnik i czy w ogóle ma turbo.

Czy z tego powodu jest jakiś armagedon wśród sprężarek? Nie ma.

Zużywają się jak każda inna część wymienna w samochodzie.

I jak zwykle: auto jest dla nas - nie my dla niego. Ale jak ktoś chce być bohaterem w swoim domu.. to jego wola. Ale osobiście nie potrafię tego zrozumieć, dla mnie to już jest jakiś rodzaj paranoi. Coś jak z systemem Stop-Start - nigdy nie wyłączam, wręcz cieszy mnie każda sekunda ciszy w kabinie i.... nic więcej mi się nie zepsuło jak tym maniakom od jego wyłączania :-DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schładzanie turbo jest wskazane przy jazdach wyczynowych, ekstremalnych. Normalna jazda po autostradzie zwłaszcza takim autem jak Qashqai nie należy do takich, więc jest to bez sensu i nie ma co sobie tym zawracać głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmierzałem do tego z moim pytaniem, że nawet po jeździe autostradą zanim się zatrzymamy, dojedziemy do bramek, do miejsca parkingowego itp. to przecież i tak hamujemy silnikiem - czyli chłodzimy turbinę - bo przez cylindry a potem wydech i turbinę przelatuje tylko powietrze atmosferyczne - czyz takie chłodzenie nie jest lepsze niż przepuszczanie przez nią gorące spaliny stojąc na wolnych obrotach? Dodatkowe stanie już niż nie zmieni. Wydaje mi się, że robią tak Ci - co im się wydaje, że turbo (uwaga) się włącza od jakiś obrotów, wcześniej stojąc nieruchomo. Ja słyszałem opinię, że oni czekają na wolnych by się turbo (uwaga) zatrzymało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...