Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd skrzyni P17f1


eden79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Posiadam Nissana Murano Z52 i ostatnio wyskoczył mi taki błąd P17f1. Słyszałem  że to podobno trzeba wgrać jakieś nowe oprogramowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To blad drzenia skrzyni cvt8, pierwsze skrzynie cvt8 z lat 2013/14 mialy problem ze drzeniem i potem nissan aktualizowal oprogramowanie do wykrywania tego bledu. Nie mozna tego usunac zwyklym interfejsem to blad informacyjny dla serwisu (potwierdzenie drzenia skrzyni i podstawa do wymiany CVT). Czasami takie drzenia nie byly latwe do wychwycenia, skrzynia Ci drgala zajezdzales na serwis i brak problemu.. dlatego wprowadzono wykrywanie bledem tego problemu.

Niestety moze to byc powazna awaria (ale ja czuc) i poza problemem z jakims z polaczeniami moze byc do wymiany valve body a z reguly  pomaga wymiana  calego CVT.

Natomiat jesli problem ze skrzynia  zostal usuniety (np. Naprawa, wymiana) to blad nadal pozostaje i trzeba serwisu do usuniecia tego bledu z w/w powodow.

Trzecia opcja najmilsza,  to skrzynia dobrze dziala, ale blad sie pojawil, w skutek jakis losowych odczytow czujnika,  wiec trzeba do serwisu na usuniecie, przeprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Orientujesz się polskie serwisy są  w stanie to naprawić?

 

To już  moja druga skrzynia w tym aucie.W pierwszej skrzyni dochodził  jeszcze błąd elektrozaworow. Wymieniłem więc na skrzynię  z przebiegiem 3000 tyś. km i sterownik skrzyni razem. Teraz pojawił  się tylko błąd  P17f1 a drżenia skrzyni takie same jak wcześniej w przedziale ok 1200 obrotów. Już  nie wiem co robić?.W USA były akcje serwisowe które  to naprawiały a w Polsce jeszcze nie wiadomo. Boję się  że  jak tego nie usunę to znowu wyskoczy  błąd  elekttozaworow i co wtedy robić. Proszę o pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w USA i nie mam pojęcia jak radzą sobie z tym polskie serwisy, teoretycznie bez problemu bo CVT8 były sprzedawane na rynku europejskim bodajrze w Xtrialu i consult to obsługuje, natomiast jak to w praktyce nie mam pojęcia...  albo obsłużą albo powiedzą, że nie bo auto nie było na rynku europejskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...