Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reflektory Full LED - mają regulację pozycji zero?


Smakor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy reflektory LED mają regulację pozycji "zerowej". U mnie świecą ciut za nisko. Oglądałem zdjęcia na przykładowej aukcji np tu:

https://allegro.pl/oferta/lampa-przod-nissan-x-trail-t32-lift-full-led-8384401823

Ale ciężko wywnioskować, czy gdzieś jest ta regulacja. Co ciekawe światła po uruchomieniu kręca tylko lewo prawo a nie też góra dół jak np w VW. 

Chyba już co nieco wiem, pokazane jest to na tym filmie:

 

Tylko kręcenie nie za wiele daje... w sensie światła stoją w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą mieć regulację. W instrukcji nie ma? Podjedź na stację badań technicznych to Ci wyregulują, w tamtym tygodniu była akcja za free (teraz będzie Cię kosztowało Góra 20zł)

 

Ja nieświadomie 3 lata jeździłem z za nisko ustawionymi Ledami (Tucson) teraz bajka po pierwszym badaniu technicznym.

Mam automatyczną regulację poziomu w zależności od obciążenia i myślałem, że to reguluje też poziom zerowy, a tu normalnie 2x po dwie śrubki regulacji. Żeby było ciekawiej, wszystko pięknie było opisane w instrukcji, tyle że nie czytałem tego

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, manix napisał:

Żeby było ciekawiej, wszystko pięknie było opisane w instrukcji, tyle że nie czytałem tego

Bo do instrukcji zaglądamy zazwyczaj dopiero w akcie desperacji, kiedy zawiodą wszystkie inne metody rozwiązania problemu :laie_67:
Ja mam podobnie jak Ty samopoziomujące się reflektory, w zależności od obciążenia. Do ustawiania pozycji wyjściowej "pionu", mam po jednej śrubie przy każdym reflektorze. Fabrycznie też świeciły za krótko, ale ściana w odl. kilku metrów i śrubokręt załatwiły sprawę

q3kf7n1aqtig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pion też reguluje jedna, druga służy do regulacji w poziomie.
Doświetlanie zakrętów w moim aucie rozwiązano dokładając diody do reflektorów i działają przy skręcie kierownicy w całym zakresie prędkości (w tańszych modelach z żarówkami dodatkowe żarówki H7) i jest to świetne rozwiązanie o wiele skuteczniejsze od doświetlania przeciwmgłowymi.

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X ma regulację chyba tylko pionową, przynajmniej wg instrukcji serwisowej do Rogue'a. I wygląda tak jak na filmie a nie tak jak na fotce reflektora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Światła ustawione "na oko" a raczej na 2 jazdy testowe po drodze. Wydają się ok. Długie trochę dziwnie świecą ale one chyba nie mają żadnej regulacji. Generują wielką białą plamę w środku kadru, mogłyby bardziej rozświetlać wszystko. No i potwierdzam, że poprzednia moja Corolla z Full LED miała mocniejsze światła mijania, świeciło jaśniej, co największą różnice robi np podczas deszczu. te parę lumenów więcej robiło różnicę. No ale wolę Xa... za całokształt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...