Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan a diesel


Gość Comet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie poszukiwania auta i dosc duzo ofert jest na nysy z silnikiem turbo diesla. Chciałbym sie dowiedziec cos na ich temat, moze macie jakies doswiadczenia, generalnie jak z zywotnoscią i awatyjnością. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi bo nie mam zadnego doswiadczenia z dieslami i nie weim czy sie pchac w ten silnik, czy zdecydowanie benzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel jest :

- ekonomiczny

- wytrzymały

- elastyczny

- wspaniale brzmi! (uwielbiam tem pomruk!)

- głośny

- mułowaty (nie tak strasznie)

 

Osobiście polecam diesla :D (<150 kkm) - wytrzyma drugie tyle

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio po wymianie przeplywomierza (273zl) w koncu po.... 3 latach jestem w miare zadowolony z mojego TD, ale na przyspieszenia jak z 2litrowej benzyny to nie licz:)) czasem jest cichy, czasem glosny - zalezy jaki masz nastroj;)) zobacze czy spalanie spadlo do tej pory nie zeszlem nizej jak 6,5 - srednio 6,5 - 7,5 ale ogolnie nie jest zle, moze chip by cos zmienil ale sa tacy co twierdza ze nie wiele da???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nissan nie słynie z dobrych dieslów w porównaniu z innymi markami dlatego już sie poddał i bierze od RENAULTA.Ale za to nadrabia bardzo dobrymi beznynkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nissan nie słynie z dobrych dieslów w porównaniu z innymi markami dlatego już sie poddał i bierze od RENAULTA.Ale za to nadrabia bardzo dobrymi beznynkami

 

Pomimo przytaczanych opinii na temat nissana diesla nie spotkałem się się z z krytyką użytkowników ani serwisantów.

 

Powielanie w kółko opini "nissan nie słynie z dobrych dieslów" nie wiele wnosi -a może coś bliżej?

Znam sporo osób jeżżących p10 p11 i sunny dieslami i jakoś bez nie mają złego zdania, poza może tym że bez turbiny jest mół, z turbiną jest lepiej.

I spalanie u mnie 5,5-7,5. Po mieście 7,5/100 Czysta trasa 5,5 l/100 do 120km/h.

jest check, który się zapala z różnych ciekawych powodów. U mnie np. czasami, jak było ciepło latem, nie mogę się wybrać do ASO na komputer od września mam spokój.

A awaryjność, u mnie -żadna

Czy jestem zadowolony? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

śmiać mi sie chce jak ludzie piszą ze ich diesel w mieście pali 5.5l. ... Naprawde trzeba by sie chyba cały czas toczyć !!!

Ja nie zszedłem nigdy ponizej 6l.(a to i tak w trasie przy jezdzie do 120kmh).miasto przy baardzo spokojnej jeżdzie to jakies 6-8l.wszystko zalerzy ile czasu sie stoi np. w korku,no i najwazniejsze ...jak sie rusza i czy przeciąga sie go na kazdym biegu...niestety ten model tzn. p10 2.0D jest strasznie zmulony(75km) i jakiekolwiek proby szybszej jazdy koncza sie spalaniem rzędu 10-12l...

wydaje mi się,że ogólnie diesle nissanów pala dużo więcej niż np.diesle VW,Audi itp. moze dlatego ta opinia ze nissany maja kiepskie silniki diesla,bo jerzeli chodzi o awaryjność to nie ma co narzekać od prawie roku nie miałem jeszcze ani jednego przypadku rzeby Mnie zawiódł...tylko to spalanie Mnie czasem przeraza...no i ten brak mocy :((( naszczęście na wiosne robie zamiane na 200sx-a s13 :D :D :D

no i to koniec mojej skromnej wypowiedzi :)))

pozdrawiam wszystkich klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prawdziwych Diselach Nissana moge jedynei poweidzieć żę są strasznie ale to strasznie mółowate, dużo palą i do tego mają małe możliwości rozwoju (malo wydajna pompa, starodawna elektronika).

 

nie ma co ukrywać że orginalne diselowskie silniki nissna są przestarzałe - pare lat już mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no napewno commonrail to nie jest, ale po wymianie przeplywomierza nie poznaje tego autka - zaczelo jezdzic!! jakbym mial wiecej kaski to zapodalbym mu chipa, bo z IC jest za duzo zabawy, ale i tak teraz po 3 latach kulania podoba mi sie - pali mi ostatnio 6,5-7 litrow wiec i tak nie jest zle, biorac pod uwage ze benzyna i tak lyknie wiecej, a patrzac na testy wspolczesnych aut z dieslem to procz wiekszej mocy pala ok8l - moze na trasie mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto smie twierdzić że nissan robi złe diesle??

ja mam swoim 2.0D przejechane 410 000 km

oleju nie dolewam od zmiany do zmiany zima pali az miło na dotyk

mielem wczesniej primere z tym silnikiem i było poodbnie chodzila jak złoto tylko stłuczkę miała mocna i musialem zmienic auto

pokazcie mi auto innej marki co tyle przelata (nie dotyczy mercedesa)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto smie twierdzić że nissan robi złe diesle??

ja mam swoim 2.0D przejechane 410 000 km

oleju nie dolewam od zmiany do zmiany zima pali az miło na dotyk

mielem wczesniej primere z tym silnikiem i było poodbnie chodzila jak złoto tylko stłuczkę miała mocna i musialem zmienic auto

pokazcie mi auto innej marki co tyle przelata (nie dotyczy mercedesa)

pozdrawiam

Jestem kierowcą który coś więcej wymaga od silnika niż tylko wysokiego przebeigu końcowego... Choć fakt faktem ze przebieg niezły choć troche mu brakuje do mojego ojca mercedesa beczki w123 ktory został sprzedany z sprzebeigiem 2 milony 327 tysiecy km... fakt ze w zimie były jaja żeby go odpalic.

 

Nie ma co ukrywać orginalne nissanowskie silniki 2.0 D i 2.0 TD nie idą nie cholery... nikogo tu nie chce obrazić ale sami wiece jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc że diesel nissana jest kiepski w porównaniu do innych marek chodziło mi o duże spalanie jak na diesla i wielkiego muła.

Ale fakt jest faktem że jak mam go już 9 lat silnik nigdy nie zawiódł tylko sie zalewało i odpalało jedyne co to jak po 6 latach padł akumulator i pompa wodna a tak bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Ja jako jeden z nich, myślę że jest ok. Mógłby palić mniej, ale da się żyć. Ponad 340kkm nalatane, pali na dotyk i oleju ni grama nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nie można narzekać. Spalanie 6l/100 km, wymioniono przepływkę,czujnik położenia wałku korbowego i nastawnik HDK do wymiany. Odpalanie-marzenie przebieg 176tys.

Fakt TDI zbiera się o niebo lepiej ale przy 2.500-3000 tys tez można ładnie wyprzedzać nie tylko traktory i rowerzystów jak mówi and_pec ;)

A i dzwięk jest ok( u mnie we wnętrzu podczas jazdy jest cicho,choć jak sie wyjdzie na zewnątrz to faktycznie-głośny jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania auta i dosc duzo ofert jest na nysy z silnikiem turbo diesla. Chciałbym sie dowiedziec cos na ich temat, moze macie jakies doswiadczenia, generalnie jak z zywotnoscią i awatyjnością. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi bo nie mam zadnego doswiadczenia z dieslami i nie weim czy sie pchac w ten silnik, czy zdecydowanie benzynkę.

Nie mogłem się przekonać do diesla ale teraz nie chcę innego motoru a w nissanie gra pięknie, jeżdżę już z 2 lata i tylko standardowe wymiany filtrów itp.

Uważam że jest za***isty :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...