Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Murano Z51 - Modyfikacje


Jakub.S83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kazik_R52 napisał:

Nie wydaje się kiepski, patrzę na mój oryginalny to całkiem d... nie urywa , tak że często obsługuje go pokrętłami i przyciskami. A może po prostu człowiek przyzwyczajony do ekranów telefonu a te to inna bajka 

Zgadzam się - ekran telefonu to inna bajka :) Zmiana foli fabrycznej na aftermarketową daje sporo. Fabryczna jest bardzo gruba i sztywna (jak kawałek pleksi :P ) . Jak widać można ją szybko zarysować. 

Następca po kilku testach jest nadal w idealnym stanie, mimo, że znacznie cieńszy (przeznaczenie telefony i tablety)  - czułość dotyku polepszył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę się już pochwalić, że zakończyłem tę "nieuczciwą" walkę ;)

Długo zeszło ale moja praca nie pomaga a i obecna sytuacja też dorzuciła swoje. 

Modyfikacji było wiele więc pewnie i tak jakieś pominę - najważniejsze:

- Update radia na polift (dotykowe) plus android

- Dołożenie przedniej kamery

- Domykanie drzwi - soft close door/suction door

- Czujniki ciśnienia w oponach

- System ADAS

- System BLIS (blind spot worning) 

- Zdalne odpalanie samochodu

- Moduł domykania szyb i lusterek

- kierunkowskazy w lusterkach

- Klapa bagażnika otwierana stopą - kick detection

- Gniazda usb itd.

 

20200413_134651 (Kopiowanie).jpg

20200413_134703 (Kopiowanie).jpg

20200413_134717 (Kopiowanie).jpg

20200413_134727 (Kopiowanie).jpg

20200413_134740 (Kopiowanie).jpg

20200413_134759 (Kopiowanie).jpg

20200413_134808 (Kopiowanie).jpg

Filmy:

1.  Domykanie szyb i lusterek

2. Automatyczne domykanie drzwi

3. Otwieranie bagażnika - kick sensor

4. Modyfikacja systemu audio - wymiana na poliftowe

5. Modyfikacja radia - rozszerzenie o system Android

6. Zdalne odpalenie samochodu

7. System ADAS

8. Akcesoryjny zestaw Ambiance Illumination  ( B64D01AA00 )

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Jakub.S83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 

Auto wyszło super

Tunel część aluminiowa jest możliwa do wypolerowania jak zawiera rysy? robiłeś to może ?

Edytowane przez bubuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bubuss napisał:

cześć 

Auto wyszło super

Tunel część aluminiowa jest możliwa do wypolerowania jak zawiera rysy? robiłeś to może ?

Nie robiłem. To szczotkowane powierzchniowo blaszki aluminiowe. Wg mnie przy próbie polerki można narobić "plam" albo spolerować na lustro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, finchy napisał:

Dobra robota.

Ale co do ostatniego wpisu to muszę zapytać - co jest w tych otworach na DRL? Tam jest pustka, czy coś siedzi? 

Zamontowałem wloty, które były w poliftowym DCi - mnie się to bardziej podoba niż imitacje lamp.

DRL z rynku amerykańskiego byłyby już dawno zamontowane ale nie spełniają warunków homologacyjnych a ja sobie cenię spokój ;) 

Dlatego u siebie mam zamontowane DRL Osram.

 

wlot.jpg

drl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bubuss napisał:

To auto już chyba ma u ciebie dożywocie wygląda super i bardzo dużo pracy włożone i kasy w niego. Mi się bardzo podoba

 

Dzięki. Dożywocie pewnie nie ale pracę mam taką, że parę tyś km zrobię rocznie. To była prawdziwa full opcja więc nawet lakier samoregenerujący jest. Jeśli będę zmieniał to tylko na v8 i innego SUVa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bubuss napisał:

A mam pytanie możesz zrobić fote swojego subufera w bagażniku i urządzenia do którego jest podłączony?

 

Tu sobie pooglądaj: https://www.nissanmurano.org/threads/diy-increasing-improving-the-output-of-the-oem-bose-murano-subwoofer.14286/ 

Zdjęć subwoofera na google jest od groma bo ja dopiero co auto poskładałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę mam inny subuffer niż ten co jest pokazany. I wzmacniacze za oparciami bo to jakaś bogadsza wersja ponoć 

Edytowane przez bubuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bubuss napisał:

Kurczę mam inny subuffer niż ten co jest pokazany. I wzmacniacze za oparciami bo to jakaś bogadsza wersja ponoć 

Raczej samoróbka. System Bose miał wzmacniacz jak na zdjęciach w linku. Żadna dokumentacja techniczna nie wspomina o innym systemie audio. Żaden producent nie montuje wzmacniaczy na oparciach. 

Edytowane przez Jakub.S83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były Właściciel mówił że za to nagłośnienie dodatkowe kupę kasy wydał. Z tyłu za siedzeniami jest cała bateria wzmacniaczy cewek. Jakieś jedwabne głośniki. Gra super tylko subwoofer mam wątpliwości co do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bubuss napisał:

Były Właściciel mówił że za to nagłośnienie dodatkowe kupę kasy wydał. Z tyłu za siedzeniami jest cała bateria wzmacniaczy cewek. Jakieś jedwabne głośniki. Gra super tylko subwoofer mam wątpliwości co do niego

No ok - ja nie kwestionuję jakości sprzętu - stwierdzam jedynie, że to nie wyposażenie fabryczne ani opcjonalne Nissana. Były właściciel mógł sobie założyć co chciał samemu lub w dowolnej firmie. Wrzuć zdjęcia to zobaczymy co to za sprzęt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie tą listwę ozdobną na zderzak tył to kupowałeś w Polsce ? I jak ona się sprawdza na myjniach samochodowych; ona jest montowana na taśmę dwustronną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, bubuss napisał:

Mam pytanie tą listwę ozdobną na zderzak tył to kupowałeś w Polsce ? I jak ona się sprawdza na myjniach samochodowych; ona jest montowana na taśmę dwustronną ?

Nie, listwę kupowałem za granicą - skąd dokładnie nie pamiętam bo wyszukuję sobie części po całym świecie. To listwa oryginalna montowana na taśmę dwustronną. Orignalne mają tak mocną taśmę, że oderwać możesz z całym zderzkiem a w celu usunięcia jedynie żyłka i cięcie. Ja nie myję nigdy auta na myjniach szczególnie tych automatycznych. Metoda na dwa wiadra itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem bo taką właśnie chcę zamówić bo przy pakowaniu zakupów dobija mnie stawianie na zderzaku.  Masz stal nierdzewną czy stal i chrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bubuss napisał:

Rozumiem bo taką właśnie chcę zamówić bo przy pakowaniu zakupów dobija mnie stawianie na zderzaku.  Masz stal nierdzewną czy stal i chrom?

Oryginał jest ze stali nierdzewnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, czy ktoś z obserwujących wątek może wie czy grill z wersji Z51 poliftowej będzie pasował do wersji przedliftowej, ponieważ na pierwszy rzut oka środkowa część wydaje się szersza ale może to tylko wrażenie.

8be3fc1769a59c346172a39ae333ef32.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rufus75 napisał:

Witam, czy ktoś z obserwujących wątek może wie czy grill z wersji Z51 poliftowej będzie pasował do wersji przedliftowej, ponieważ na pierwszy rzut oka środkowa część wydaje się szersza ale może to tylko wrażenie.

8be3fc1769a59c346172a39ae333ef32.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będzie pasował p&p. To tylko wrażenie. Co innego wloty zamiast atrap lamp (trzeba wtedy ściąć fragment zderzaka bo wchodzą pod innym kątem. 

Jak chcesz to mam w ładnym stanie grill poliftowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...