Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Cieknąca pompa wtryskowa i wtryskiwacz


Pawel084

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was spotkał się juz z tym problemem?

Od jakiegoś czasu widzę że z pod dekla pompy wtryskowej sączy się paliwo.(Pompa Bosch)

Nie jest to jakiś mega wyciek ,ale coś widać.

Czy ktoś może uszczelniał tą pokrywę pompy? 

To samo mam z wtryskiwaczem 4tego cylindra. Tylko że on podciekał odkąd kupiłem terrano.(jakieś 9lat temu :) )

Już w nim wymieniałem wszystkie te podkładki i wciąż to samo.

Nawet myślałem o zastosowaniu jakiegoś uszczelniacza do gwintów,ale jeszcze się nie zdecydowałem na taki krok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny kłopot z pompą. Oddałem do naprawy, która polegała na wymianie wszystkich uszczelek na nowe. Stare po prostu sparciały, stwardniały i popękały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie robi samemu ... aczkolwiek można, jednak chytry dwa razy płaci.

Wykręć i zawieź na warsztat albo jak nie masz czym ustawić statycznego kąta to cały samochód na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wystarczy tylko nastawnik odkręcić i ewentualnie skorygować dawkę na biegu jałowym.

Aby to zrobić bez wyjmowania pompy  trzeba kolektor ssący zdjąć.

Bo po co całą pompę wyjmować? To jest taka sama pompa jak w vw. Tyle że w naszym przypadku jest do niej ciężki dostęp.

Myślałem że ktoś z Was już to robił i się podzieli informacjami.

Ja pracuję jako mechanik i zdarzało mi się robić to sam ,ale np.w audi i vw. Tam jest łatwiej.

I nie jest to jakaś kosmiczna technologia że trzeba to gdzieś wozić,bo skroją pewnie zacnie,a efekt może być mizerny i powiedzą że tak ma być,bo to jest stare auto.

Takie niestety serwisy są w moich stronach.

Podzielę się informacjami na ten temat jak to ogarnę. Może po nowym roku mi się uda.

Jedyny problem jaki jest,to dostęp do programu komputerowego którym wypadałoby sprawdzić dawkę i napięcie na nastawniku.

Ale popytam znajomych i może któryś będzie miał coś takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawel084 napisał:

I nie jest to jakaś kosmiczna technologia

Proszę wybaczyć lekkie odbicie od tematu ale w tym przypadku powinno się napisać technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...