Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zamarzajacy zamek drzwi


Robiko

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać, czy ktoś spotkał się z problemem zamarzajacego zamka lewych tylnych drzwi? W moim X-trailu jak spada temperatura poniżej zera nie chcą się otworzyć drzwi, jak auto się rozgrzeje wszystko wraca do normy, ale po nocy pod chmurką nie otwierają się. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić? Niestety nie posiadam garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknij w zamek smarem silikonowym i będzie spokój . Możesz tez nim nasmarować uszczelki na drzwiach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem różnymi preparatami i nic nie pomogło. Pytam czy ktoś ma podobny problem, czy tylko ja jestem odosobnionym przypadkiem. Auto jeszcze na gwarancji będę musiał zgłosić do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
43 minuty temu, Robiko napisał:

Już próbowałem różnymi preparatami i nic nie pomogło.

Od zawsze traktuję wszystkie zamki i rygle w drzwiach CX-80 z teflonem, a uszczelki silikonem. Zdarzało się, że w zimie na urlopie w górach auto stało ponad tydzień na totalnym mrozie, zasypane śniegiem po dach. Przed powrotem do domu i dokopaniu się do drzwi nigdy nie miałem problemu z zamkami, czy otwarciem drzwi.
No ale te zabiegi robi się przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie woda dostała się do obudowy zamka albo pod pancerz linki, która łączy zamek i klamkę.

Jedynie wymiana albo uszczelnienie któregoś z tych elementów Ci pomoże. Jeżeli to linka to rozebranie i porządne nasmarowaniu powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...