Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mróz = zapach paliwa


MarcinJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - zauważyłem, że mróz powoduje pojawianie sie charakterystycznego zapachu benzyny w samochodzie. Jak jadę jest OK, bo pewnie pęd powietrza rozwiewa, ale jak już stoję na światłach albo odpalę po chwilowym postoju, to znów czuć z nawiewu charakterystyczny zapach. Nie dzieje się to w lato więc coś musi się sypać w momencie jak dostaje ujemnych temperatur.

Gdzie szukać przyczyn? Albo podjadę do mechanika i niech sam grzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody paliwowe do sprawdzenia. Może któryś z wtryskiwaczy przelewa. Albo tłumik dziurawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 14 stycznia jestem umówiony do mechanika. W międzyczasie spróbuję sam coś poprzeglądać. Co ciekawe teraz, wracając do domu nic się nie działo, ale też inna temperatura na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna zdecydowanie. Pamiętam w zeszłą zimę, jak auto stało w garażu nawet to po czasie unosił się lekki zapach benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się zimno , przewody się skurczyły sprawdził bym połączenie z filtrem paliwa oraz połączenia od wlewu do baku.

Edytowane przez camello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarcinJ napisał:

Jak w temacie - zauważyłem, że mróz powoduje pojawianie sie charakterystycznego zapachu benzyny w samochodzie. Jak jadę jest OK, bo pewnie pęd powietrza rozwiewa, ale jak już stoję na światłach albo odpalę po chwilowym postoju, to znów czuć z nawiewu charakterystyczny zapach. Nie dzieje się to w lato więc coś musi się sypać w momencie jak dostaje ujemnych temperatur.

Gdzie szukać przyczyn? Albo podjadę do mechanika i niech sam grzebie.

Miałem dokładnie taki sam problem.

u mnie problemem była poluzowana obejma na przewodzie powrotu paliwa do baku.

Przewód ten wychodzi z tyłu kolektora ssącego, trzeba się dobrze przyjrzeć aby go znaleźć, do dokręcenia obejmy przyda się dosyć długi śrubokręt. Generalnie jak wiadomo gdzie to robota na 5 minut.

 

Daj znać co zdziałasz.

pozdrooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wchodzę pod auto w weekend i szukam gdzie to może być
Ee pod auto nie musisz, z góry to znajdziesz.

Wysłane z Mate 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też mi śmierdzi poniżej minus 5 stopni Celsjusza. Nic z tym nie robię, bo nie mam weny gmerać jak jest zimno. A jak jest ciepło, to z kolei zapominam o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie na razie pomogło poluzowanie korka wlewu paliwa - jadę na lekko odkręconym i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odpowietrznik z baku się zatyka, skoro poluzowanie korka pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 22:59, mati_wlkp napisał:

A u mnie tej zimy nic nie śmierdzi. Po ujrzeniu tego wątku dopiero sobie przypomniałem, że był taki problem.

Dodam, że nic z tym nie robiłem i przestało śmierdzieć  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 21:18, M@reS napisał:

Czyli odpowietrznik z baku się zatyka, skoro poluzowanie korka pomaga.

Nie chce mi się w zimę tego rozkręcać bo pewnie trzeba sporo kombinować, nawet nie wiem gdzie tego szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...