Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Turbosprężarka terrano 2,7tdi


bartas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzięki kolego. Pytanie kolejne dotyczy ciśnienia jakie turbo wytwarza w układzie dolotowym. Mierzyłem manometrem podczas jazdy i max pompuje do 0,7 Bara(ostra kita). Gdzieś czytałem że tdi powinno dobijać do 1bar. Robić coś z tym?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, bartas napisał:

Dzięki kolego. Pytanie kolejne dotyczy ciśnienia jakie turbo wytwarza w układzie dolotowym. Mierzyłem manometrem podczas jazdy i max pompuje do 0,7 Bara(ostra kita). Gdzieś czytałem że tdi powinno dobijać do 1bar. Robić coś z tym?  

z instrukcji:

Do not apply more than 102.6 kPa (1,026 mbar, 770 mmHg, 30.31 inHg) pressure to controller diaphragm.
By-pass valve controller stroke/pressure:
0.38 mm (0.015 in)/92 kPa (920 mbar, 690 mmHg, 27.17 inHg)

Edytowane przez SieneK_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie masz co kombinować. Co byś nie zrobił to Terrano karku Ci nie złamie przyspieszając  :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel084 napisał:

Raczej nie masz co kombinować. Co byś nie zrobił to Terrano karku Ci nie złamie przyspieszając  :D.

 

aczkolwiek, na mokrym nie jednego dresa w bmw wprowadzi w osłupienie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam i szukam, gdyż jest to moje trzecie terrano 2,7tdi i jak narazie to najsłabsze. Nie czuje turbiny tak jak w poprzednich i przy obrotach 3-4 tyś. szału nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też o tym myślałem, gdyż nawet zakopcić obecnie nie potrafi:) v-max to 130km/h gdzie o 10 licznik zawyża:) trzeba chyba nastawnik deko ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie słabo. Moja maszyna według licznika 160 leci na kołach 30/9,5 mt. Według nawigacji to może 145,150. 

Nie jest to jakieś żyłowanie.Po prostu sprawnie się rozpędza do tej prędkości. 

Nawet go dalej nie cisnąłem,bo to już męczarnia dla maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest to, że ktoś uszczelniał pompę.

Złożył. Pali,jeździ,ale pewnie nie było to ustawiana za pomocą programu i teraz są takie efekty.

Poszukaj kogoś w twojej okolicy kto się zajmuje serwisem diesli i może Ci coś doradzą.

W mojej okolicy nawet serwis bosch nie robi tego jak należy. Chyba że dostarczysz pompę i wtedy na stole to robią. Ale później kłopot ustawić kąt wtrysku.

Najlepiej szukaj kogoś kto Ci to zrobi na aucie. I nie daj sobie wmówić że się nie da ustawić,bo nie ma dostępu do nastawnika.

Wystarczy zdjąć koło,odchylić gumę,która jest pomiędzy ramą a budą i spokojnie da się zluzować nastawnik i ustawić dawkę.

Największy problem,to komputer który się musi skomunikować ze sterownikiem silnika. Mało kto to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w 10! poprzedni właściciel robił kompletne uszczelnienie pompy bo ciekła. Jak miałem pajero 2,5tdi to ustawiali mi dawkę po wyglądzie spalin, wolnych obrotach (jak za duża dawka to się wieszały) i testowałem na spalanie. Po 3 próbie udało się osiągnąć sukces. Miał moc i palił około 10 litrów.Tak zostawiłem. Przyjdzie mi też tak zrobić w terrano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz :) ! Trzeba było od tego zacząć posta ;) .

Kiedyś ustawiłem 1.9tdi na słuch. Bo  nie miałem kompa. Pięknie palił,ładnie się zbierał.

Właściciel jeździł 2 tyg.i wszystko mu pasowało.

Jednak przy kolejnej wizycie u mnie podłączyłem kompa i się okazało że nawet nie mieści się w skali!

Dlatego wiem że to jest mega precyzyjna robota i najlepiej mieć dostęp do programu. Ale nawet w serwisie boscha robią to na słuch,bo jak nie będzie klientowi  pasowało,to mówią że to stare auto i trzeba by wszystko robić,a to się nie opłaca :D. Oczywiście klient nie wie ze ustawiane było na słuch.

Bryka musi odstać ze 3-4dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno to wszystko idzie bo tyran dzień w dzień w robocie zaiwania.Byłem u trzech magików i żaden nie nawiązał komunikacji z autem na tyle by wyświetlić dawkę paliwa . Jeden stwierdził że dawka jest ok,bo ładnie pali równo pracuje i wolne obroty są jak książka pisze. Kazał zaślepić egr-a i zaślepić podciśnienie z przepustnicy. Tak też uczyniłem i auto jest o niebo mocniejsze i szybsze. Sprawdzę jeszcze ciśnienie w dolocie i ewentualnie podkręce na zaworze do 1 Bara tak jak producent przewidział. Poza tym to słychać bardzo zawory i po niedzieli zostawiam na regulację. Będzie żył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ustawić dawkę na słuch trzeba zluzować nastawnik i delikatnie w niego tyknąć,aby zobaczyć co się dzieje.

Ale komu by się chciało,jak dostęp trudny.

Szkoda że tak daleko mieszkasz,bo bym Ci to ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu z dawką tak łatwo nie odpuszczę bo mam przykład na pajero co daje dłubnięcie nastawieniem. Chyba kupię klucz trójkątny i samemu wiosną zobaczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś odkręcił pompę wspomagania ,to możesz nabić nasadkę 7mm ,(chyba podejdziesz?Ja odkręcałem dedykowaną nasadką)  odkręcić tą śrubę  i zastąpić na imbus.

Bo tak nie ma specjalnie miejsca na nabicie nasadki. W silnikach vw jest to na wierzchu i bez problemu można tą metodę stosować.

Zrób sobie znaki nożem do tapet w obu płaszczyznach aby w razie W wrócić do pkt.wyjścia. 

Najważniejsze  żeby nie było gorzej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest rozmiar tego oryginalnego trójkąta? Zamarzyło mi się go nabyć:) tak też myślałem żeby porobić znaki jak by co nie poszło. I najważniejsze- do czy od rozrządu by zwiększyć dawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stronę ściany grodziowej zwiększasz.

Rozmiar trójkąta to 6.5mm,przynajmniej w moim przypadku.

Coś ok.16zł na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...