Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] ŚWIATŁA POZYCYJNE


Gość sashxxx

Rekomendowane odpowiedzi

witam wczoraj wieczorem przepalila mi sie zarowka od swiatel mijania i podczas wymiany dopatrzylem sie ze nie mam swiatel pozycjyjnych z przodu i nie wiem czy w primerach nie ma takowych swiatel czy poprostu nie moglem tych zaroweczek znalezc po ciemku:) ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki to W5W.

I nie trzeba zdejmować gumy są wkręcane na "pół gwintu" w plastykowej oprawce. Dochodzą do niej dwa przewody ( u mnie zielone ). Znajdują się obok tej gumy po wewnętrznych stronach.

Zapomnieliście że my mamy inne lampy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość WooYownik

Sorry ze odswiezam troszke mocno ten temat ... ale posiadam primere p11.144 i za chiny nie moglem dzis wyciagnac zarowki pozycyjnej ktora sie przepalila .. mozecie podpowiedziec jak to sie robi w tym modelu? jak to ugryzc ? myslalem ze jak kabelek zdjemne to bedzie pikus a tam jakos niezbyt to idzie wiec poprosilbym instrukcje krok po kroku pomijajac fakt otworzenia maski itp :D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WooYownik, Oczywiście mówimy o światłach z przodu. widzialem jak mi mechanik zmienial. przekrecil w bok ten element (obsadke) ktory trzyma zarowke i wyciagnal - wymienil i wsadzil i przekrecil i tyle - ale to wszystko masz w instrukcji obslugi i napisales post w niewlasciwym temacie - temat jest o P10, a nie o P11.144 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

heh... niedawno miałem podobnie.. od kupienia samochodu nigdy nie sprawdzałem świateł pozycyjnych, aż do momentu gdy padła mi cewka i znajomy odholowywał mnie do warsztatu. Okazało się że nie mam świateł pozycyjnych ale tylko z przodu. Potem sprawdziłem i okazało się, że obie żarówki świateł pozycyjnych są przepalone - szybka wymiana (dwie żarówki kosztowały chyba 3,5zł) i działają. Na dodatek zauważyłem że światła pozycyjne świecą się cały czas, nawet przy zapaleniu świateł mijania czy drogowych. No i od chwili wymiany żarówek na działające światła mijania i drogowe świecą troszkę słabiej niż gdy żarówki świateł pozycyjnych były przepalone - tak mi i mojej żonie się wydaje, ale tak chyba jest na prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...