Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Niezbyt miła niespodzianka...


Smakor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie to nie o tym, że po 2 miesiącach moja klapa nie otwiera się nogą i nie potrafi zapamiętać pozycji otwarcia... Coś jeszcze ciekawszego, zwłaszcza to o antenie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce opadły," JAK TU ŻYĆ" 2 koncern świata,wybaczcie ale przepraszam  klientów TATA MOTORS kiedyś NIssan to był Nissan gdy sprzedawałem swoją P-11 byłem z kupującym na przeglądzie.auto 19 letnie ,żadnych zastrzeżeń.Amortyzatory nigdy nie wymieniane OEM.Wartość na szarpakach 75% to było coś. a teraz powiedzcie. ile to jeszcze by trwało by ta antena wpadła do środka?  a te ramki zegarów.Porażka to mało powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bzdura. Sprawdzałem na dwóch i rekinek się trzyma okay. Gdyby to rdzewiało to według tego co piszesz masa xów z 2014 miałaby już dziury w dachu. Nigdy też nie zwróciłem uwagi na te ringi i nie wiem po co ktoś miałby wsadzać tam palce. Te filmiki są robione chyba na zamówienie Rav4, nie podoba jej się, że xa chcą a jej nie. Lipa.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też wydaje się być przyklejony do dachu. Nie chciałem go mocniej szarpać. Te ringi jak ktoś wie to to zauważy, ale normalnie nikt na to nie zwraca uwagi.... Choć fakt, jak już je dodali można to było zrobić bardziej elegancko...  Ja tam RAV4 oglądałem i nie przypadła mi do gustu praktycznie pod żadnym względem. Jedyne co mi się podobało (ale jest w topowej wersji z dodatkami chyba tylko) to lusterko wsteczne LCD z kamery z okolic stopu. Fajne jak coś wieziesz i kamera się nie brudzi bo jest za szybą... Ale to byłoby na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

Fajne jak coś wieziesz i kamera się nie brudzi bo jest za szybą... Ale to byłoby na tyle.

Nissan już miał lepsze rozwiązanie, które zastosował w Pulsarach. U mnie kamerka ma 2 dysze. Jak układ wykryje zabrudzenie, to najpierw próbuje je zdmuchnąć, jak nie pomaga to oczko kamery zostaje spryskane z drugiej dyszy, a następnie osuszone z pierwszej. Nawet jak cały tył jest "unorany", to oczko kamerki zawsze czyściutkie, a na ekranie NC podczas cofania czyściutko.

Dziwne, że Nissan tych kamerek nie zastosował w autach jakby nie było sporo droższych od Pulsara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chodziło o coś delikatnie innego. Kamerka jest używana przez któryś z systemów (chyba od martwej strefy albo od czegoś podobnego), dlatego auto dba o jej czystość. Inne marki jak np. Merc robią kamerki pod obrotowym logiem i jak nie używasz to chowają. Choć nie myłem auta od nowości i po 2 miesiącach i 1,2 kkm jakoś jeszcze coś widać :)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.01.2020 o 08:47, karibox1 napisał:

Jest to bzdura. Sprawdzałem na dwóch i rekinek się trzyma okay. Gdyby to rdzewiało to według tego co piszesz masa xów z 2014 miałaby już dziury w dachu. 

Ja sprawdzałem u siebie. Montaż anteny jest Ok ale blacha na dachu jest tak cienka, że faluje na wszystkie strony. Dlatego woda pod anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzalem  ale wydawalo mi sie, z cos tam "chlapie" po kamerze zeby ja oczyscic bo czasem mam obraz "pozolkly" od zalania.

Jak nie zapomne to sprawdzie czy to przypadek czy cos jednak tam czysci/splukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, juras2017 napisał:

Nie sprawdzalem  ale wydawalo mi sie, z cos tam "chlapie" po kamerze zeby ja oczyscic bo czasem mam obraz "pozolkly" od zalania.

Jeżeli coś Ci pluje po kamerce z tyłu, to powinno nie tylko pluć, ale i suszyć. Sprawdź, czy nad kamerką nie masz takich mikroskopijnych 2 dyszek obok siebie. Jedna pluje, a druga suszy.
Piszę na podstawie Pulsara, więc skoro coś Ci pluje, to pewnie masz tak samo. Z tym, że ja jestem b. zadowolony z tego rozwiązania, bo zawsze mam widok z tylnej kamerki cacy. Minus - wyjeżdżam czyściutkim autem, a jak "sztuczna inteligencja" stwierdzi, że na kamerce osiadł jakiś pyłek, to w efekcie mam schlapany tył, począwszy od tablicy, aż po zderzak ... ale kamerka czyściutka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kicha. Sprawdzilem i mam "dziure" dookoloa kamerki, nie widac zadnych dysz etc.

Zdaje sie, ze to rosa sie skrapla na kamerze i stad taki efekt jak by cos "chlapnelo".

Nie wiem czy po lifcie to usuneli czy nigdy nie bylo w X'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kamerki w edycjach Eu musimy dbać sami, jeśli zaniedbasz, system wyłącza: martwą strefę i pilnowanie pasa ruchu o czym informuje nas na ekranie między zegarami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...