Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk podczas przyspieszania


radkos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, podczas jazdy słyszę dziwny dźwięk, jak przyspieszam to coś "tyrkocze", na obd2 wyskoczył błąd P0725 Engine Speed Sig, auto też podczas wolnej jazdy 20-30km/h czasami bardzo lekko przerwie,  nagrałem ten dźwięk, może ktoś coś doradzi ?

https://megawrzuta.pl/download/71cf17a7c69f166e56646e9b7b3bb817.html

Edytowane przez radkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie da się tego odtworzyć. Wyślij mi na email burgielmat@tlen.pl z ciekawości posłucham 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym dźwiękiem auto jeździ normalnie? Żadnych błędów nie ma? Przyspiesza normalnie? U mnie niby wszystko jest ok, poza tym dźwiękiem, aczkolwiek na obd2 wyskoczył błąd P0725 Engine Speed Sig. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo jeździ normalnie,Błąd P0420 wyskakuje,ale ten dźwięk strasznie irytuje, co najgorsze w komorze silnika tego nie słychać tylko w kabinie jak by dochodził z Pod deski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już znajdziesz co to może być to daj znać,tez szukam będę dawał znać jak juz dojde co to może być,ale myślę ze TO związane z pedałem gazu bo tylko jak dotknęły gazu to ten dźwięk jest jak odpuszczenie to znika,na takich samych obrotach bez dotykania gazu nie ma tego o to jest dziwne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być to katalizator bo błąd ten oznacza problem z katem lub sondą lambda ale na 90% katalizator się rozleciał

Edytowane przez bubuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bubuss napisał:

może być to katalizator bo błąd ten oznacza problem z katem lub sondą lambda ale na 90% katalizator się rozleciał

Który błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0420 obstawiam że jak w komorze nie słychać to ten od grodzi kabiny rozsypał się i gruchocze w środku. Miałem taki przypadek w jednym z amerykańców. A jeśli chodzi P0750 może być poroblem z Błąd komunikacji między modułem sterującym silnika (ECM) a modułem sterującym skrzyni biegów (TCM) lub wadliwy czujnik położenia wału. ale ten dźwięk to jak by kata szlak trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ten dźwięk jest tylko jak nacisne Pedal gazu,te same obroty bez dotykania gazu i cisza na ssaniu tez cisza a obroty wysokie,tego trochę nie czaje jak kat to cały czas powinien a wystepuje to tylko jak przycisne Pedal od gazu.A błąd wyskakuje B1 P0420 wiec sonda kolo chłodnicy

Edytowane przez Wesolyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następuje zwiększenie ilości spalin to i przepływ większy i unosi rozdrobnione elementy kata w środku. Można sprawdzić prosto wjechać na kanał i popukać w kata czymś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem już rozwiązany, poluzowały się śruby przy pompie wspomagania, coś wczesniej poprzedni właściciel miał robione i chyba nie do końca było wszystko podokrecane, miałem też niski poziom oleju, niby mi nie wycieka nigdzie, ale kazali mi tego pilnować bo tam wszędzie napinacze są na śrubach i może przez też coś się poluzowało i ogólnie zaczęło wydawać ten dziwny dźwięk, przy dłuższej jeździe mogłoby się to nieciekawie skończyć, więc lepiej od razu jechać do mechanika i nie czekać...

Także nic wymieniac nie musiałem, posprawdzali, podokrecali, 3 litry oleju dolali i auto teraz działa cichutko, ciekawe czy u innych przyczyna będzie podobna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...