Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 1.8 rozrząd i brak mocy


RafWalP12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , problem z autem polega na tym że do ok 3500 obrotów auto w miarę jedzie , powyzej coś jakby go trzymało , obroty nie rosną i muli go  , słychać chyba zawory i buczenie z filtra powietrza jakby dostawał za dużo powietrza , wymieniłem rozrząd i po wymianie to samo , przed wymianą rozrządu pojawiał się błąd czujnika wałka rozrządu a teraz wyskoczył błąd P0011, na postoju jak dodaję gazu bardzo powoli wkręca się do 7000 i silnik pracuje ładnie a jak dodam gazu gwałtownie występują objawy opisane na początku postu... załączam zdjęcie napinacza rozrządu , chyba już był czas na niego bo nowy wychodzi na 1 ząbek .podpowie ktoś gdzie dalej szukac?.. pozdrawiam

IMG_20200121_092810.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem podobnie ale u mnie nie było wolnych obrotów i gasł ...

zrobiłem rozrząd i nic to nie dało dopiero poczytałem i okazuje się, że luzy zaworowe się kasują i tu był szczał w dziesiątkę 

Na dwóch cylindrach nie było luzu zaworowego a kompresja była słaba ... zrobiłem luzy domowym sposobem ... czyli zeszlifowałem czpienie w szklankach i teraz chodzi jak z fabryki ....

 

sprawdź kompresje a potem luzy zaworowe ....

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, drumal napisał:

czyli zeszlifowałem czpienie w szklankach i teraz chodzi jak z fabryki ....

 

Sam szlifowałeś? Możesz podzielić się jakich użyłeś narzędzi, ew. jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , problem rozwiązany , odkręciłem tłumik , przewierciłem katalizator , dwa otwory średnicy 1cm ,złożyłem tłumik  i na przejażdżkę. Jestem pod wrażeniem , auto przed tym zabiegiem rozpędzało się do max 130 a teraz bez problemu poszło 180 i skończyła się droga do testowania , jest żwawe i rozpędza się nieporównywalnie szybciej niż przed tą modyfikacją , tak zostawię i nie będę już rozwiercał bo mogę przedobrzyć , żadnych błędów nie pokazuje i nie pali się chęci engine tak że jest ok..... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...