Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

II bieg ciężko wchodzi


MasterChef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panowie (i Panie).

Ostatnio na zimnym silniku zauważyłem, że dwójka dość ciężko wchodzi. Jak silnik się rozgrzeje problemu nie ma. Niestety przy ruszaniu dwójki nie ominiesz a szkoda mi ten lewarek forsować.. Olej w skrzyni poprzedni właściciel zmieniał już jakiś czas temu więc na pewno pora już na to. Czy olej może być przyczyną? Przekopałem forum, również Navary, ale nie znalazłem nic. Kojarzę, że któryś z kolegów chyba pisał coś kiedyś o tym, że przy padającym sprzęgle czy dwumasie może coś takiego występować - nie mogę jednak tego posta odkopać.

Poradzicie?

Z góry dziękuję za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpierw wymień olej w skrzynce biegowej i reduktorze przy okazji, w dyfrach też nie zaszkodzi.

Te oleje są wymienialne, i nie prawdą jest ze są dozywotnio i niewymienialne. Interwał zalezy od terenu w jakim się poruszamy, czym cięższy tym mniejszy przebieg/ szybsza wymiana. W instrukcji jest to opisane.

Przy jeżdzie na "czarnym" to jak dobrze pamiętam olej wymienia się co 60-90 tyś km. Jak jezdzisz w off roadzie to najwyżej 30tkm. 

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę mam zaplanowaną na początku lutego. Oleje wymienialne jak najbardziej, to wiem. Auto jeszcze nie off-roadowe, póki co tylko po czarnym, rzadko polna droga :).

Zastanawiam się właśnie czy to nie kwestia oleju...

Edytowane przez MasterChef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

U mnie pomimo wymiany oleju czasem występuje zjawisko ciężkiej zmiany biegu 1 na 2. Występuje tylko przy niższych temperaturach. I nie zawsze. Nie wiem od czego to zależy. 

Pozdrawiamy serdecznie 

Ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czekam jeszcze na mojego guru na tym forum :) - sq9mcs... On na 100 % coś wie...

Edytowane przez MasterChef
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Biegu ciężko wchodzą bo olej zimny i stąd problemy. Tak jak koledzy radzą zacznij od wymiany oleju w skrzyni. Jak dalej będzie problem to trzeba będzie zobaczyć w jakim stanie jest wybierak i łożyska w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sq9mcs napisał:

Witajcie. Biegu ciężko wchodzą bo olej zimny i stąd problemy. Tak jak koledzy radzą zacznij od wymiany oleju w skrzyni. Jak dalej będzie problem to trzeba będzie zobaczyć w jakim stanie jest wybierak i łożyska w skrzyni.

Dzięki. No właśnie olej jako pierwszy wziąłem pod uwagę.

A czy sprzęgło lub dwumasa też może mieć na to wpływ? Ciągle po głowie mi się płacze ten post, ale już trochę zglupialem bo nie mogę go znaleźć..

Tak czy siak oleje do wymiany a potem zobaczymy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wina oleju,  sprzęgło czy dwumasa powodowałyby zgrzytanie, wibracje, wycie itp...

Jesli po wymianie oleju nadal będzie problem to winny może okazać się wybierak, synchronizator itp...

Na razie nie masz co gdybać i szukać dziury w całym, wpierw zmień to stare" coś" w skrzyni na dobry nowy olej. U mnie też przy minusowych temp zaczyna ciężko wchodzić dwójka, olej wymieniałem ponad 55tys km temu....jak widać  najwyzszy czas już go wymienić.

Pomijam fakt iż te skrzynie mogą mieć taką specyfikę pracy jak są zmrożone. 

 

 

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem u siebie - nawet nie wiecie jaki szlam wyleciał. a korek oblepiony opiłkami że hej! kulka jak kciuk! kolor też był ciekawy. co prawda nie śmierdział ale naprawdę warto wylać to "stare coś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie.

A przy okazji, nie ma ktoś z was serwisówki? Sporo rzeczy mogę zrobić samemu, wolałbym się jednak podeprzeć czymś dla pewności...

Z góry dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Ja zmieniłem olej, sprzęgło bo się rozsypało i dwójka nadal ciężko wchodzi przy niskich temperaturach. Wg mnie to padaja synchronizator drugiego biegu. Ze skali problemu domniemuje ze to jakiś feler konstrukcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...