Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

300zx _ z31


Marcin_Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się posiadaczem 300zx'a przed kilkami dniami, mam plan odświeżenia auta na nadchodzące lato. Planowane prace:

  1. Auto jest już u mechanika na sprawdzenie kompresji silnika, ogólny przegląd etc.
  2. Wymontowanie kompletnego zawieszenia, piaskowanie, lakierowanie proszkowe.
  3. Naprawa tapicerki w aucie - podsufitka zamocowana na druty, dywan w bagażniku wygląda średnio, poza tym wszystko ładne (fotele i dywan z przodu bez przetarć, boczki również OK).
  4. Naprawa klimatyzacji.
  5. Nowy lakier na aucie i nowe felgi.
  6. Auto ma pozostać oryginalne.

W aucie po przejechaniu 200 km zauważyłem następujące problemy:

  1. Wskaźnik paliwa czasami opada w dół po czym powoli się podnosi w trakcie jazdy, np. spadł z 3/4 stanu do minimum po szybkim przejechaniu przez rondo i podnosił się przez kolejne 5 minut jazdy.
  2. Kontrolka od rezerwy, można powiedzieć, że świeci się wciąż, przygasa w trakcie jazdy po nierównościach.
  3. Wskaźnik ciśnienia oleju, w trakcie jazdy utrzymuje się pod wartością 30, ale często spada do około 15, czasami nawet do zera i bardzo powoli podnosi się do wspomnianych 30 (podobnie jak wskaźnik poziomu paliwa).
  4. Nie działa wskaźnik chwilowego zużycia paliwa, a może jest to coś innego? - ten wskaźnik pod poziomem paliwa, z oznaczeniem 0 _ 1/8 _ 1/4 ?
  5. Wskaźnik ładowania - nie działa .
  6. Srebrne elementy na panelu radia, widoczne przetarcia lakieru - może ma ktoś pomysł na naprawę?
  7. Uszkodzenie włącznika radia, samo się włącza w trakcie jazdy, a czasami jak ja chciałem włączyć, to się nie uruchamiało.
  8. Wskaźniki od nastawy temperatury i automatycznego ogrzewania (dwa prostokąty), wydaje mi się, że te wyświetlacze powinny mieć podświetlenie (które obecnie nie działa), w dzień z trudem widać wskazania, po zmroku zupełnie nic nie widać.
  9. Kontrolki od tempomatu na zegarach nie świecą w trakcie jazdy na tempomacie.
  10. Inne uszkodzenia na srebrnych elementach wykończenia wnętrza - przy lewarku od skrzyni biegów, przy sterowaniu szybami, na tych elementach głównie schodzi warstwa lakieru bezbarwnego (można to skrobać paznokciem).
  11. Pęknięte szkło lewego kierunku i lewego stopu.
  12. Urwane plastiki przy blokadach otwierania obu połówek szklanego dachu.
  13. Urwana linka lub cięgno otwierania wlewu paliwa.
  14. Ewentualna wymiana uszczelek drzwi i uszczelki pokrywy bagażnika.

nie mam kontaktu z osobami zajmującymi się takimi autami / handlującymi częściami. będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc i dobrą radę przy naprawie swojego auta, zapraszam wszystkich do wypowiedzi w moim temacie. Na obecną chwilę rzecz, która najbardziej mnie nurtuje, to możliwość odnowienia srebrnych plastików na panelu radia, sama elektronika jest do ogarnięcia bez problemu, ale przebarwienia :(

Jeśli ktoś zajmuje się importem części z USA lub Japonii to proszę o kontakty na Priv.

W ramach postępu prac będę się starał sukcesywnie dodawać zdjęcia.

Pozdrawiam! :)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

91.JPG

92.JPG

93.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...