Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak używać manualnych przełożeń w automacie?


midr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, mój pierwszy post tutaj, bo i niedawno zakupiłem pathfindera :)

Nigdy nie miałem automatu i na razie obchodzę się z nim jak z jajeczkiem ;) dlatego proszę Was o łopatologiczną instrukcję używania tych ręcznych przełożeń w automatycznej skrzyni - chodzi mi dokładnie o to co na załączonym obrazku:

Czyli ten plus i minus. Jak i kiedy można to wkleszczać, jak zmieniać. W jakich warunkach (np. zakres prędkości) można tego używać.

W instrukcji nigdzie nie ma opisanego tego typu wajchy, jest opisana inna wersja, w której pod D jest 1 2 3 i zresztą też jest to opisane lakonicznie.

 

IMG_20191230_162251_HHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapomniałem napisać, że chodzi o jeżdżenie po górach, w tym kontekście trzeba czytać moje pytanie powyżej.

Do zjazdów jest jeszcze niby taki przycisk jak na zdjęciu (drugi), ale byłem miesiąc temu w górach i nie zauważyłem, żeby włączenie go cokolwiek zmieniało.

Przy czym i tak w instrukcji pisze, że to działa na zasadzie automatycznego hamowania, więc na dłuższą metę raczej niezbyt przydatne.

IMG_20191230_162314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne. To jest asystent zjazdu ze wzniesienia. Uruchamia się gdy czujnik przechyłu osiągnie odpowiednią wartość. Wtedy system na pierwszym biegu hamuje w trakcie zjazdu sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz to robic manualnie to na wyswietlaczu przy zegarach powinien sie wyswietlac aktualny układ skrzyni P,R,D, jak wejdziesz w ten +,- to powinien sie wyświetlac aktualny  bieg w cyfrach i wtedy ustawiasz np 2 wtedy nie wbije wyższego biegu i będzie hamował silnikiem ,ale zawsze moze zredukowac do biegu nizej wiec nie musisz sie martwic ze sie zdławi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...