Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd parking sensor system fault


gayver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy letnie auto i wyskakuje nagle błąd  parking sensor system fault. Przetarłem czujniki i kamerki. Na chwile było OK, ale potem znów zaczął wyskakiwać komunikat  parking sensor system fault. Co jest grane ??? Tak młode auto i takie problemy, to "siara". Renoma Japończyków chyba się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gayver napisał:

Trzy letnie auto i wyskakuje nagle błąd  parking sensor system fault. Przetarłem czujniki i kamerki. Na chwile było OK, ale potem znów zaczął wyskakiwać komunikat  parking sensor system fault. Co jest grane ??? Tak młode auto i takie problemy, to "siara". Renoma Japończyków chyba się kończy.

Skończyła się gwarancja zaczęły się schody. Skąd ja to znam??? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda Panie, cuda:) Dziś czytałem a Audi A6 ostatni model..również tematy poruszane zaskakują.

Może to powód dla którego Nissan daje leasing max na 3 lata:)

Przy okazji, @WUK, po ki uj cytować poprzedni post w bezpośredniej odpowiedzi? 

Edytowane przez sqmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gayver napisał:

Trzy letnie auto i wyskakuje nagle błąd  parking sensor system fault. Przetarłem czujniki i kamerki. Na chwile było OK, ale potem znów zaczął wyskakiwać komunikat  parking sensor system fault. Co jest grane ??? Tak młode auto i takie problemy, to "siara". Renoma Japończyków chyba się kończy.

czy problem wystąpił w w trakcie dzisiejszych opadów śniegu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle winne rozszczelnienie czujnika i ingerencja wody. 
Jakiś kontakt ze słupkiem na parkingu ? Albo zbyt gorliwy koleś na myjni z myjką ciśnieniową?

Bez podłączenia komputera nic nie  stwierdzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 19:25, vahanar napisał:

czy problem wystąpił w w trakcie dzisiejszych opadów śniegu ? 

Witam. Może zbyt duże opady deszczu od kilku dni non-stop. Zobaczymy, jak będzie w pogodne dni, bez opadów.

W dniu 29.01.2020 o 23:37, Emjot napisał:

Zwykle winne rozszczelnienie czujnika i ingerencja wody. 
Jakiś kontakt ze słupkiem na parkingu ? Albo zbyt gorliwy koleś na myjni z myjką ciśnieniową?

Bez podłączenia komputera nic nie  stwierdzisz. 

Witam. Kontaktu ze słupkiem żadnego nie było. Może długotrwałe opady deszczu lub faktycznie coś na myjni, bo pracownik serwisu mył auto, ale po odebraniu nic się nie działo, aż do tych ciągłych opadów deszczu. Zobaczymy, czy "dolegliwość" ustąpi w suche dni bez opadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej deszcz nie ma aż takiego wpływu na sensory parkingu,prędzej śnieg który oblepia je. co najmniej 3 razy przytrafiło mi się to.Po oczyszczeniu problem ustąpił. może faktycznie po myjni coś się rozczelniło i deszcz sprawia kłopoty z systemem.Napisz jak na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby deszcz był przyczyną - to jest to tylko wynikiem jakiegoś uszkodzenia, przecież nie ma zakazu jazdy wtedy kiedy pada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wspomniałem, tylko diagnostyka komputerowa prawdę Ci powie. Na resztę szkoda czasu w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że nie uszkodzili Ci w aucie powłoki lub czujnika w tej myjni ? woda dobra jest na rośliny a nie na te osiągniecia myśli technicznej naszych czasów. wiesz i widziałeś te czujniki {czym są pokryte}. wystarczy drobne rozczelnienie obojętnie jakim czynnikiem by elektronika się wyzwoliła. zakazu nie ma oczywiście.czy to na Islandi czy Brazylii, auto.musi przyjmować temperatury i przede wszystkim opady.Mnie spotkał ten problem.dlatego odpisałem bo być może to samo.ale chyba nie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...