Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Żarówki a lampy

Guest misiek_83
 Share

Recommended Posts

Guest misiek_83

Mam takie pytanie.Ostatnio zauwazylem u siebie lekko zniszczone zwierciadla w lampach,przednich oczywiscie.Mam jak to twierdza niektorzy wiesniackie zarowki co to niby maja emitowac swiatlo xsenonow ale zakladajac je chodzilo mi o biale swiatlo.Czy te zarowki mogly mi zniszczyc wyzej wspomniane zwierciadla?Moc zarowek to 6055 W czyli standardowe.Wczesniej mialem zalozone zarowki philipsa 10090 W i mnie sie wydaje ze to te drugie je zniszczyly.Czy zarowki 6055 moga niszczyc zwierciadla :?: Jest kilka rodzajow zarowek i dlatego pytam.Pozdrawiam

Jeżeli te drugie były produkowane w Chinach :wink: to niewykluczone.

W przeciwnym razie nie powinny spowodować żadnych uszkodzeń.

Mogły, i to bardzo poważnie uszkodzić relektor. Odbłyśniki pod wpływem wyższej temperatury matowieje wtedy świtła wyraźnie nie mają charakterystycznego odcięcia, są jakby "rozmyte". Temat był wielokrotnie wałkowany.

pozdrawiam!

Guest misiek_83

Jeden reflektor jest oryginalny,drugi nie(dzwon)O ile sobie przypominam to wlasnie w tym oryginalnym nic sie nie stalo.Oryginaly sa zawsze najlepsze.Czyli te 6055 wyprodukowane w Chinach moga je niszczyc??

A ten nieoryginalny to TYC czy DEPO? Ja mam oba TYC, poprzedni właściciel takie założył po dzwonie i założył 100/90. Skutek jest taki że jutro jade po używane oryginały. Nieoryginalne moim zdaniem mają gorszą powłokę odbłyskową i dlatego są podatne na matowienie przy wyższych mocach żarówki. Osobiście nic nie mam do TYC i DEPO, pod warunkiem że nie przesadzimi z mocą żarówek

Myślę że żarówka 60/55W nie może uszkodzić reflektora (przynajmniej o ile producent to znana firma, a nie jakaś chińszczyzna ), nawet jeśli jest xenonowo podobna, albo dająca więcej światła.

Osram jest dobry.

Lampy Depo mają z reguły kiepskie odbłyśniki, dlatego nie jest zbyt rozsądne :wink: montowanie w nich żarówek 100W. Odbłyśnik zmatowieje w krótkim czasie i reflektor będzie do wymiany.

Z TYC-em jest pewnie podobnie, choć jeszcze się nie spotkałem z reklamacjami.

Pozdrawiam

Guest misiek_83

To nie ciekawie z tymi zarowkami.Xenono podobne sa wyprodukowane w Korei :( Musze zalozyc osrama,chociaz w porownaniu do tych z Korei swieca jak kupa(zolcizna)Pozdrawiam

Zawsze możesz założyć sobie Hellę albo np. Philipsa.

Z tego co słyszałem też są niezłe.

Odmian ich jest w sumie od diabła (coolblue, bluelight, allweather, itd.itd.) :) .

W takim razie z Helli - Light Power ,a z Osrama - Silverstar. Oba typy dają wg.producentów 50 % więcej światła, przy standardowej mocy.