Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Żarówki a lampy


Gość misiek_83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie.Ostatnio zauwazylem u siebie lekko zniszczone zwierciadla w lampach,przednich oczywiscie.Mam jak to twierdza niektorzy wiesniackie zarowki co to niby maja emitowac swiatlo xsenonow ale zakladajac je chodzilo mi o biale swiatlo.Czy te zarowki mogly mi zniszczyc wyzej wspomniane zwierciadla?Moc zarowek to 6055 W czyli standardowe.Wczesniej mialem zalozone zarowki philipsa 10090 W i mnie sie wydaje ze to te drugie je zniszczyly.Czy zarowki 6055 moga niszczyc zwierciadla :?: Jest kilka rodzajow zarowek i dlatego pytam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły, i to bardzo poważnie uszkodzić relektor. Odbłyśniki pod wpływem wyższej temperatury matowieje wtedy świtła wyraźnie nie mają charakterystycznego odcięcia, są jakby "rozmyte". Temat był wielokrotnie wałkowany.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden reflektor jest oryginalny,drugi nie(dzwon)O ile sobie przypominam to wlasnie w tym oryginalnym nic sie nie stalo.Oryginaly sa zawsze najlepsze.Czyli te 6055 wyprodukowane w Chinach moga je niszczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten nieoryginalny to TYC czy DEPO? Ja mam oba TYC, poprzedni właściciel takie założył po dzwonie i założył 100/90. Skutek jest taki że jutro jade po używane oryginały. Nieoryginalne moim zdaniem mają gorszą powłokę odbłyskową i dlatego są podatne na matowienie przy wyższych mocach żarówki. Osobiście nic nie mam do TYC i DEPO, pod warunkiem że nie przesadzimi z mocą żarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że żarówka 60/55W nie może uszkodzić reflektora (przynajmniej o ile producent to znana firma, a nie jakaś chińszczyzna ), nawet jeśli jest xenonowo podobna, albo dająca więcej światła.

Osram jest dobry.

 

Lampy Depo mają z reguły kiepskie odbłyśniki, dlatego nie jest zbyt rozsądne :wink: montowanie w nich żarówek 100W. Odbłyśnik zmatowieje w krótkim czasie i reflektor będzie do wymiany.

Z TYC-em jest pewnie podobnie, choć jeszcze się nie spotkałem z reklamacjami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz założyć sobie Hellę albo np. Philipsa.

Z tego co słyszałem też są niezłe.

Odmian ich jest w sumie od diabła (coolblue, bluelight, allweather, itd.itd.) :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...