Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzone fabryczne radio


RaulC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.02.2020 o 13:50, RaulC napisał:

Głośniki sprawdzone metoda innego radia spiętego na krótko do poszczególnych głośników w kostce. Głośniki sprawne. Każdy jeden szumi.  Radio było też sprawdzane metodą na krótko u elektroników. Działało. Sprawdzą jeszcze raz czy znów nie padła końcówka albo wzmacniacz. Jak nie to sprawdzą moduł komfortu czy coś takiego. Może tam jest coś nie tak. Sterowanie z kierownicy działa. Zmienia kanały i głośność. Nie ma tylko dźwięku w głośnikach. Już nie wiem co z tym zrobić.

To już naprawdę nie wiem, jeszcze przychodzi mi do głowy że może zamienione są przewody w głośnikowej kostce radiowej lub w gnieździe w samochodzie ( po prostu nie są powpinane parami ) i wtedy nie mają głośniki albo plusa albo minusa może to jeszcze sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem w przejściówki ISO. Jak są gdzieś zamienione kable w kostce to wyjdzie, radio, takie zwykłe, powinno działać. Tym bardziej, że takim radiem były sprawdzane głośniki. Spięte na krótko do każdego jednego oddzielnie. Może to jednak sam odbiornik radiowy. Chyba, że końcówkę mocy tyłem na przód zlutowali.

Chyba, że faktycznie bcm zablokował głośniki. Zdaje się, że zwykle radio nie będzie podłączone pod moduł i powinno działać, ale nie będzie sterowania z kierownicy. W przejściówkiach jest mniej kabli niż w oryginalnym okablowaniu. Zastanawiam się też do czego służą kable w środkowej kostce. Może one stanowią problem?

Edytowane przez RaulC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RaulC napisał:

Zainwestowałem w przejściówki ISO. Jak są gdzieś zamienione kable w kostce to wyjdzie, radio, takie zwykłe, powinno działać. Tym bardziej, że takim radiem były sprawdzane głośniki. Spięte na krótko do każdego jednego oddzielnie. Może to jednak sam odbiornik radiowy. Chyba, że końcówkę mocy tyłem na przód zlutowali.

Chyba, że faktycznie bcm zablokował głośniki. Zdaje się, że zwykle radio nie będzie podłączone pod moduł i powinno działać, ale nie będzie sterowania z kierownicy. W przejściówkiach jest mniej kabli niż w oryginalnym okablowaniu. Zastanawiam się też do czego służą kable w środkowej kostce. Może one stanowią problem?

Końcówki mocy nie da rady odwrotnie wlutować, zresztą wcześniej pisałeś że radio było sprawdzane po naprawie i grało, więc tylko musi być coś w (samej instalacji ), bo głośniki z tego co pisałeś też wszystkie sprawdzałeś osobno każdy, i działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik stwierdził problem z procesorem dźwięku. Chcę sprawdzić instalację w aucie. Kupiłem przejściówkę na ISO ale nie wiem czy pomarańczowy kabel ma iść do stałego plusa czy pod ACC.

https://allegro.pl/oferta/zlacze-iso-nissan-od-2007-redukcja-antenowa-din-8980412714

Edytowane przez RaulC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RaulC napisał:

Magik stwierdził problem z procesorem dźwięku. Chcę sprawdzić instalację w aucie.

https://allegro.pl/oferta/zlacze-iso-nissan-od-2007-redukcja-antenowa-din-8980412714

Ten Twój magik to faktycznie magik, albo radio naprawił i na stole u niego gra, albo coś ściemnia ( o co mu chodzi z tym procesorem dźwięku). Włącz tą prejściówkę i podłącz inne radio, poza tym jeżeli będziesz miał przywarty chociaż jeden głośnik radio nie będzie grało., to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 12:46, MisilYE napisał:

NisCYo9Jack.jpg

Tu masz rozpiskę pinów zobacz na który wchodzi  ,.

No właśnie nie wiem, w który pin. Nie ma kolorów. Pomarańczowy kabel wychodzi z kostki zasilającej ISO i jest luzem. Do tego luzem czarny, ale to wiem, że masa. Nie wiem do czego ten pomaranczowy do kabli kaszanki podłączyć. Pytam, bo może ktoś podłączał i wie. Link jest dokładnie do tej przejściówki. Niebieski od anteny to wiem, że zasilanie anteny. Do kostki nissanowskiej idą kable od głośników i kable czerwony do pinu 16 oraz żółty do pinu 19. Na pomarańczowym przewodzie napisane illumination/dash light. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RaulC napisał:

No właśnie nie wiem, w który pin. Nie ma kolorów. Pomarańczowy kabel wychodzi z kostki zasilającej ISO i jest luzem. Do tego luzem czarny, ale to wiem, że masa. Nie wiem do czego ten pomaranczowy do kabli kaszanki podłączyć. Pytam, bo może ktoś podłączał i wie. Link jest dokładnie do tej przejściówki. Niebieski od anteny to wiem, że zasilanie anteny. Do kostki nissanowskiej idą kable od głośników i kable czerwony do pinu 16 oraz żółty do pinu 19. Na pomarańczowym przewodzie napisane illumination/dash light. 

No i daj se z nim spokój - to jest podświetlenie panela radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...