Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Nie działają spryskiwacze

Guest fizyk
 Share

Recommended Posts

Może jedna pompka padła, a druga działa. Przełóz wężyki przy zbiorniczku, to będzie działał z przodu zamiast z tyłu.

A może dysze się zapchały?

Ja tez tak mialem okazalo sie ze siadla pompka od przodu wiec przelozylem wezyki ale tylnia troche nie wyrabiala i slabo lecialo wiec po miesiacu zakupilem uzywana pompke za ok 30 zl i teraz jest ok :D

Guest martusia

za to lubię nasze forum :D:D:D ... Zanim napiszę, że coś u mnie nie działa na ogół już są odpowiedzi przy podobnym problemie :)

Dobra - to za waszymi sugestami też u siebie zrobię myk z wężykiem i zobaczę czy spryskiwacze zadziałąja...

a u mnie było tak,że też spryskiwacze nie działały, okazało sie że były za pchane woskiem :D przeczyściłem igłą i diałają już ok :)

Guest johny_fellow

U mnie dysze się zapchały. Podjechałem na najbliższą stację benzynową, otworzyłem maskę wyjąłem wężyki spod dysz i z trójnika no i przedmuchałem je sprężarką. Od tego czasu wszystko gra.

• 2 months later...
Guest johny_fellow
u mnie leci ale słabo czyli raczej zapchane? czym czyściliscie dysze?? szpilka iglła czy jakos inaczej sie je czysci??

Do czyszczenia dysz jak pisałem wcześniej najlepsza jest sprężarka.

czyli zdjac wezyk z pompki i pod sprezarke?? nie uszkodzi dysz na masce??

Guest johny_fellow

czyli zdjac wezyk z pompki i pod sprezarke?? nie uszkodzi dysz na masce??

Nie.

Czyli zdjąć wężyki spod maski, te dochodzące do dysz i tam podpiąć sprężarkę i przedmuchać dysze. Dysz nie uszkodzisz... to tylko sprężone powietrze, które wyprze z nich wszystkie zabrudzenia.

• 2 weeks later...
Guest chstr

Zobaczę trochę z tematu ale....

Poprzedniej zimy w Sunnym miałem problem. Dolewam sobie płynu do spryskiwaczy, leje, leje wlałem prawie całą bańkę i se myślę: kurde ale duży ten zbiornik 5 litrów wchodzi.

I zaraz patrzę, a cały płyn leci mi pod nogi :/

Zadzowniłem do ASO i.... najlepsze zostawiam na koniec :)

Jak tylko zrobiło się trochę cieplej, wlazłem pod autko i okazało się, że pompka się rozszczelniła i cały płyn leciał boczkiem. Trochę silikonu, taśma izolacyjna i wszystko grało.

A teraz co mi powiedzieli w ASO. Pytam o zbiorniczek na płyn a koleś zaśpiewał mi 1100zł !!!!!!! Słownie tysiąc sto polskich nowych złotych.

Pytam czy mnie dobrze zrozumiał bo chodziło mi o taki plastikowy pojemnik na płyn, a on na to, że tak rozumie zbiornik spryskiwaczy 1100zł. A pompka 250zł :)

Ten plastik, z którego to robią to chyba NASA do budowy promów kosmicznych używa jak taki drogi.

Ja rozumiem, że części do japońców są raczej drogie ale tu nieźle przegieli pałę.

• 10 years later...

Witam,

u mnie nie działa przód i tył, bezpieczniki sprawne,  gdzie można szukać problemu?

• 2 months later...

Myślę, że sprawdzenie samej pompki jest proste wystarczy zdjąć wężyk zaworku i sprawdzić (także na słuch) czy pompka pracuje. Jeżeli tak to jest niedrożna rurka, jeżeli nie to sprawdzić napięcie na pompce i znów wiadomo w którą stronę sprawdzać. Niestety kłopot polega na dostaniu się do nadkola, bo tam jest pompka. Do wcześniejszej dyskusji to można sprawdzić także zaworek zwrotny (o ile jeszcze jest) który zabezpiecza przed cofaniem się płynu do zbiornika. Z czasem pompka słabnie a zaworek sztywnieje.

• 2 weeks later...

Orientujecie się czy ta pompka będzie ok do mojej wersji 2000, 1.4

http://allegro.pl/show_item.php?item=6501757042

Edit.

Jestem właśnie po ingerencji w tą pompke, wyciągnąłem ją umylem, dmuchnalem stuknalem złożyłem z powrotem i zaczęła działać.

Co do linka z allegro to jest taka sama.

Edited by camello