Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja - zmiana z 16 na LOW


nissan

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zmieniam temperaturę w manualnym trybie klimatyzacji i mam ustawioną siłę nawiewu np. na 1 lub 2 "wiatraczki", w momencie przejścia z 16 na LOW automatycznie przełącza się na zamknięty obieg powietrza i nawiew idzie na maksa, co mnie irytuje. Czy można jakoś ustawić, żeby przy przejściu z 16 na LOW, zmieniła się tylko temperatura wychodzącego powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie.

po to masz 16 lub chyba 28 żeby mieć manuala - 1 wiatraczek.

Pozycje LOW ( oraz HIGH ) - służą do albo schłodzenia albo nagrzania samochodu.w szybkim tempie. podobnie jak guzik oszraniania szyby przedniej.

Myślę że teoretycznie niżej nie zejdziesz.

A gdy puszka się nagrzeje to nawet extra low nie pomoże.( jakby było )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie pytam o istotę LOW (oraz HIGH) tylko czy jest możliwość przejścia z temperatury 16 na LOW bez automatycznego zamykania obiegu i przestawiania wiatraczków na maksa. Jeśli ktoś zna odpowiedź na to pytanie, niech podzieli się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak pisze Karminadel. Zwróć uwagę, że przestawiając na LOW automatycznie włącza się klima. Tak więc jest to sygnał dla systemu, że szybko chcę schłodzić wnętrze do minimum. Oczywiście w tej pozycji możesz ręcznie zmienić parametry, zmniejszyć obroty, wyłączyć obieg zamknięty. Jednak ponowna operacja zmiany parametrów ( zmiana na 16 i następnie na LOW) przywraca pierwotne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie tylko wiatraki ustawiają się na max +klima jak mam wyłączony nawiew i załączam go pokrętłem do ustawiania temp.

A jeśli mam ustawione 16 st i siłę nadmuchu na 1 wiatrak i zmniejszam na Low to dalej dmucha z siłą 1 wiatraka i klima się nie załącza. Wersja 1.3 dig-t 140km

Upss, chyba jednak jest tak jak mówicie, coś mi się ubzdurało. Faktycznie tylko ręcznie można pozmieniać parametry(wyłączyć klimę, obieg i zmniejszyć wiatrak) w pozycji LOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...