Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Jarzmo zacisku hamulca


Klakier864

Recommended Posts

Witam,

Robię mały remont zawieszenia i układu hamulcowego i napotkałem mały problem. Muszę kupić jarzmo zacisku hamulca tylnego lewy i prawy. Nigdzie nie mogę znaleźć numeru tej części, w sklepach nigdzie nie mogę znaleźć takiego jarzma. Wizualnie identycznie wygląda jarzmo od Murano i od X-traila... Mój Qashqai to 2007r. 2.0 diesel 4x4, J10. Wiecie może jaki numer ma ta część, jakie auto ma identyczne jarzmo?

 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Klakier864 napisał:

Wiecie może jaki numer ma ta część,

Jarzmo nie występuje jako odrębna część zamienna. Jeśli chcesz kupić nowe, to prawdopodobnie będzie w komplecie razem z zaciskiem. Chociaż na allegro ktoś sprzedaje nowe, jednak niby do tarczy wentylowanej, która w QQ z tyłu nie występowała.

https://allegro.pl/oferta/nissan-qashqai-j10-jarzmo-zacisku-tylne-tyl-8790263884

Są dostępne na allegro jarzma do x-traila T31, T30, wyglądają tak samo jak do QQ. Jak masz smarta, to możesz kupić i w razie gdy nie będą pasować, odesłać bezpłatnie.

Juke prawdopodobnie ma takie same zaciski jak QQ. Sprawdź numery na catcar.info.

Edited by cezzar1
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
siebyl

Witam, też mam problem z jarzmem u mnie są tarcze wentylowane. Próbował ktoś jakiejś podmiany od innego modelu?

Link to post
Share on other sites
Smoczek

Dwa lata temu chciałem oczyścić i przesmarować zaciski z tyłu. Już za pierwszym podejściem ukręciłem prowadnicę, która była dosłownie zaspawana w jarzmie. Samo jarzmo to kawałek metalu. Poszukałem używki na Allegro i OLX i udało się nabyć kompletny zacisk z jarzmem  w całkiem dobrym stanie za ok 50 PLN. Jarzmo wymieniłem, sam zacisk pozostał mój - oryginalny ( zresztą nie wymieniłbym go na używany tylko w razie kłopotów kupiłbym nowy). Wszystko działa do tej pory. Nie namawiam na używane części, ale w określonych przypadkach może to mieć sens. Zwłaszcza w odniesieniu do prostych elementów, których kondycję można ocenić w zasadzie na pierwszy rzut oka.

Link to post
Share on other sites

Witam, ja kupowałem od tego sprzedawcy AJM-Auto, 

 http://www.ajmauto.eu/pl/sklep/produkty/zaciski/jarzmo-zacisku-hamulcowego/jarzmo-zacisku-hamulcowego-przedniego-prz%C3%B3d-prawe-lewe-nissan-qashqai-j10-jj10

Link to post
Share on other sites

Pytanie techniczne w zestawach naprawczych są dwie śruby jedna ma przetoczenie i gumkę, jest ważne gdzie jest wkręcana (góra czy dół) i czy trzeba ją zakładać do w oryginale jej chyba nie ma?

Link to post
Share on other sites

Jest w oryginalnym zacisku , z tego co pamiętam to jest na dole .Gumka służy do niwelowania drgań , i warto ją przesmarowac smarem do hamulców.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...