Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jarzmo zacisku hamulca


Klakier864
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robię mały remont zawieszenia i układu hamulcowego i napotkałem mały problem. Muszę kupić jarzmo zacisku hamulca tylnego lewy i prawy. Nigdzie nie mogę znaleźć numeru tej części, w sklepach nigdzie nie mogę znaleźć takiego jarzma. Wizualnie identycznie wygląda jarzmo od Murano i od X-traila... Mój Qashqai to 2007r. 2.0 diesel 4x4, J10. Wiecie może jaki numer ma ta część, jakie auto ma identyczne jarzmo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Klakier864 napisał:

Wiecie może jaki numer ma ta część,

Jarzmo nie występuje jako odrębna część zamienna. Jeśli chcesz kupić nowe, to prawdopodobnie będzie w komplecie razem z zaciskiem. Chociaż na allegro ktoś sprzedaje nowe, jednak niby do tarczy wentylowanej, która w QQ z tyłu nie występowała.

https://allegro.pl/oferta/nissan-qashqai-j10-jarzmo-zacisku-tylne-tyl-8790263884

Są dostępne na allegro jarzma do x-traila T31, T30, wyglądają tak samo jak do QQ. Jak masz smarta, to możesz kupić i w razie gdy nie będą pasować, odesłać bezpłatnie.

Juke prawdopodobnie ma takie same zaciski jak QQ. Sprawdź numery na catcar.info.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dwa lata temu chciałem oczyścić i przesmarować zaciski z tyłu. Już za pierwszym podejściem ukręciłem prowadnicę, która była dosłownie zaspawana w jarzmie. Samo jarzmo to kawałek metalu. Poszukałem używki na Allegro i OLX i udało się nabyć kompletny zacisk z jarzmem  w całkiem dobrym stanie za ok 50 PLN. Jarzmo wymieniłem, sam zacisk pozostał mój - oryginalny ( zresztą nie wymieniłbym go na używany tylko w razie kłopotów kupiłbym nowy). Wszystko działa do tej pory. Nie namawiam na używane części, ale w określonych przypadkach może to mieć sens. Zwłaszcza w odniesieniu do prostych elementów, których kondycję można ocenić w zasadzie na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja kupowałem od tego sprzedawcy AJM-Auto, 

 http://www.ajmauto.eu/pl/sklep/produkty/zaciski/jarzmo-zacisku-hamulcowego/jarzmo-zacisku-hamulcowego-przedniego-prz%C3%B3d-prawe-lewe-nissan-qashqai-j10-jj10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne w zestawach naprawczych są dwie śruby jedna ma przetoczenie i gumkę, jest ważne gdzie jest wkręcana (góra czy dół) i czy trzeba ją zakładać do w oryginale jej chyba nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w oryginalnym zacisku , z tego co pamiętam to jest na dole .Gumka służy do niwelowania drgań , i warto ją przesmarowac smarem do hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...