Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie w PTU


Gość martusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dostałam telefon że nadszedł ten dzień... 6 grudnia kończy mi się ubezpieczenie w Compensie. Skalkulowali na 2006 rok na 1999 zł (czy jakoś tak)...

 

Szukałam czegoś tańszego i znalazłam w necie www.ubezpieczenia-komunikacyjne.pl. Dali mi taką ofertę:

 

"Najlepszy i najtańszy pełny pakiet OC/AC/Kradzież/NNW bez amortyzacji i bez udziałów własnych to koszt 1499zł. Firma to PTU."

 

Cenowo mi sie podoba ale ki diabeł to PTU??? Ktoś zna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to Ci troche rozjasni:

http://www.ptu.pl/ofirmie_historia.html

 

Jesli zdecydujesz sie zmienic ubezpieczyciela, to nie zapomnij wypowiedziec umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela. Przyda sie przestudiowanie tego:

http://ubezpieczenia.elfin.pl/?id=ubezpiec...id_artykulu=261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

Witaj!

Akurat w tym tygodniu sprawdzałem w firmach ubezpieczeniowych opłaty OC na swoją Almerę z 97roku. Okazało się że cena jest porównywalna we wszystkich firmach.Nawet reklamowany jako tani Link44444 niestety nie okazal się specjalnie konkurencyjny. Zaledwie 20zl różnicy w dół od innych.

Podpowiem tylko że nie warto ubezpieczać sie w nie znanych firmach i mieć potem klopoty z wyegzekfowaniem wszystkich warunków umowy czy wręcz należności. Pozdrawiam i życzę powodzenia. :D

Francuzik2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to Ci troche rozjasni:

http://www.ptu.pl/ofirmie_historia.html

 

Jesli zdecydujesz sie zmienic ubezpieczyciela, to nie zapomnij wypowiedziec umowy u dotychczasowego ubezpieczyciela. Przyda sie przestudiowanie tego:

http://ubezpieczenia.elfin.pl/?id=ubezpiec...id_artykulu=261

 

 

Dzięki wielkie za porady. Jak czytam:

 

"W latach 1998 - 2000 Spółka odnotowywała ujemne wyniki finansowe netto, a strata wzrosła z 16 mln zł w 1998 r. do 85 mln zł w 2000 r. Następstwem kłopotów korporacyjnych Daewoo FSO Motor oraz wykazywanych strat finansowych towarzystwa ubezpieczeniowego był znaczny spadek składki przypisanej brutto - z 421 mln zł. w 2000 r. do 288 mln zł. w 2001 r. Ujemne wyniki finansowe netto naturalnie pomniejszały kapitały własne Spółki. Konieczne stały się działania uzdrawiające..."

 

to już się nie cieszę, że u nich tak tanio wyszło...

 

A o tym to nie wiedziałam:

 

"Ubezpieczyciela OC możesz potem zmienić, lecz pamiętaj, że masz obowiązek wypowiedzieć mu umowę najpóźniej 1 dzień przed datą końca ważności.Jeżeli tego nie zrobisz i wykupisz polisę OC w innym towarzystwie to dotychczasowe towarzystwo ma prawo żądać od ciebie zapłaty za kontynuację ubezpieczenia. Zapłacisz więc dwukrotnie."

 

nie warto ubezpieczać sie w nie znanych firmach i mieć potem klopoty z wyegzekfowaniem wszystkich warunków umowy czy wręcz należności.

 

Kurcze no to mam mętlik - 500 zł różnicy to sporo ale jak potem mam żałować... Hmm... Muszę jeszcze to przemysleć...

 

W każdym razie dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tylko OC, to wtedy szukasz najtaniej, bo ewentualne odszkodowanie to i tak nie dla ciebie.

Jeśli szukasz AC, musisz znaleźć towarzystwo, którw na pewno wypłaca odszkodowania (np. mój znajomy broker twierdzi, że jeszcze nie słyszał, żeby Link4 wypłacił komuś odszkodowanie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o PTU powiem tylko jedno...ZŁODZIEJE!!

 

na dzień dobry dwukrotnie zaniżają szkodę, zero kometencji maksimum ignorancji :evil:

 

Aczkolwiek znam ich od strony poszkodowanego (facet ubezpieczony w PTU wjechał mi w d*pę) ale autocasco to bym u nich nie wykupił.

 

Polecam autocasco w Warcie. Tanio i solidnie. Co do AC to byle taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowilem wziac pakiet (AC/OC/NW) od PZU. Na primere '97 2.0 wyszlo mi ok 2700 PLN/rok kwota bazowa + jakies znizki jakie mam. Jak porównywalem z innym ubezpieczalniami to wychodzilo ok 300 PLN drożej na rzecz PZU, ale mialem dzwona 2 lata temu z mojej winy i wiem ze z PZU nie bylo zadnego problemu z wyplaceniem kasy z ubezpieczenia, a cala sprawa zamknela sie w miesiac czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi ten dzien dojdzie 9.XII

też się przeszedłem i co wyszło: hestia najtaniej, wszystko 1900

inne firmy 800-1000 OC, 1300-1600 AC,

np Warta 2200, Samopomoc 2600 (tanie OC), generali 2400 (tanie OC),

 

i właśnie dzwoniła pani z PZU w trakcie pisania maila:

AC 834 zł (i nie ma zwyżki za raty :)

OC 844 (jak wyżej)

 

jest tam jeszcze minicasco - 482 zł

 

samochód Almerka 1,4 z 1997 r., wyceniony na 14000

aż się zdziwiłem, ale PZU najtaniej wyszło :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja o PTU powiem tylko jedno...ZŁODZIEJE!!

na dzień dobry dwukrotnie zaniżają szkodę, zero kometencji maksimum ignorancji :evil:

Aczkolwiek znam ich od strony poszkodowanego (facet ubezpieczony w PTU wjechał mi w d*pę) ale autocasco to bym u nich nie wykupił.

Ja mialem z nimi do czynienia jeszcze jako DAEWOO. Rowniez gosc mi wjechal w d... Naprawa bezgotowkowa - problemow zadnych.

Polecam autocasco w Warcie. Tanio i solidnie. Co do AC to byle taniej ;-)

Ja znow nie mam najlepszych wspomnien po kontaktach z Warta. Poprzednia wlascicielka miala tam ubezpieczony samochod. Wypowiedzialem im umowe w standardowym terminie 30 dni od zakupu w ich glownej siedzibie. Po kilku miesiacach zaczeli sie do mnie odzywac, zebym im zaplacil 2 rate za OC, bo wypowiedzenie do nich nie dotarlo. Rozesmialem sie tylko na glos, bo kopie oczywiscie mialem. Burdel totalny, skoro dokumentu z pokoju do pokoju nie potrafia bez zgubienia przeniesc. Pomijam to, ze musialem 2 razy do nich jechac, bo mi podsuneli zly wniosek o wypowiedzenie umowy. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tygonie temu w sejczento(nie wiem jak sie to pisze)mojej Ani przywalił koles spoko przyznał sie napisał oswiadczenie ogółnie z jego strony git. Niestety koles ubezpieczony jest w compensie! I to mały problem. Dla niego moze i tanio było ale dla nas pokrzywdzonych.....

Jak juz napisałem akcja działe sie 2tyg. temu!!! a kolo wczoraj przyjechał zrobic zdjęcia!!! i opisać wszystko i qórwa ze 100razy do centrali dzwonłem jednym słowem mieli mnie w d..ie. Zanim kase dostane to co najmniej 3-4tyg miną!!!taki mi powiedzieli. Auto stoi i takie tam ale to mają gdzieś maja pecha(albo nie będą mieli)bo mnie niezle w..wili i będe sie z nimi sądził o zwrot 22%Vatu i kasy za straty które poniosłem tym że auto stoi a nie jezdzi. Mam znajomą której firma zajmuje sie takimi sprawami i maja takie patenty że kase odzyskuja(wiadomo jakis %(10-20%) biora ale i ja mam cos w kieszeni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że AC składa się od 3 lat z dwóch części: W ruchu i postoju oraz od kradzieży. Można wziąć oba warianty albo tylko jeden (do wyboru). Patrząc na sumy ubezpieczenia które podajecie ("bastek1" napisał 834zł od kwoty 14000zł, a zakładam że nie ma zniżek bo kwota OC pasuje bez zniżek) wydaje mi się, że niektóre firmy podają tylko składkę od 1 części - ALBO od szkody ALBO od kradzieży a nie jedno i drugie. Procentowo wiem że pełne AC to trochę ponad 11% wartości samochodu. Po wyliczeniu tej kwoty można po kolei odliczać zniżki. Więc pytajcie agentów jaki wariant AC wam oferują, żeby potem nie było problemów w razie szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość francuzik2

Wierzcie mi że już trochę mialem spraw z Ubezpieczycielami i niestety nie jestem zadowolony z żadnej z firm jaka oferuje te usługi na naszym rynku.

Jak by nie patrzeć to jedynie tzw.bezgotówkowe naprawy wydają się nam bezprpoblemowe ale ... ale niestety pracownik warsztaciku załatwia wszystkie formalności z zapłatą za naprawy z Ubezpieczycielem. My jako użytkownicy 4 kółek cieszymy się ze dostajemy autko po naprawie w swoje ręce bez gonitwy. Śmiem przypuszczać ze wtedy jest wilk syty i owca cała " kosztem jakości naprawy naszego autka".

Bo nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakości i solidności wykonania naprawy jako laicy w tym temacie.

Dlatego po wielu zmianach firm nadal jestem w PZU. Pozdrawiam Francuzik2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że AC składa się od 3 lat z dwóch części: W ruchu i postoju oraz od kradzieży. Można wziąć oba warianty albo tylko jeden (do wyboru). Patrząc na sumy ubezpieczenia które podajecie ("bastek1" napisał 834zł od kwoty 14000zł, a zakładam że nie ma zniżek bo kwota OC pasuje bez zniżek) wydaje mi się, że niektóre firmy podają tylko składkę od 1 części - ALBO od szkody ALBO od kradzieży a nie jedno i drugie. Procentowo wiem że pełne AC to trochę ponad 11% wartości samochodu. Po wyliczeniu tej kwoty można po kolei odliczać zniżki. Więc pytajcie agentów jaki wariant AC wam oferują, żeby potem nie było problemów w razie szkody.

 

też się zdziwiłem, ale to jest pełne AC w ruchu i z postoju oraz od kradziezy. specjalnie sie pytałem pani, która mnie ubezpiecza.

zniżki 20% plus 5 za kontynuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martusia

Dzięki za wszystkie wypowiedzi, a w zasadzie za małe ABC Ubezpieczenia ;) To teraz mam o czym myśleć :)

Rano jeszcze zgadałam sie z sąsiadką w windzie - okazało się, że pracuje w Samopomocy na recepcji. Zdecydowanie odradza - ciagle wysłuchuje ludzi, którzy próbują czasami od 2 lat otrzymać od nich to co tak naprawdę im się należy... Tak więc kolejna firma odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...