Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup pathfindera, manual czy automat?


pablodesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu intensywnie szukam pathfindera do kupienia - roczniki 2005-2007 w budżecie do 30k. Silnik chciałbym 2.5dci, początkowo szukałem wyłącznie manuala ale wczoraj przejechałem się pathem w automacie i cóż powiedzieć, mega przyjemnie się tym jeździ. Chciałbym zapytać jak to realnie wygląda ze spalaniem w automacie, rocznie robię około 15-20k km, wychodzi mi że w stosunku do manuala jakies 2 tys zl rocznie wiecej na paliwo. Druga rzecz której się obawiam to ewentualna awaryjność automatu i koszty jego naprawy/serwisowania - uzywany manual na allegro to okolo 800zl a automaty zaczynaja sie od 3-4tys w górę. Ktoś potrafi mnie przekonać do automatu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie poczytaj sobie o problemach z sprzęgłem w Patku i generalnie z manualem w terenówkach. Automat pod warunkiem że olej będzie zmieniany przeżyje silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się jezdzi dużo po mieście to tylko automat,  czasem mam dość tego "wajhowania" 1-6 ....  i tak w kółko.

Po drugie ręczny to też porażka w tym dwutonowym klocku, a automat jak zapniesz na P to go nic nie ruszy!.

Po trzecie tarcza w pathu bardzo nie lubi jazdy na pół sprzęgle... i jazdy terenowej. łatwo ją przypalić.

Automat tez ma swoje wady.  Gdybym miał wybierać to wybrałbym skrzynię  AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poltora miesiaca mam swojego pierwszego automata wlasnie w Patku z tym ze 4.0. Od zakupu zrobilem nim juz 2k km, na początku było dziko po przesiadce  z manuala, obecnie już nie chcę manuala a jak jadę autem żony w manualu to przy 3.5k obrotów orientuję się ze bieg sam się nie zmieni :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam automat R51 w sierpniu bedzie 4 lata.

Kupiłem z przebiegiem troszkę ponad 200 tys teraz mam prawie 350 - średnie spalanie:

Trasa prędkość 120/130 8,6 - 8,9

Miasto 10 a 10,6

Tryb mieszany 9,5

W trasie przy naprawdę ekonomicznej jeździe zszedłem kiedyś do 7.

Ale kiedy potrzebowałem pocisnąć to zeżarł prawie 16 l w trasie.

Przy 120/130 w trasie z boxem nie zauważyłem wzrostu spalania z boksem czy bez i tak areodynamika cegły

 

Skrzynia moim zdaniem jest dość wolna...czasem długo trzyma na niższym biegu czekają co będzie dalej default_smile.png W połączeniu z tempomat działa to dobrze trudno mi to opisać ale jak włączam tempomat to obroty ciut spadają i spalanie się zmniejsza.

 

Jeżeli masz żonę i będzie jeździła tym autem to tylko automat. Moja żona uwielbia ten samochód pomimo gabarytów z drugie strony jak w kogoś walnie albo ktoś walnie w nią... To raczej ten ktoś się martwi

 

Jeżeli masz jakieś pytani chętnie odpowiem default_smile.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

[quote name="j_s" timestamp="Ja mam automat R51 w sierpniu bedzie 4 lata.

Kupiłem z przebiegiem troszkę ponad 200 tys teraz mam prawie 350 - średnie spalanie:

Trasa prędkość 120/130 8,6 - 8,9

Miasto 10 a 10,6

Tryb mieszany 9,5

W trasie przy naprawdę ekonomicznej jeździe zszedłem kiedyś do 7.

Ale kiedy potrzebowałem pocisnąć to zeżarł prawie 16 l w trasie.

Przy 120/130 w trasie z boxem nie zauważyłem wzrostu spalania z boksem czy bez i tak areodynamika cegły

 

Skrzynia moim zdaniem jest dość wolna...czasem długo trzyma na niższym biegu czekają co będzie dalej. W połączeniu z tempomat działa to dobrze trudno mi to opisać ale jak włączam tempomat to obroty ciut spadają i spalanie się zmniejsza.

 

Jeżeli masz żonę i będzie jeździła tym autem to tylko automat. Moja żona uwielbia ten samochód pomimo gabarytów - z drugie strony jak w kogoś walnie albo ktoś walnie w nią... To raczej ten ktoś się martwi.

Jeżeli masz jakieś pytani chętnie odpowiem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam automat R51 w sierpniu bedzie 4 lata.
Kupiłem z przebiegiem troszkę ponad 200 tys teraz mam prawie 350 - średnie spalanie:
Trasa prędkość 120/130 8,6 - 8,9
Miasto 10 a 10,6
Tryb mieszany 9,5
W trasie przy naprawdę ekonomicznej jeździe zszedłem kiedyś do 7.
Ale kiedy potrzebowałem pocisnąć to zeżarł prawie 16 l w trasie.
Przy 120/130 w trasie z boxem nie zauważyłem wzrostu spalania z boksem czy bez i tak areodynamika cegły
 
Skrzynia moim zdaniem jest dość wolna...czasem długo trzyma na niższym biegu czekają co będzie dalej default_smile.png W połączeniu z tempomat działa to dobrze trudno mi to opisać ale jak włączam tempomat to obroty ciut spadają i spalanie się zmniejsza.
 
Jeżeli masz żonę i będzie jeździła tym autem to tylko automat. Moja żona uwielbia ten samochód pomimo gabarytów z drugie strony jak w kogoś walnie albo ktoś walnie w nią... To raczej ten ktoś się martwi
 
Jeżeli masz jakieś pytani chętnie odpowiem default_smile.png
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[quote name="j_s" timestamp="Ja mam automat R51 w sierpniu bedzie 4 lata.
Kupiłem z przebiegiem troszkę ponad 200 tys teraz mam prawie 350 - średnie spalanie:
Trasa prędkość 120/130 8,6 - 8,9
Miasto 10 a 10,6
Tryb mieszany 9,5
W trasie przy naprawdę ekonomicznej jeździe zszedłem kiedyś do 7.
Ale kiedy potrzebowałem pocisnąć to zeżarł prawie 16 l w trasie.
Przy 120/130 w trasie z boxem nie zauważyłem wzrostu spalania z boksem czy bez i tak areodynamika cegły
 
Skrzynia moim zdaniem jest dość wolna...czasem długo trzyma na niższym biegu czekają co będzie dalej. W połączeniu z tempomat działa to dobrze trudno mi to opisać ale jak włączam tempomat to obroty ciut spadają i spalanie się zmniejsza.
 
Jeżeli masz żonę i będzie jeździła tym autem to tylko automat. Moja żona uwielbia ten samochód pomimo gabarytów - z drugie strony jak w kogoś walnie albo ktoś walnie w nią... To raczej ten ktoś się martwi.
Jeżeli masz jakieś pytani chętnie odpowiem
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jezeli mialbym zmienia auto to na nissana armade :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności brałbym pod uwagę automat, prowadzenie auta jest nieporównywalnie przyjemniejsze niż na manualu. Przy zakupie ważne by sprawdzić, czy automat podejrzanie się nie zachowuje np. szarpie przy zmianie przełożeń czy przeciąga zmianę do zbyt wysokich obrotów. Jeżeli wszystko w porządku to tylko brać. Należy również zaczerpnąć informacji odnoście wymian oleju w skrzyni. 

Spalanie wychodzi mi trochę wyższe niż u j_s, średnio 9,8 l ale na trasie jeżdżę z wyższą prędkością. Jeżeli chodzi o szybkość pracy skrzyni to nie zauważyłem u siebie wolniejszej jej pracy, w stosunku do innych automatów którymi jeździłem. Jeżeli różnica jest, to musi być stosunkowo niewielka. Tak samo tyczy się długo trzymania na niższym biegu. U mnie nic takiego nie występuje, płynnie przechodzi na wyższe przełożenia na niskich obrotach. Tylko podczas gazowania pociągnie do wyższych obrotów ale to jest normalne. Jak tylko spuszczę z gazu od razu płynnie zmienia przełożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakie skrzynie automatyczne były montowane z silnikiem 3.0 V6? Jakie są o nich opinie?

Co jaki czas zmiana oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...