Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mam problem z centralnym zamkiem


Gość jari.t

Rekomendowane odpowiedzi

:oops: Witam!jestem nowy a już mam problem.Padł mi sterownik centralnego zamka w Nissanku Sunny N14.Czy ktoś wie jaki mam założyć zastępczy?Siłowniki są sterowane + czy -?Z góry dzięki za porade.Nie wiem od czego się zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Witam!jestem nowy a już mam problem.Padł mi sterownik centralnego zamka w Nissanku Sunny N14.Czy ktoś wie jaki mam założyć zastępczy?Siłowniki są sterowane + czy -?Z góry dzięki za porade.Nie wiem od czego się zabrać

 

Jak jest ze sterowanie to Ci nie powiem. Mi kolega założył silownik do drzwi kierowcy od Almery zdaje się (koszt ~50 zł) i podpiął do alarmu i teraz z pilota mam centralny (oprócz oczywiście otwierania kluczykiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarki ma racje, koszt siłownika około 50,- (w lipcu miałam wymieniane ale niestety nie wiem jakie elektryk mi założył) natomiast ja mam troszeczkę inny problem - odkąd zaczęły się przymrozki rano nie otwierają mi się drzwi pasażera, (fakt nie próbowałam kluczykiem) popołudniu ( a właściwie wieczorem) jak wracam z pracy jest juz ok. Czyżbym znowu musiała odwiedzić mojego sympatycznego i na szczęście taniego elektryka? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko central mi w ogóle nie działa.Musze założyć inny sterownik.I tu zaczynają się schody.Orginalnie Już wiem że jest tam jakaś zmienna masa.Najlepiej będzie jak kupie na algro nowy central.Tylko nie wiem czy uda mi się wykorzystać orginalne siłowniki.Właśnie po to mi informacja jak one są sterowane.Jak nie to założe te z kompletu z alegro.Nie będzie problemu z podłączeniem alarmu który miałem założyć.A zakładam bo właśnie chcieli mi ukraść SYYYNKA .Po tym własnie jakimś cudem padł mi sterownik.Jak ktoś ma inną rade to bardzo chętnie przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przyczyną jest tu przekaźnik.. (miałem podobny problem z el. szybami... poszło jakieś zwarcie i „spaliły się 4przekaźniki”). Przekaźnik powinien znajdować się na płytce sterownika (lewe drzwi.. pod przyciskiem wew. blokady centralnego zamka- a więc trzeba zdjąć boczek drzwi). Na płytce są dwa przekaźniki (czarne ;), który odpowiada za centrala nie pamiętam (ten od centrala u mnie był dobry). Przy moich el. szybach na 2 przekaźnikach były widoczne z zew. podtopienia plastyku na dwóch innych nie było nic widać. Po ścięciu podtopionego plastyku okazało się że przekaźnik był zabrudzony.. i co ważne okazało się że w tym jednym są dwa przekaźniki (zamieniają biegunowość- tak mi się wydaje). Można próbować czyścić te przekaźniki.. ja kupiłem po dwa nowe.. (bo nie można dostać takich podwójnych- przynajmniej mi się nie udało).. zrobiłem mały schemat na bazie tych zepsutych. Wlutowałem nowe i wszystko chodzi jak trzeba (postaram się poszukać schematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik centralnego zamka podaje na siłowniki napięcie 12V tylko zamienia biegunowość na zamykanie i na otwieranie (zamykanie +/- otwieranie -/+). Sprawdziłeś bezpiecznik od centralnego?

 

Nie ma znaczenia czy oryginalne siłowniki czy te z allegro bo są tak samo sterowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się w serwisie o całą płytkę z przekaźnikami czyli kopmpletny sterownik szyb i centralnego. Kazali mi czekać 3 tygodnie i krzyknęli 1700 PLN więc odwróciłem się na pięcie i wyszedłem bo chyba białej gorączki bym przy nich dostał. Szyby otwieram na krótko a centralny działa mi tylko na drzwi kierowcy i chyba już się do tego przyzwyczaiłem. Na wiosnę trzeba będzie się rozejrzeć za sterowniczkiem ;). Jak znajdziesz gdzieś na szrocie taki sterownik to nie daj sobie wcisnąć kitu że od 4 drzwiowego modelu jest droższy, bo to taka sama płytka jak w 3 drzwiowym tylko konsola nie obsługuje tylnych szyb.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...