Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Działanie systemu automatycznego hamowania w J11 po lifcie.


Filo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem po Warszawie i okolicach prawie 2000 km i nie zauważyłem zadziałania systemu Emergency Brake. Zmusiło mnie to do w wizyty w ASO i próby reklamacji. Komputer serwisowy nie wykazał błędów, więc konieczna była próba w terenie. Podjął się jej asystent serwisu i powiem wam że EB działa. Działa w momencie gdy masz już pełne gacie, a kierowca w samochodzie przed tobą ma je przepełnione, bo nie spodziewał się tej próby na "jego" d*pie. Działa zupełnie inaczej niż podaje opis w instrukcji. Żadnej wstępnej żółtej ikonki, sygnału dźwiękowego czy wstępnego, samodzielnego przyhamowania przez samochód. Czerwona ikonka z sygnałem i nieomal równocześnie pełen hebel. Z opisów na tym Forum wynika, że przed liftem, a może w modelu J10 system działał zgodnie z opisem w instrukcji. Wygląda na to, że Nissan zmienił program tego asystenta. Czy ktoś wie coś na tn temat ?

 

Edytowane przez Filo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również posiadam QQ j 11 b czyli po lifcie i jeżdżąc troszkę szybciej po mieście w tłoku dosyć często włącza się żółta lampka i sygnał dzwiekowy(szczególnie gdy ktoś przede mną skręca w prawo a ja nie chamuje bo wiem że tamten samochód zdąży zjechać) tak więc nie jest prawdą że system nie ostrzega tylko hamuje. Oczywiście awaryjne hamowanie też działa, bo raz w korku się zagapiłem i interweniowało. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma przed FL QQ i system działa. Na początku daje sygnał dźwiękowy, a w razie braku reakcji kierowcy hamuje i pojawiają się odpowiednie sygnały i komunikaty, czego doświadczyłem.

3 minuty temu, wujekgoodadvice napisał:

(szczególnie gdy ktoś przede mną skręca w prawo a ja nie chamuje bo wiem że tamten samochód zdąży zjechać)

Dokładnie, u mnie podobnie. 
 

Ogólnie nie widzę tu zarzutów. Działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko przetestowane: kontrolka (wielokrotnie)żółta, czerwona i (1x)hamowanie - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zastępczym jak jeździłem to żółta kontrolka prawie cały czas świeciła :)  i raz miałem zonka jak samochód skręcał w lewo a ja wiedziałem że go spokojnie z prawej ominę. Dla mnie to więcej niebezpieczeństwa wprowadza niż go poprawia. Moje zdziwienie kiedy auto "stanęło dęba" wprowadziło bardziej niebezpieczną atmosferę niż to miałoby pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze wypowiedzi wskazują, że muszę reklamować dalej. Z tym, że przypomnę, że w 2017 roku wprowadzono modyfikację J11 zmieniając silniki i być może oprogramowanie. Nissan, oczywiście, zastrzegł sobie prawo do zmian konstrukcyjnych "wynikających z postępu technicznego". Dlatego byłbym wdzięczny za uwagi osób jeżdżących samochodem J11 z lat 2018 - 2020. Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Filo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filo mam auto rocznik 2017 po lifcie praktycznie pierwsze sztuki po liftingu z silnikiem 1.2 więc w starych też wszystko działa

W listopadzie wgrane było nowe oprogramowanie bo wcześniej system był nadgorliwy i potrafił zatrzymać auto gdy sytuacja tego nie wymagała, po upgrade jest ok, działa ale nie przyprawia o zawał. 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam auto z listopada 2019 i jest dokładni tak jak opisują przedmówcy. Sygnał dźwiękowy i kontrolka żółto-czerwona.  Hamowania jeszcze nie testowałem ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam QQ z 2018 i bylem niedawno zaproszony do akcji serwisowej zwiazanej z dzialaniem tego jak to nazywaja radaru awaryjnego hamowania czy jakos tak.

Wgrali nowy soft, ktory jest bardziej czuly i wlasnie teraz wczesniej informuje o zgrozeniu dzwiekowo, kontrolka i przyhamowaniem.

Na razie nie oceniam czy lepiej czy gorzej, raczej inaczej :)

Akcja serwisowa nie proaktywna, tylko przy okazji wizyty w serwisie z czyms innym, poinformowali mnie ze "jestem objęty akcją serwisowa". Przeprogramowanie to dosłownie kilanascie/dziesiat minut i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie po roku użytkowania jedynie dwa razy zadziałał mi ten system. Hamowanie było ostre ale skuteczne. Kilkakrotnie zapalało się również żółte ostrzeżenie jednak było to na moment przed moją reakcją i dalszej akcji systemu nie było. Generalnie nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/26/2020 at 3:31 PM, Filo said:

 Działa zupełnie inaczej niż podaje opis w instrukcji. Żadnej wstępnej żółtej ikonki, sygnału dźwiękowego czy wstępnego, samodzielnego przyhamowania przez samochód. Czerwona ikonka z sygnałem i nieomal równocześnie pełen hebel. Z opisów na tym Forum wynika, że przed liftem, a może w modelu J10 system działał zgodnie z opisem w instrukcji. Wygląda na to, że Nissan zmienił program tego asystenta. Czy ktoś wie coś na tn temat ?

Ktoś Ci kitu nawciskał....działa tak jak pisze o tym instrukcja :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lutenet napisał:

Ktoś Ci kitu nawciskał....działa tak jak pisze o tym instrukcja :ph34r:

Nikt mi kitu nie nawciskał. Opisuję działanie systemu w MOIM samochodzie. Zibol potwierdza, że po wgraniu nowego softu system okazał się bardziej czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Mam taki problem że jak jadę do pracy około 50km w jedną stronę po chwili lub po paru kilometrach zaczyna mrugać system do automatycznego hamowania przed przeszkodą i takie mruganie trwa 3-6km i na takiej trasie powtarza się 2-3 razy, podobna sytuacja jest w drodze powrotnej. Mam tak od około roku. ASO nie widzi problemu czy błędów. Auto do lutego 2022 jeszcze na gwarancji. Jest to J11 po FL z lipca 2018 produkcja zakupiony w lutym 2019 1.5DCI N-Connecta. Przejechanie ostatnich 20tys km mogę powiedzieć że przez co najmniej połowę ten system mrugał i nie działał. Czy ktoś z was miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarza sie że mruga jak widzi zakręt i strzałki na poboczu informujące o tym zakręcie lub też na łuku drogi jak coś jest na chodniku... ale w zwyczajnym użytkowaniu czy na prostej drodze - nie spotkałem sie (też auto z 2018 w tej samej opcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
W dniu 14.12.2021 o 11:15, Konrad30DG napisał:

ASO nie widzi problemu czy błędów. Auto do lutego 2022 jeszcze na gwarancji.

Nie widzą problemu, dopóki auto jest na gwarancji. Natomiast na pewno zauważą problem, kiedy gwarancja się skończy, bo wtedy to Ty, a nie oni będziesz musiał sięgnąć do portfela. Zgłoś oficjalnie reklamację na piśmie i poproś o potwierdzenie - wtedy zajmą się problemem, a jeżeli i to ich nie przekona, pisz skargę do centrali w Warszawie.
Jesteś chyba jedyny na forum, który opisuje takie działanie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info będę musiał tak zrobić, chociaż ostatnio miałem że Radar jest wyłączony podczas jazdy się pojawiło. Ewentualnie podjadę do innego ASO - może tam są bardziej ogarnięci jak ci w Dąbrowie Górniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry.

Nissan Qashqai J11, 2014 rok.

Do tej pory wszystko działało tak jak większość opisuje powyżej,czyli żółty sygnał i pikanie. Wczoraj zauważyłem że tego wogóle nie robi.Sprawdzilem błędy, miałem zablokowany radar i błąd U1000 jakiś problem z CAN. Skasowałem oba i juz się nie pojawiły ale radar dalej nie ostrzegł jak wcześniej. Zachowuje się jakby nie działał. Co ciekawe zarówno wczoraj jak i dzisiaj można go wyłączyć w opcjach i dopiero wtedy pojawia się ikonka na desce. Jeśli jest włączony to tak jak pisałem nie dział ale na desce żadnych komunikatów. Mal ktoś może coś takiego? Może ktoś mnie nakieruje,gdzie szukać problemów ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

Zauważyłem że jak ręcznie wyłączę START/STP to wtedy nie działa

a jak jest włączone (silnik gaśnie i sam startuje np. na światłach) to radar, ostrzeganie przed kolizją działa

W obu przypadkach na desce nie ma komunikatu że jest jakiś problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...